Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Cez Win som to našla v otázkach a odpovediach na str. MRP, ale DOS tam nie je...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
katka50 Pozri príspevok
Keď si dávaš exportovať Výkaz do SP po spracovaní Ti otvorí menný zoznam zamestnancov. Klikni na vystúp. zamesnanca-klikni zmazať a daj uložiť. Oprav poradové číslo a daj pokračovať. Uloží Ti opravený výkaz.
Katka, neviem či nenapíšem to isté čo Ty..ale:
Dala som si výstup výkazu na SP na obrazovku, rozbalila som si menný zoznam zamestnancov,ktorý tvorí prílohu,dala som Ctrl+Z, - zmazalo mi záznam-zamestnanca, Uložiť..a tiež to ide..
Ďakujem.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, mám otázku. Vypisujem pre SP potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestn. a na druhej strane je prehľad vymeriavacích základov. Tam treba zarátať aj odstupné alebo sa tam píše iba hrubá mzda? Dá sa to vytlačiť v mrp win? Dakujem
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Aj ja mám jednu otázku pre aktívne používajúcich MRP:

Editujem zostavu: Zaúčtovanie miezd do účtovníctva - ako upravím položku SUMA, aby sa mi zobrazovala na dve desatinné miesta? Ďakujem.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Stefan2005 Pozri príspevok
Aj ja mám jednu otázku pre aktívne používajúcich MRP:

Editujem zostavu: Zaúčtovanie miezd do účtovníctva - ako upravím položku SUMA, aby sa mi zobrazovala na dve desatinné miesta? Ďakujem.
Dáš si nastavenia - parametre mzdy - výpočet mzdy - na pravej strane zaokrúhlovanie

Máš aktuálnu verziu? program to robí automaticky
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Daggmar Pozri príspevok
Dáš si nastavenia - parametre mzdy - výpočet mzdy - na pravej strane zaokrúhlovanie

Máš aktuálnu verziu? program to robí automaticky
Mám aktuálnu verziu, nastavené zaokrúhľovanie na 2 desatinné miesta.
Všetky zostavy mi zobrazuje na dve desatinné mestia, iba zostavu - Zaúčtovanie miezd do podvojného účtovníctva zobrazuje "as is" - 370; 18,45; 12,5... Chcem to mať takto: 370,00; 18,45; 12,50...

P.S. viď prílohu
Naposledy upravil Stefan2005 : 08.04.10 at 12:07
zostava.png  
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, mám otázku. Vypisujem pre SP potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestn. a na druhej strane je prehľad vymeriavacích základov. Tam treba zarátať aj odstupné alebo sa tam píše iba hrubá mzda? Dá sa to vytlačiť v mrp win? Dakujem
Prosím poradte
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, mám otázku. Vypisujem pre SP potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestn. a na druhej strane je prehľad vymeriavacích základov. Tam treba zarátať aj odstupné alebo sa tam píše iba hrubá mzda? Dá sa to vytlačiť v mrp win? Dakujem
§ 108
Výška dávky v nezamestnanosti

(1) Výška dávky v nezamestnanosti je 50 % denného vymeriavacieho základu.

(2) Denný vymeriavací základ na určenie sumy dávky v nezamestnanosti je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na poistenie v nezamestnanosti alebo poistné na výsluhový príspevok podľa osobitného predpisu, 2) dosiahnutých v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia.
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, mám otázku. Vypisujem pre SP potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestn. a na druhej strane je prehľad vymeriavacích základov. Tam treba zarátať aj odstupné alebo sa tam píše iba hrubá mzda? Dá sa to vytlačiť v mrp win? Dakujem
Vypisujú sa tam vymeriavacie základy, teda suma, z ktorej boli vypočítané odvody na poistenie v nezamestnanosti.
Myslím, že sa nedá, ja to v programe medzi tlačovými zostavami nevidím.
4 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Stefan2005 Pozri príspevok
Mám aktuálnu verziu, nastavené zaokrúhľovanie na 2 desatinné miesta.
Všetky zostavy mi zobrazuje na dve desatinné mestia, iba zostavu - Zaúčtovanie miezd do podvojného účtovníctva zobrazuje "as is" - 370; 18,45; 12,5... Chcem to mať takto: 370,00; 18,45; 12,50...

P.S. viď prílohu
A keď si dáš ukážku strany nemáš hore na lište ikonu na možnosť upravit stranu? Tam by sa to malo dať ručne doplniť. Potom dáš akože zavriet stranu a vtedy sa ťa to opýta či uložiť zmeny. Skús ..
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Daggmar Pozri príspevok
A keď si dáš ukážku strany nemáš hore na lište ikonu na možnosť upravit stranu? Tam by sa to malo dať ručne doplniť. Potom dáš akože zavriet stranu a vtedy sa ťa to opýta či uložiť zmeny. Skús ..
Pri ukážke okrem možnosti volieb lupy a tlače nemám žiadnu inú možnosť.
To akože by som mal ručne opravovať tie zostavy?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Stefan2005 Pozri príspevok
Pri ukážke okrem možnosti volieb lupy a tlače nemám žiadnu inú možnosť.
To akože by som mal ručne opravovať tie zostavy?
Prečo považuješ za potrebné opraviť zostavu exportu na 2 desatinné miesta? Skús požiadať MRP o vysvetlenie. Myslím, že v programe Mzdy je natvrdo zadané, aby sa za desatinnou čiarkou zobrazili len čísla, rôzne od nuly. Ak máš správne nastavený prechod do účtovníctva, v účtovníctve ich doplní na 2 desatinné miesta automaticky.
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Dav Pozri príspevok
Prečo považuješ za potrebné opraviť zostavu exportu na 2 desatinné miesta? Skús požiadať MRP o vysvetlenie. Myslím, že v programe Mzdy je natvrdo zadané, aby sa za desatinnou čiarkou zobrazili len čísla, rôzne od nuly. Ak máš správne nastavený prechod do účtovníctva, v účtovníctve ich doplní na 2 desatinné miesta automaticky.
Prečo ju považujem za potrebné opraviť - lebo zostava s takýmito číslami je neestetická a neprehľadná - najmä ak sa má použiť ako podklad pre účtovanie...

Nemám vôbec nastavený prechod (teda prenos) to účtovníctva - lebo neúčtujem v MRP - výstup z miezd MRP má byť podkladom v inom účtovníctve.

Podľa všetkého je to asi natvrdo nadefinované v programe, nevedeli mi poradiť ani na MRP hot-line, odkázali ma programátora.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Stefan2005 Pozri príspevok
Prečo ju považujem za potrebné opraviť - lebo zostava s takýmito číslami je neestetická a neprehľadná - najmä ak sa má použiť ako podklad pre účtovanie...

Nemám vôbec nastavený prechod (teda prenos) to účtovníctva - lebo neúčtujem v MRP - výstup z miezd MRP má byť podkladom v inom účtovníctve.

Podľa všetkého je to asi natvrdo nadefinované v programe, nevedeli mi poradiť ani na MRP hot-line, odkázali ma programátora.
Skúšala som Tlač - Do súboru - nedá sa ani vyexportovať do Excelu, iba do PDF, a tam sa tiež nedá doplniť.
Dopĺňam - pri Exporte - Do súboru - txt - sa dá doplniť na požadované čísla.
Naposledy upravil Dav : 08.04.10 at 19:17 Dôvod: *.txt
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Dav Pozri príspevok
Skúšala som Tlač - Do súboru - nedá sa ani vyexportovať do Excelu, iba do PDF, a tam sa tiež nedá doplniť.
Dopĺňam - pri Exporte - Do súboru - txt - sa dá doplniť na požadované čísla.
Ďakujem Oľga za snahu; lenže kým opravím txt, prispôsobím do tlačitelnej formy, tak to môžem robiť ako doteraz - nahodiť priamo do preddefinovanej excel tabuľky z mesačného sumára - pokiaľ to MRP-áci neopravia.
Bol som v tom, že pokiaľ zostavu uložím ako editovateľnú, môžem zmeniť formát zobrazovania sumy, čo sa mi nepodarilo.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Takto si to myslel? Ak áno, dá sa to urobiť pridaním novej funkcie.
pu.jpg  
7 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
lenkak Pozri príspevok
Takto si to myslel? Ak áno, dá sa to urobiť pridaním novej funkcie.
BINGO, Lenka. Presne to. Dve-tri slová o pridaní tejto funkcie (ktorej) ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
treba si ju zadefinovať.
Už neviem či sa mi podarí presne napísať ako som to spravila, to bola bleskovka, pokúsim sa.
Si na editovateľnej zostave
Vymažeš políčko kde je názov hodnota

nastavíš sa na funkcie, a zadáš priradiť užívateľskú funkciu,
ikonky sú znázornené v prílohe
zobrazí sa tabuľka kde následne priradíš Výpočetní výraz, tými tromi bodkami si otvoríš ponuku, to predpokladám, že poznáš, pre istotu som Ti aj toto dala do prílohy. Vyberieš možnosť 1-hodnota , dáš ju vedľajšiou ikonkou vložiť, ok.

Potom klikneš na užívateľskú funkciu, ikonka je s názvom Fn, v prílohe presnejšie a mal by si mať zobrazenú už tú novú zadanú a jednoducho sa kurzorom nastavíš na políčko kde ju chceš dať. Nastavíš presnú dlžku, šírku a okraje.
To už určite poznáš ako.

Dúfam, že som všetko napísala. Ak Ti to nepôjde napíš.
Lenka
stefan1.jpg  
stefan2.jpg  
stefan3.jpg  
1/1
9 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Prosím o rýchlu odpoveď - práve si nahrávam novú firmu a za ten svet som neprišla na to, kde nadefinujem čísla bankových účtov pre SP a ZP - nastálo, aby mi automaticky vstupovali do prevodového príkazu. Zaitaľ som nahodila účet DU, ale na ZP a SP som neprišla. Pritom v ostatných firmách to mám, ale fakt si nepamätám ako som to spravila. Ďakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Číselníky - mzdový číselník . práca so mzd. číselníkom - poistné- nastavíš sa na danú poisťovňu, 2x klikneš, zobrazia sa Ti údaje a tam to najdeš.
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať