Zavrieť

Porady

Material na novostavbu

Vela krat rozoberane, nikdy nezodpovedane, predsa sa vsak pokusim spytat a skonzultovat s vami poradakmi

Idem stavat RD, novostavba na zelenej luke, podla projektu by som sa mal blizit k tepelnym stratam cca 26 kW, to by malo byt pomerne dobre, ale nikde som sa nedocital aky material bol pouzity na obvodove murivo - teda je to tam napisane - porobeton, ale nic o zatepleni

Je pravda ze este nemam v ruke realizacny projekt, takze to neviem skontrolovat v nom, ale v pripade ze by som sa to nijako nedozvedel chcem sa poradit z coho vlastne stavat

Ponuka momentalne
Porotherm 38 P+D + EPS (hrubka?) cena za tehlu pri akt. akcii u wienerbergera 1,87 Euro/ks - Wienerberger
Leier tehla 38 P+D alebo sa to vola inak u leiera? + EPS (hrubka?) cena tehly 0,833 Euro/ks - Leier
Ytong 30 + EPS (hrubka?) cena za ks 5,196 Euro - Dekstaviva
Porfix 30 + EPS (hrubka?) cena za ks 3,907 Euro - Dekstaviva

tak co doporucite? ake hrubky EPS?

ide mi aj o zhodnoitenie pracnosti s jednoitlivymi materialmi, cize casova naroznost, dalsie investicie pri tehle a pri "presnych tvarniciach" a tak dalej

bolo by dobre keby zareagoval niekto kto ma negativne skusenosti, napriklad staval som z toho a uz nikdy viac a tak dalej, alebo naopak, staval som z toho a keby som mal znova tak opat ten isty material

proste investicia na cely zivot, tak sa toho dost bojim, lebo hypoteka je svina a v dnesnych casoch ked nevies ci budes mat zajtra pracu, ..., ech ...


tak dik moc
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
V projekte mám tehlu Porotherm ale viem si za super cenu pozháňať tehlu LEIER. A tu je problém , že priečky mám navrhnuté Porotherm 11,5 a f. LEIER vyrába priečkové tehly len 10,0. Nebude problém pri tak úzkej tehle sekať do nej drážky na rozvody? veď silnejšie seknem ,alebo zarežem hlbšie s pílou a podpílim múr.Nebolo by lepšie v takom prípade kúpiť na priečky inú tehlu ,alebo Ytong?
Poprosím ešte o nejaký názor.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Vsimol som si na par domoch ako boli do obvodoveho muriva previazane vnutorne priecky. Nechapem naco niekto robi obvodove steny zo super tehal, ked tam takto narobi body z muriva s nizsim tepelnym odporom.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pivko Pozri príspevok
V projekte mám tehlu Porotherm ale viem si za super cenu pozháňať tehlu LEIER. A tu je problém , že priečky mám navrhnuté Porotherm 11,5 a f. LEIER vyrába priečkové tehly len 10,0. Nebude problém pri tak úzkej tehle sekať do nej drážky na rozvody? veď silnejšie seknem ,alebo zarežem hlbšie s pílou a podpílim múr.Nebolo by lepšie v takom prípade kúpiť na priečky inú tehlu ,alebo Ytong?
to by si musel podpilit vacsinu muru. Navyse 10cm priecka urcite nieje nosna, tak by som s tym velku vedu nerobil.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
to by si musel podpilit vacsinu muru. Navyse 10cm priecka urcite nieje nosna, tak by som s tym velku vedu nerobil.
Koľko treba zasekať do múru aby si tam urobil rozvod vody a odpad v kúpeľni,ode mi hlavne o kúpeľňu .medzi izbami nieje problem 10 mur.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ale to su vertikalne drazky, to be nemal byt problem aj keby si to cele na druhu stranu muru presekal. S mierou samozrejme
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

byva niekto v dome z easybloku?
0 0
Valter Valter

Valter je offline (nepripojený) Valter

Moja otazka je, ako sa da vyriesit rosny bod v murive pri zatepleni.
Pripadne postup na jeho vypocet?
0 0
Valter Valter

Valter je offline (nepripojený) Valter

Ten vypocet rosneho bodu mi je uz jasny, ale da sa uplne predist vzniku rosenia? Predpokladam ale, ze asi nie, lebo sa to nebude dat vyriesit napriklad v oblasti okien?
Preto by ma zaujimalo, ktory material by bol lepsi (odolnejsi) Porotherm (ina tehla) alebo ytong pri vzniku rosneho bodu v murive. Pripadne moze niekto poskytnut nejake informacie, coho sa urcite vyvarovat ( ohladne rosneho bodu ) alebo mi poslat nejaky link, kde by som sa mohol dozvediet viac?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pokial sa zachova klesajuci difuzny odpor smerom k exterieru tak by rosna zona nemala vzniknut. Okna by sa dali spravit trojskla s ofukovanim pri extreme tehla38+mineral10 pri teplote vonku -30, 24 vovnutri, vlhkost 80% vovnutri a 83 vonku, program ukazal dve rosne zony, skoro v celom murive aj v izolacii. ked je vonku zima a vovnutri velka vlhkost, rosna zona je na svete. pri vonkajsej teplote -20 a vlhkosti 60% by tam nemala vzniknut rosna zona.
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

Pozrite sa na tuto zimu, aj na predchadzajuce. Kedy je -20?? Mozno 2-5 dni v roku? Uz -10 je slusna kosa. Ked stavias na severe v doline, ok, ale pokial je to napr. Komarno... je to na zvazeni. Ja by som dal EPS, nie vatu. Ked je zle urobene zatelenie, mas vacsi problem pri vate, ako pri EPS. Ked je urobene dobre, vata je asi lepsia. Ale je tam risk. V zasade "klasika" je 38 tehla a na to 10 EPS. S tym nic nepokazis a na Slov. zimy je to ok. Keby si chcel nieco lepsie, aj cenovo, tak ytong, porfix 30 a na to 2x8 EPS . Potom je ale uz aj na zvazenie, ake okna , izolacia do strechy. Lebo ked zainvestujes do zatelenia, potom uz aj do okien. Nebudes predsa davat dvojsklo, ked budes mat "super stenu".
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja beriem zateplenie ako prostriedok na odstranenie tepelnych mostov. Neverim, ze betonovy veniec a na tom 2cm XPS ma rovnaky tepelny odpor ako murivo, a takych miest je tam vela. Dokonca aj spary medzi izolacnymi doskami a kotvy mozu byt tepelne mosty.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

krvak Pozri príspevok
Pozrite sa na tuto zimu, aj na predchadzajuce. Kedy je -20?? Mozno 2-5 dni v roku? Uz -10 je slusna kosa.
Vsetko je to v podstate ok, len netreba zabudat, ze navrhova doba budov na byvanie je 50 rokov a za tych 50 rokov sa nesmie nic stat, neda sa usudzovat podla par poslednych zim. Posudzuje sa na -15, nie na -20.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tych -20 a 60% vlhkost som pisal ako extrem. Ale podla programu tam este nebola kondenzacia. Inak cele to treba brat s rezervou, lebo tak su rozne materialy s rozmanitymi hodnotami, a ja niesom studovany na to aby som vedel "postavit a presne simulovat" nejaku konkretnu stenu. Cize brat to len s rezervou.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

zedino Pozri príspevok
Vela krat rozoberane, nikdy nezodpovedane, predsa sa vsak pokusim spytat a skonzultovat s vami poradakmi

Idem stavat RD, novostavba na zelenej luke, podla projektu by som sa mal blizit k tepelnym stratam cca 26 kW, to by malo byt pomerne dobre, ale nikde som sa nedocital aky material bol pouzity na obvodove murivo - teda je to tam napisane - porobeton, ale nic o zatepleni

Je pravda ze este nemam v ruke realizacny projekt, takze to neviem skontrolovat v nom, ale v pripade ze by som sa to nijako nedozvedel chcem sa poradit z coho vlastne stavat

Ponuka momentalne
Porotherm 38 P+D + EPS (hrubka?) cena za tehlu pri akt. akcii u wienerbergera 1,87 Euro/ks - Wienerberger
Leier tehla 38 P+D alebo sa to vola inak u leiera? + EPS (hrubka?) cena tehly 0,833 Euro/ks - Leier
Ytong 30 + EPS (hrubka?) cena za ks 5,196 Euro - Dekstaviva
Porfix 30 + EPS (hrubka?) cena za ks 3,907 Euro - Dekstaviva

tak co doporucite? ake hrubky EPS?

ide mi aj o zhodnoitenie pracnosti s jednoitlivymi materialmi, cize casova naroznost, dalsie investicie pri tehle a pri "presnych tvarniciach" a tak dalej

bolo by dobre keby zareagoval niekto kto ma negativne skusenosti, napriklad staval som z toho a uz nikdy viac a tak dalej, alebo naopak, staval som z toho a keby som mal znova tak opat ten isty material

proste investicia na cely zivot, tak sa toho dost bojim, lebo hypoteka je svina a v dnesnych casoch ked nevies ci budes mat zajtra pracu, ..., ech ...


tak dik moc
26kW ?!?!?!. Ten dom nebude mať okná?
Cenu nerátaj na kusy, ale na m2. Nie je kus ako kus.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Ferdosondo Pozri príspevok
26kW ?!?!?!. Ten dom nebude mať okná?
Cenu nerátaj na kusy, ale na m2. Nie je kus ako kus.
s tou spotrebou je to uz SLUSNY nizkoenergeticky dom, tak nechapem tvoju poznamku.
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

alltracboy Pozri príspevok
ja beriem zateplenie ako prostriedok na odstranenie tepelnych mostov. Neverim, ze betonovy veniec a na tom 2cm XPS ma rovnaky tepelny odpor ako murivo, a takych miest je tam vela. Dokonca aj spary medzi izolacnymi doskami a kotvy mozu byt tepelne mosty.
OK, Ale predsa nedas betonovy veniec a zakryjes heraklitom v dnesnej dobe. Ved predsa su na to tvarnice s vnutornym zateplenim-nobasil v tvare U a do nich sa leje beton.
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

ciners Pozri príspevok
Vsetko je to v podstate ok, len netreba zabudat, ze navrhova doba budov na byvanie je 50 rokov a za tych 50 rokov sa nesmie nic stat, neda sa usudzovat podla par poslednych zim. Posudzuje sa na -15, nie na -20.
Ak pride globalne ochladenie o 5-10 rokov, a zima bude ako vo Svedsku potom dodatocne zateplim :-) V sucasnosti na juhu Slovenska to premna nema vyznam-cena za zateplenie je premna nenavratna - cca 30 rokov. To by som aj tak menil fasadu.

Ine je to napriklad na Orave v doline.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
s tou spotrebou je to uz SLUSNY nizkoenergeticky dom, tak nechapem tvoju poznamku.
"tepelnym stratam cca 26 kW, to by malo byt pomerne dobre " ak je to energeticka spotreba za rok/m2 tak ok aj ked otom pochybujem......., ak tepelna strata na m2 tak urcite nie je to v poriadku
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Toto je cele nejaka volovina. Ako mozu byt spocitane tepelne prijmy a straty a potreba tepla na vykurovanie,ked nie su zname obalove konstrukcie? Jedine,ze obalove konstrukcie zname su, je znama orientacia na svetove strany a cely projekt=> potom je tato tema bezpredmetna.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Idem stavať z tehly LEIER , ale Leier nevyrába brúsenú tehlu len tehlu P+D. Akou maltou je najlepšie murovať? Existuje nejaká hotová vo vreciach ,alebo najlepšie klasická z miešačky?/piesok+vapno+ cement/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať