Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

chcem si zakúpiť prgram mzdy a mám skušobnú verziu počíta táto demoverzia aj nahrady príjmu za nemoc
IVETA N
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

lenkak Pozri príspevok
no dá sa.
Spravíš mzdy, zapíšeš si mzdy toho pracovníka, zvlášť pp, zvlášť dohodu.
zvlášť VZ, ten RF, UF pre dohodu. Pekne to treba rozlíšiť.
Potom si sprav tohto istého zamestnanca na dohodu, pridaj mu dohodu, ale kľudne môže byť nulová mzda, len aby Ti figuroval riadok v SP.
Potom pôjdeš na Výstupy - Export výkazu pre SP - do súboru - uložiť - ok, a zobrazí sa Ti tabuľka. Túto upravíš podľa potreby. Nájdeš si kurzorom konkrétneho zamestnanca - klikneš na ikonu opraviť, zmeníš podľa potreby ako pp, keď opravíš tohto zamestnanca dáš uložiť.
Potom pôjdeš na toho nulového zamestnanca a takisto opravíš riadok, tak ako potrebuješ. Keď opravy uložíš, klikneš pokračovať a ostatné už vieš.
Ak máš v parametroch pri exporte výkazu pre SP zaškrtnuté tlačiť zamestnancov bez vystavenej mzdy, tak potom ani mu nemusíš dávať vypočítať mzdu.
Zmení sa Ti vo výkaze počet zamestnancov, ktorý platia do GF, RF o jedného viac, tak ako to má byť.
Dobrý deň, Lenka. Musím ti vyjadriť poklonu za tvoje rady...všetky čo tu dávaš, ale hlavne za túto pre mňa. Funguje to-ďakujem pekne. Predstav si, že predtým než som sa pýtala tu na porade tak kolegyňa volala do MRP na hotline a tam jej povedali, že túto vec oni neriešia ani v DOS ani vo Windows a ani nemali záujem nejako pomôcť. Ty si to urobila na jednotku - chvála ti. Ahoj
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Som rada, že som pomohla. Stačilo trošku porozmýšlať, takto nerozmýšľa programátor, ale užívateľ. V mrp keď Ti niekoho dajú k telefónu, ak máš šťastie, dajú Ti programátora, a ten je síce dobrý, ale čo sa týka užívania a určitých vecí tak on moc neporadí z tohto hľadiska. Má skúseností iné, ako ten čo program používa. Ak Ti dajú niekoho iného, tak ten nevie ani toľko čo ten programátor. Ja som sa rozprávala s niekoľkými programátormi, ohľadom inej záležitosti, nakoniec každý jeden mi potvrdil, to čo som ja hovorila na začiatku, mohla som ušetriť na telefóne. Ale aspoň som si potvrdila to, čo som potrebovala vedieť na 100%. Asi tak to funguje v mrp hot-line.
1 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ako prosím Vás môžem v MRP zmeniť výšku mzdy?Zamestnanec mal do 31.12.2010 mzdu vo výške 312€ od 1.1.2011 má mzdu 320€.Stačí to len prepísať, alebo treba aj ukončiť obdobie platnosti parametrov a pridať nové?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
lepšie je pridať nové obdobie platnosti mzdových údajov. Potom je pekný prehľad kedy mal akú mzdu. Najlepšie je tak, že klikneš na obdobie platnosti údajov, taká ruka pri platnosti mzd. údajov, zobrazí sa tabuľka, a klikneš na kopírovať, nastavíš dátum. Takto sa Ti všetko zachová ako predtým čo si mala, a zmeníš len hodnotu mzdy.
2 0
wiktoria wiktoria

wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

ahojte, od 1.1.11 mam zmluvu o výkone funkcie konateľa, v zmluve má nárok na dovolenku, bude mať pravidelný príjem - ako ho mám zadať do MRP - keď dám iný PP alebo nepravidelný príjem, nikde nie je možnosť zadať dovolenku
ďakujem
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

wiktoria Pozri príspevok
ahojte, od 1.1.11 mam zmluvu o výkone funkcie konateľa, v zmluve má nárok na dovolenku, bude mať pravidelný príjem - ako ho mám zadať do MRP - keď dám iný PP alebo nepravidelný príjem, nikde nie je možnosť zadať dovolenku
ďakujem
Mozes ho zadat normalne na hlavny pracovny pomer s tym ze si upravis zalozku odvodov poistneho (myslime ze konatel neplati GP a UP)
alebo si kludne pridaj tabulku v Ciselnikoch - Ciselnik pracovných pomerov a dohod.)
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, potrebujem na výplatnú pásku hrubú mzdu dať 360 €, ale odvody do sociálnej poistovne by sa mi rátali zo sumy 360 €, ale do zdravotnej z 408,20 €...dá sa to nejako poriešiť v softe MRP, aby mi zobrazovalo na výplatnej páske iba tých 360 €? nakoľko ide o refundáciu odvodov a z tejto refundovanej časti platí zamestnanec odvody iba do zdravotnej poisťovne a daň samozrejme...
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Čo mám urobiť pri výpočte mzdy, ak bol zamestnanec PN
od 26.1. do 5.2.2011. Ešte som nikdy nemala PN zamestnanca.
Výplata za 01/2011: v dochádzke napíšem od kedy do kedy mal NEMOC.
V MZDÁCH - ja ručne si dopĺňam sumu do kolonky náhrada príjmu pri PN a potom dám vypočítať mzdu?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

do dochádzky si zadáš odkedy dokedy bol na PN tam je kolonka obdobie neprítomnosi a už samo by Ti to malo vypočítať aj PN-ku...aspoň ja to takto robím a zatiaľ nebol problém...
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Je to tak, ako ti píše anithocka- prenesie to mzdy, dáš výpočet.
Prenesie to aj do oznámenia o zmene platiteľa pre zdrav. poisťovňu.
1 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

zuzana Pozri príspevok
Ako prosím Vás môžem v MRP zmeniť výšku mzdy?Zamestnanec mal do 31.12.2010 mzdu vo výške 312€ od 1.1.2011 má mzdu 320€.Stačí to len prepísať, alebo treba aj ukončiť obdobie platnosti parametrov a pridať nové?
Leni, ďakujem.Ešte mám otázku, ak ho teda mám ako zamestnanca už a každý rok má dohodu, ktorá mu vždy končí 31.12. a od 1.1. má novú, tak potom pridám tomuto zamestnancovi prac.pomer a číslo prac.pomeru-osobné číslo bude mať vždy nové, teda ak mal v roku 2010 číslo 304 tak v nasled. bude mať podľa poradia, alebo môže mať 304 znovu?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
zuzana Pozri príspevok
Leni, ďakujem.Ešte mám otázku, ak ho teda mám ako zamestnanca už a každý rok má dohodu, ktorá mu vždy končí 31.12. a od 1.1. má novú, tak potom pridám tomuto zamestnancovi prac.pomer a číslo prac.pomeru-osobné číslo bude mať vždy nové, teda ak mal v roku 2010 číslo 304 tak v nasled. bude mať podľa poradia, alebo môže mať 304 znovu?
každá dohoda, či pracovný pomer má vždy svoje nové číslo.
Zamestnanca znovu nahadzovať nemusíš, tomu len priradíš nový pp/dohodu, ale jemu jeho pôvodné číslo zostane, zmení sa len číslo pp/dohody.
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
wiktoria Pozri príspevok
ahojte, od 1.1.11 mam zmluvu o výkone funkcie konateľa, v zmluve má nárok na dovolenku, bude mať pravidelný príjem - ako ho mám zadať do MRP - keď dám iný PP alebo nepravidelný príjem, nikde nie je možnosť zadať dovolenku
ďakujem
popis nájdeš:
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=409
4 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

a viete aj mne poradiť ako docieliť to, aby do výplatnej pásky mi ťahalo vymeriavací základ pre SP a nie pre ZP? pre SP je to hrubá mzda ale pre ZP je to hrubá mzda + refundácia odvodov, potrebujem toto poriešiť a neviem ako na to
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

anithocka Pozri príspevok
a viete aj mne poradiť ako docieliť to, aby do výplatnej pásky mi ťahalo vymeriavací základ pre SP a nie pre ZP? pre SP je to hrubá mzda ale pre ZP je to hrubá mzda + refundácia odvodov, potrebujem toto poriešiť a neviem ako na to
Otvor si mzdovy ciselnik, konkretne zdravotne poistne a v zalozke vymeriavaci zaklad si tlacitkom Zapocitat oznac aj tu refundaciu odvodov.(predpokladam ze tu refundaciu odvodov mas zadanu ako priplatok pred zdanenim)
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

adinka áno toto ja nastavené mám počíta mi to správne ide o to, že ÚPSVaR od nás požaduje, aby ako hrubá mzda bola tá pred refundáciou, ale zároveň, aby bolo na výplatnej páske uvedená výška refundácie, takže mne to vlastne sčítava hrubá mzda + refundácia a ja potrebujem iba hrubú mzdu ktorú má uvedená na pracovnej zmluve...áno ako príspevok pred zdanením
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Mám MRP Dos a neviem ako si pridám novú zdravotnú poisťovňu. Zamestnanec má preukaz Apollo, ale teraz je to asi dôvera. Poradí niekto? Ďakujem.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

vema Pozri príspevok
Mám MRP Dos a neviem ako si pridám novú zdravotnú poisťovňu. Zamestnanec má preukaz Apollo, ale teraz je to asi dôvera. Poradí niekto? Ďakujem.
Áno, Apollo je už Dôvera ZP.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

katka50 Pozri príspevok
Áno, Apollo je už Dôvera ZP.
Katka, ďakujem, ale chcela som vedieť ako si zadám tú poisťovňu do programu MRP Dos.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať