Zavrieť

Porady

Daňová kontrola

Ahoj poraďáci, niektorí si možno spomeniete, ako som sa tu pred podaním DP trápila a vypytovala a informovala, čo ako zaúčtovať, pretože som nastúpila vo februári do firmy, po siedmych rokoch som vhupla do účtovníctva a musela som urobiť prvýkrát v živote DP PO.
No a dnes som dostala list, že nám príde daňová kontrola na daň z príjmu PO za rok 2008.
Tak Vás teraz prosím, aké máte skúsenosti, ako dlho to môže trvať, aké sú sankcie, pokuty a také veci, lebo ja už asi do mája ani spať nebudem.
Usporiadat
oravaucto oravaucto

oravaucto je offline (nepripojený) oravaucto

marjankaj Pozri príspevok
pozri zákon o účtovníctve
§31

(5) Ak účtovná jednotka vedie účtovné záznamy v technickej forme, je povinná disponovať takými prostriedkami, nosičmi a vybavením, ktoré umožňujú vykonať prevod účtovných záznamov do formy, v ktorej je ich obsah pre fyzickú osobu čitateľný. Pre potreby overovania účtovnej závierky audítorom (§ 19), jej zverejňovania (§ 21) a pre potreby orgánov podľa § 38 je účtovná jednotka povinná na požiadanie umožniť oprávneným osobám zoznámiť sa s obsahom nimi určených účtovných záznamov v písomnej forme a v technickej forme, ak účtovná jednotka vedie účtovné záznamy v technickej forme. Túto povinnosť má účtovná jednotka po dobu, počas ktorej je povinná viesť alebo uchovávať uvedené účtovné záznamy.
ak som to spravne pochopil je namne ci tie faktury mam vytlacene alebo nie. Ak ich mam iba v elektronickej forme ja rozumiem takto elektronicku podobu tak je to ok ak ma danovy urad poziada o papierovu formu tak im ich vytlacim dobre tomu chapem.
Naposledy upravil oravaucto : 19.08.09 at 07:57 Dôvod: doplnenie
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Chcem sa spýtať - možno blbosť, ale predsa. Vo firme bolo niekoľko kontrol ešte na jednoduché účtovníctvo. Nikdy nekontrolovali výkazy - majetku a príjmov a výdavkov. Ak príde kontrola na podvojné účtovníctvo - kontroluje sa aj súvaha a výkaz ziskov a strát? Len pre zaujímavosť. Ďakujeme.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gabhus Pozri príspevok
Chcem sa spýtať - možno blbosť, ale predsa. Vo firme bolo niekoľko kontrol ešte na jednoduché účtovníctvo. Nikdy nekontrolovali výkazy - majetku a príjmov a výdavkov. Ak príde kontrola na podvojné účtovníctvo - kontroluje sa aj súvaha a výkaz ziskov a strát? Len pre zaujímavosť. Ďakujeme.
áno aj .... závisí od kontrolóra
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

evina Pozri príspevok
áno aj .... závisí od kontrolóra
určite, nám napríklad kontrolovali aj poznámky
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Zdravím, prosím nemali ste niekto teraz kontrolu DP za r.2003 a 2004? Mne sa ohlásili, nakukla som do uzávierkových dokladov firmy (neúčtovala som ja), je to dosť v pohode, len si neviem spomenúť aké boli tie 3 skupiny DPH, od toho sa mi odvíjajú nejaké náklady...Ďakujem za každú radu.
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

JM1968 Pozri príspevok
Zdravím, prosím nemali ste niekto teraz kontrolu DP za r.2003 a 2004? Mne sa ohlásili, nakukla som do uzávierkových dokladov firmy (neúčtovala som ja), je to dosť v pohode, len si neviem spomenúť aké boli tie 3 skupiny DPH, od toho sa mi odvíjajú nejaké náklady...Ďakujem za každú radu.
neviem úplne presne, ale odpočet DPH sa delil na plný nárok na odpočet DPH, čiastočný a bez nároku na odpočet
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- v zmysle § 45 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov správca dane má právo vyrúbiť daň po uplynutí 5 rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie,
- kontrolu však môžu urobiť za neskoršie roky, avšak právo vyrúbiť daň už zaniká.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

adabirk Pozri príspevok
- v zmysle § 45 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov správca dane má právo vyrúbiť daň po uplynutí 5 rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie,
- kontrolu však môžu urobiť za neskoršie roky, avšak právo vyrúbiť daň už zaniká.
rok 2003 práve spadá do daného obdobia - DP sa podáva v marci 2004 /teda do konca tohto roka/plus päť rokov je 2009
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Alena Šimová Pozri príspevok
neviem úplne presne, ale odpočet DPH sa delil na plný nárok na odpočet DPH, čiastočný a bez nároku na odpočet
Ďakujem, takéto čosi sa aj mne marí, budem si musieť nájsť čas na vyhľadanie starých zákonov ako to vlastne bolo...aby som nevyzerala úplne hlúpo Za to ak by sa našiel niekto, kto teraz takúto kontrolu absolvoval, budem vďačná za tipy. Ešte raz díky, pekný deň.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať