Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

vema Pozri príspevok
Katka, ďakujem, ale chcela som vedieť ako si zadám tú poisťovňu do programu MRP Dos.
Pojdes do mzdoveho ciselnika - Praca so mzdovym ciselnikom - stlacis "P" a vyberies si typ polozky poistne. Zadefinujes percenta, nezabudni na zaokruhlovanie a polozky tvoriace vymer. zaklad poistneho (najlepsie ked si nastavenie presne pozries v inej nadefinovanej zdravotnej poistovni)
Potom nezabudni v Pracovnych pomeroch zamestnancovi priradit tu poistovnu, myslim ze v F9 sa to robi.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

adinka55 Pozri príspevok
Pojdes do mzdoveho ciselnika - Praca so mzdovym ciselnikom - stlacis "P" a vyberies si typ polozky poistne. Zadefinujes percenta, nezabudni na zaokruhlovanie a polozky tvoriace vymer. zaklad poistneho (najlepsie ked si nastavenie presne pozries v inej nadefinovanej zdravotnej poistovni)
Potom nezabudni v Pracovnych pomeroch zamestnancovi priradit tu poistovnu, myslim ze v F9 sa to robi.
Adinka ďakujem pekne.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ahojte,

mám problém. A to nasledovný:
Zamestnanci firmy sú na neplatenom volne (už od 10/2010). Doteraz program mi rátal odvody zamestnávateľa počas neplateného voľna.
Teraz keď zadám do dochádzky celý mesiac neplatené voľno, tak nič nepočíta. Kde robím chybu?

Ďakujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ahojte,

mám problém. A to nasledovný:
Zamestnanci firmy sú na neplatenom volne (už od 10/2010). Doteraz program mi rátal odvody zamestnávateľa počas neplateného voľna.
Teraz keď zadám do dochádzky celý mesiac neplatené voľno, tak nič nepočíta. Kde robím chybu?

Ďakujem.
Myslíš ZP? Od 1.1.2011 už nemá zamestnanec ani zamestnávateľ stanovený minimálny VZ. Pri neplatenom voľne už neodvádza odvody do ZP z minimálneho základu...
4 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anja111 Pozri príspevok
Myslíš ZP? Od 1.1.2011 už nemá zamestnanec ani zamestnávateľ stanovený minimálny VZ. Pri neplatenom voľne už neodvádza odvody do ZP z minimálneho základu...
A ako mám docieliť, aby "nejaké" odvody platil?
Ak nebude platiť, tak sa to u zamestnancov v rámci RZP sa dorovná?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zoltán Kovács Pozri príspevok
A ako mám docieliť, aby "nejaké" odvody platil?
Ak nebude platiť, tak sa to u zamestnancov v rámci RZP sa dorovná?
Dobrá otázka, ale tak ďaleko som ešte nepokročila ani ja.
Chápem to tak, že za obdobie NV sa ZP neplatí a ani nebude doplácať...
Ak vie niekto viac, hádam sa pridá.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Myslím si, že to má aj logiku.
Zamestnancom na dlhšie trvajúcom NV vyšiel v minulosti pri RZ ZP preplatok na ZP, ktorý sa im vrátil... Teraz sa tomu zrejme predíde... Keďže sa neplatí z minimálneho VZ, tak ani nebude čo vrátiť...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ale "dobrovoľne" zamestnávateľ si môže povedať, že je ochotný z nejakej sumy platiť, či nie?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ale "dobrovoľne" zamestnávateľ si môže povedať, že je ochotný z nejakej sumy platiť, či nie?
Ja si myslím, že nie.
0 0
Dano_za Dano_za

Dano_za je offline (nepripojený) Dano_za

Prosim Vas, pracuje niekto v MRP Vizualny system - Mzdy a personalistika pod operacnym systemom Windows 7?
Po nejakom case mi stale vyhadzuje chyby, riesim to aj priamo s MRP,ale nedari sa zatial. Preto ma zaujima ci som len sam komu to nechce ist poriadne.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja pod WIN 7 so mzdami nemám problém.
0 0
Dano_za Dano_za

Dano_za je offline (nepripojený) Dano_za

Tak to teda nechapem. Databazu mam v poriadku, aspon technici z MRP tak zkonstatovali. Na PC pod XP ide bezproblemov. Asi budem musiet zajst aj s PC do MRP
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Nemozem vystavit mzdy za 01/2011. Napise mi :mzdove udaje su nekompletne
Pri prac. pomere napise: skontrolujte si obdobie platnosti udajov.

Skusala som doplnit : platnost od 01/2011 do neurcene - ale to nepomohlo

Poradi mi niekto ?

dakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
máš novú verziu?
Robila si hromadné zmeny pre rok 2011?
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
ano stahovala som novu verziu
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús agenda - legislatívne zmeny - nastavenie pre rok 2011.
1 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
nemozem to najst ...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nastav sa na prac. pomery, a potom choď na agendu .
2 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
dakujem, uz to mam. Ale to som odklikala ked som stahovala...(len tam co pisalo cervenym som nevedela, ci mam nieco zaskrtnut tak som len odklikla -ale to bol len VZ pri neprav. prijme-to zatial nemame )
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Dnes sa tomu uz nemozem venovat ( mozno mam nieco s programom).A to som si len odskocila od Danovych priznani - ako bonbonik, ze si dopredu vystavim mzdy a uz sa s tym 2 hod. trapim .

Tak mozno sa este ozvem ak to na konci mesiaca nevyriesim.
dakujem Lenka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať