Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tara1 Pozri príspevok
Tak takýto postup by ma nikdy nenapadol.... v MRP si fakt expert...ďakujem Lenka, vyskúšam a dám vedieť v pondelok. Dobrú noc a príjemné sny.
expert nie, to len občasné výzvy ako bola táto, sa snažím poriešiť.
Veru bola som už na odchode. Potom napíš. Pekné sny aj Tebe.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

po trojhodinovom boji sa mi podarilo zistiť ako zaúčtovať mzdy cez export do PU to je výhra čo? no aby to nebolo také krásne pre mňa tak neviem prísť na to ako si tento doklad mám vytlačiť z účtovného denníka? no a ešte sa mi nepodarilo zistiť pri exporte do PÚ mi zaúčtovalo a všetko v poriadku len rada by som mala za druhom poistenie že organizácia a ak som sa chcela vrátiť k tomu tak som sa niekde zamotala a už nevymotala...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
vytlač si doklad z miezd, keď spravíš export v mzdách, potom choď na Výstupy - ostatné - zaúčtovanie do pu - ok. Tam je pekná zostava.
4 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

lenkak ďakujem krásne ja som hľadala výstupy v PÚ...a nedá sa nejakým spôsobom dosiahnúť aby pri type positenia bolo napísané či je to organizácia, alebo zamestnávateľ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak našla som spôsob aký sa Ti bude pozdávať.
Spravíš si export v mzdách, pôjdeš na Výstupy- ostatné - zaúčtovanie pu - klikneš na parametre, a tam odfajkneš rozúčtovať poistné org. Takže nemusíš perom, ako som najprv písala.
Naposledy upravil lenkak : 30.01.11 at 21:56
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
využijem prítomnosť Lenky... a dovolím si tiež otázku.

Niekoľkrát som si vytlačil doklad "predkontácie miezd" - ovšem mi vadilo, že každá položka poistného bola predkontovaná zvlášť - ide to niekde nadefinovať/nastaviť, aby napr. poistné pre sociálnu poisťovňu za organizáciu nebolo v siedmich riadkoch, ale zosumarizované v jednom riadku (teda v jednej sume) ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Štefan, skúsim sa pohrať. Keď už máš otázku, tak stojí za to.
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stefan2005 Pozri príspevok
využijem prítomnosť Lenky... a dovolím si tiež otázku.

Niekoľkrát som si vytlačil doklad "predkontácie miezd" - ovšem mi vadilo, že každá položka poistného bola predkontovaná zvlášť - ide to niekde nadefinovať/nastaviť, aby napr. poistné pre sociálnu poisťovňu za organizáciu nebolo v siedmich riadkoch, ale zosumarizované v jednom riadku (teda v jednej sume) ?
no tak som pozrela.
Oni to majú riešené tak, že v zostave, ktorú používame, nemajú nastavený každý riadok zvlášť, ale je zadaný len jeden "výpočet" pre zobrazenie všetkých položiek, ktoré obsahuje celé mrp. Čiže Tebe keď vygeneruje export 20 položiek, toľko sa aj zobrazí, bez ohľadu na to, či je účtovanie rovnaké alebo nie.
Keby mali celé SP pod jedným číslom položky, potom by sa zobrazil len jeden riadok a nie sedem. Keď si pozrieš číselníky - poistné, tam tie čísla položiek vidíš. Napr. Nemocenské má č. 800, Starobné č.892....
Skúšala som pridať funkciu, ale tam položka vôbec nebola nastavená vzorcom, takže nebolo čo upravovať.
Funkcie majú dané iba na MD / Dal, Sumu, mesiac a pod, ale na položku nie. Čo je na škodu, potom by sa dalo s tým viac pohrať.
Im to bolo takto najjednoduchšie naprogramovať, a už len na Tebe záleží, či sa zo zostavou uspokojíš, alebo nie.
alebo treba im napísať, že či náhodou to neprerobia, tak ako to Tebe vyhovuje.
Naposledy upravil lenkak : 30.01.11 at 22:59
3 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Ahojte experti na MRP Mzdy. Mám taký problém: nechce program vypočítať Náhradu za nemoc za prvé 10 dni. Čo musím nastaviť aby to ťahalo riadne? Ďakujem!!
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, aj ja mám otázku teraz som ukončila prvý rok spracovania miezd v MRP no a teraz čo ďalej? ako by som mala postupovať, aby som mohla spracovať mzdy za rok 2011? odporúčate nejaké úkony? napríklad ako pri účtovníctve skopírovať firmu a v skopírovanej firme urobiť uzávierku alebo nejaké uzávierkové operácie urobiť? hlúpa otázka ale predsa lepšie je spýtať sa ako spraviť nejakú chybu...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

anithocka Pozri príspevok
ahojte, aj ja mám otázku teraz som ukončila prvý rok spracovania miezd v MRP no a teraz čo ďalej? ako by som mala postupovať, aby som mohla spracovať mzdy za rok 2011? odporúčate nejaké úkony? napríklad ako pri účtovníctve skopírovať firmu a v skopírovanej firme urobiť uzávierku alebo nejaké uzávierkové operácie urobiť? hlúpa otázka ale predsa lepšie je spýtať sa ako spraviť nejakú chybu...
V mzdách sa rok neukončuje ako v účtovníctve. Pokračuješ ďalej. Stiahneš si najnovšiu verziu, alebo musíš nahodiť ručne, aby si mala nastavené legislatívne zmeny k 1. 1. - minim. mzda, nezdaniteľná časť. Inicializuješ dovolenku zamestnancom na nový rok, vytlačíš mzdové listy a ročné zúčtovania.
5 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
dobsony Pozri príspevok
Ahojte experti na MRP Mzdy. Mám taký problém: nechce program vypočítať Náhradu za nemoc za prvé 10 dni. Čo musím nastaviť aby to ťahalo riadne? Ďakujem!!
stačí použiť vyhľadávanie:
http://www.porada.sk/t123450-p3-mrp-...rvavajuca.html
popozeraj
2 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ďakujem za radu ešte by som sa opýtala čím to je, že keď som si stiahla najnovšiu verziu a išla vypočítať mzdy tak mi ťahá ešte staré nezdaniteľné minimum a aj výšku minimálnej mzdy. ak si dám parametre miezd tam je to v poriadku
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
počítaš už mzdy za 01/2011? Tak potom skúsiť preinštalovať verziu, a nechať aby pekne prešla konverzia/upgrade dat. Ak nepomôže a iným to tiež nefunguje, potom len chyba v najnovšej verzii, a to odstránia len v mrp.
1 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
lenkak Pozri príspevok
stačí použiť vyhľadávanie:
http://www.porada.sk/t123450-p3-mrp-...rvavajuca.html
popozeraj
Ďakujem a skúsim v robote. Pekný deň!
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

lenkak no ďakujem za radu no nepomohlo preinštalovala som verziu nechala som prejsť konverziu a stále nič, keď si dám mzdové číselníky tam je to oki ale do samotnej výplaty mi to ťahá zle údaje...netreba náhodu manuálne všetko nastaviť u každého zamestnanca? to sa mi síce zdá blbé ale tak pre istotu sa pýtam...
Naposledy upravil anithocka : 02.02.11 at 19:07
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
to nebude tým, aby si si sama nastavovala u každého zamestnanca zvlášť nezd. čiastku. Ja mám staršiu verziu, a mne napočíta správnu hodnotu nezd. čiastky.
Výšku minimálnej mzdy by si si mala nastaviť v každom pracovnom pomere, tak je to najistejšie, lebo potom by Ti doplatok rozdielu menšej mzdy oproti minimálnej mzdy dalo do položky Doplatok do min. mzdy.
1 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Alebo navrhujem u každého zamestnanca, ktorý má minimálnu mzdu opraviť na základu dodatku k PZ aj minimálny mzdový základ platný od 1.1.2011 a myslím, že potom by nemal byť problém.
1 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ďakujem krásne tak to urobím ako mi navrhujete iné východisko nevidím...v staršej verzii aj mne ťahalo správne údaje no teraz nie a ako som si všimla po inicializovaní dovolenky na rok 2011 mi nepripočítalo starú tak to idem manuálne prerobiť do 8.2. potrebujeme mať už vystavené mzdy, všetko odovzdané, podpísané a uhradené pre účely ÚPSVaR takže čakať nemôžem
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

v agende Pracovné pomery, stlač pravé tlačítko myši, vyber Hromadné zmeny, a zmena mzdy zamestnancov podľa minimálnej mzdy. Pri inicializovaní dovolenky musíš mať zvolené pripočítať zostatok starej dovolenky
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať