Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
pajbelko pajbelko

pajbelko je offline (nepripojený) pajbelko

dakujem, aj ja som predpokladala, ze to ma byt takto, ale na ZP mi povedali ze len do vysky skutocneho predpisu, preto ma to zmiatlo -(
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ak poistenec bol cely r. SZCO a cast roka zamestnanec v Holandsku (co su v DP vynate prijmy) v RZZP vypisuje tlacivo B a vlastne len ZD z §6 vsak?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

dakujem
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

od kedy sa na dohody neprihliada? Viem, že rok alebo dva roky dozadu som dôchodcom, ktorí robili na dohodu a prekročili nejakú čiastku, robila RZZP. Neviem ako to už bolo, ale po prekročení nejakej sumy sa stávali podľa zákona samoplatiteľmi a odvádzali 14% z príjmu.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Už v RZZP za rok 2007 nevstupovali do vymeriavaceho základu dohody u dôchodcov a študentov.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

psps Pozri príspevok
od kedy sa na dohody neprihliada? Viem, že rok alebo dva roky dozadu som dôchodcom, ktorí robili na dohodu a prekročili nejakú čiastku, robila RZZP. Neviem ako to už bolo, ale po prekročení nejakej sumy sa stávali podľa zákona samoplatiteľmi a odvádzali 14% z príjmu.
myslim,ze to platilo len prvy rok,co sa robilo RZZP,ale uz za rok 2007 sa na dohody neprihliadalo.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
od 1.1.2008 do 31.5.2008 som bola v prac.pomere s celkovým hr.príjmom 70.000,-Sk, potom som išla na materskú. Podľa mňa, ak si urobím ročné zúčtovanie budem mať preplatok...ale pani vo Všeobecnej poisť. mi povedala, že nie. Kto má pravdu?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pajbelko Pozri príspevok
dakujem, aj ja som predpokladala, ze to ma byt takto, ale na ZP mi povedali ze len do vysky skutocneho predpisu, preto ma to zmiatlo -(
ja som sa veru presvedčila (vlani), že poisťovňa tak aj v praxi postupuje
To poistné, čo bolo zaplatené naviac, v rzzp nevrátili .... s tým, že to bolo navyše zaplatené z vlastnej vôle! a že to do rzzp nevstupuje!
Tak bolo treba dať zvlášť žiadosť o vrátenie preplatku, ktorý vznikol z dôvodu platenia vyššej čiastky, ako bol predpis.
urob tak hneď .. nech zbytočne neúveruješ poisťovňu.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Urobila som RZZP zamestnancovi, ktorý bol časť roka zamestnancom v inej firme a práve v tejto firme jeho bývalému zamestnávateľovi vznikol nedoplatok. Tento nedoplatok jeho bývalému zamestnávateľovi oznámim. Takže naša firma už tento nedoplatok do Oznámenia zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov neuvádza? Tomuto zamestnancovi vyšiel aj jeho vlastný nedoplatok. Tento mu mám dať celý do výplaty už v našej firme?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
od 1.1.2008 do 31.5.2008 som bola v prac.pomere s celkovým hr.príjmom 70.000,-Sk, potom som išla na materskú. Podľa mňa, ak si urobím ročné zúčtovanie budem mať preplatok...ale pani vo Všeobecnej poisť. mi povedala, že nie. Kto má pravdu?
Pokiaľ si nemala kolísavý príjem v zamestnaní, tak nevzniká povinnosť vykonať RZZP. Nemôžeš mať preplatok, lebo z príjmu musíš odvádzať poistné na zdrav.poistenie (čo Ti správne aj strhávali a odvádzali)
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ester plus Pozri príspevok
Urobila som RZZP zamestnancovi, ktorý bol časť roka zamestnancom v inej firme a práve v tejto firme jeho bývalému zamestnávateľovi vznikol nedoplatok. Tento nedoplatok jeho bývalému zamestnávateľovi oznámim. Áno.Takže naša firma už tento nedoplatok do Oznámenia zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov neuvádza? Neuvádzate do Vášho zoznamu cudziu firmu.Tomuto zamestnancovi vyšiel aj jeho vlastný nedoplatok. Tento mu mám dať celý do výplaty už v našej firme?Áno
[Odpovede červeným.
0 0
Dodenko Dodenko

Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

Robila som RZZP za r.2008 a mám stiahnuté tlačivá zo stránky RZZP, ale neviem prečo nevytlačí mi dobre tlačivo. Keď vyplním elektronické tlačivo a dám ho previesť do formy PDF, vypíše mi že dáva tlačivo do PDF. ale mám taký dojem že mi vytlačí to elektronické tlačivo a nie PDF formu, pretože lištu na spodnej časti tlačiva mi vytlačí úzku. Minulý rok mi robilo RZZP z tejto stránky bez problémov. Ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ester plus Pozri príspevok
Urobila som RZZP zamestnancovi, ktorý bol časť roka zamestnancom v inej firme a práve v tejto firme jeho bývalému zamestnávateľovi vznikol nedoplatok. Tento nedoplatok jeho bývalému zamestnávateľovi oznámim. Takže naša firma už tento nedoplatok do Oznámenia zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov neuvádza? Tomuto zamestnancovi vyšiel aj jeho vlastný nedoplatok. Tento mu mám dať celý do výplaty už v našej firme?
na všetko je odpoveď áno
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ďakujem za odpovede.Ešte prosím Vás už ste niekto zasielali dávku 541 a 542 elektronicky do všzp? (541 - RZ , 542 - Oznámenie zamestnávateľa)?
V ZP mi povedali, že tento elektronický výstup má urobiť môj softvér. Keď som volala do firmy od ktorej softvér máme o takomtom spôsobe elektronického odosielania výkazov RZ nič nevedia a nemajú to ani pripavené. Je to nejaký nový spôsob odosielania v tomto roku? Ináč dávky ako MV a prihlášky a odhlášky odosielam elektronicky z výstupov zo softvéru.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Andyke Pozri príspevok
Pokiaľ si nemala kolísavý príjem v zamestnaní, tak nevzniká povinnosť vykonať RZZP. Nemôžeš mať preplatok, lebo z príjmu musíš odvádzať poistné na zdrav.poistenie (čo Ti správne aj strhávali a odvádzali)
Ďakujem za odpoveď, takže moja úvaha bola nesprávna, v prípade daň.priznania som mala preplatok, tak som si myslela, že aj v prípade
RZZP bude podobný princíp...
Nastáva všeobecná otázka....aký typ ľudí s akým príjmom bude mať
vlastne preplatok?????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, takže moja úvaha bola nesprávna, v prípade daň.priznania som mala preplatok, tak som si myslela, že aj v prípade
RZZP bude podobný princíp...
Nastáva všeobecná otázka....aký typ ľudí s akým príjmom bude mať
vlastne preplatok?????
napr. dôchodcovia, študenti, ktorí sú poistenci štátu - ak ich príjem neprekročil vym. základ poistenca štátu. ZP vráti zaplatené preddavky zamestnancovi aj zamestnávaelovi.

Preplatok bude mať aj SZČO, ak jej základ dane nepresiahne 24-násobok min. VZ a bola v priebehu roka PN a počas tohto obdobia platila preddavky na ZP.
0 0
Inečka Inečka

Inečka je offline (nepripojený) Inečka

Prosím o radu: Máme zamestnancov, niektorí začiatkom roka boli zamestnancami v ČR. Niektorí majú kolísavé príjmy, niektorí nie. Viem, že ročné zúčt. ZP sa robí iba zo slovenských príjmov. Ale niekde som čítala, že pokiaľ zamestnanec bol zamestnancom 12 mesiacov a napr. nemá kolísavé príjmy, že nemusí podávať roč. zúčtovanie(resp. požiadať zamestnávateľa o vykonanie). Ale čo so zamestnancom, ktorý bol síce zamestnaný 12 mesiacov, nemá kolísavé príjmy, ale z toho bol napr. 5 mesiacov zamestnaný v ČR. Musí takýto zamestnanec podávať ročné zúčtovanie ZP (resp. požiadať zamestnávateľa). Nie je mi to úplne jasné. Ďakujem za odpoveď.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ester plus Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede.Ešte prosím Vás už ste niekto zasielali dávku 541 a 542 elektronicky do všzp? (541 - RZ , 542 - Oznámenie zamestnávateľa)?
V ZP mi povedali, že tento elektronický výstup má urobiť môj softvér. Keď som volala do firmy od ktorej softvér máme o takomtom spôsobe elektronického odosielania výkazov RZ nič nevedia a nemajú to ani pripavené. Je to nejaký nový spôsob odosielania v tomto roku? Ináč dávky ako MV a prihlášky a odhlášky odosielam elektronicky z výstupov zo softvéru.
Elektronické dávky "541" a "542" sú zavedené odkedy sa spustilo prvýkrát RZZP. Predpokladám, že možnosť ich vytvorenia obsahuje aj Váš SW, odporúčam sa informovať na hotline Vášho dodávateľa SW.
0 0
Inečka Inečka

Inečka je offline (nepripojený) Inečka

Inečka Pozri príspevok
Prosím o radu: Máme zamestnancov, niektorí začiatkom roka boli zamestnancami v ČR. Niektorí majú kolísavé príjmy, niektorí nie. Viem, že ročné zúčt. ZP sa robí iba zo slovenských príjmov. Ale niekde som čítala, že pokiaľ zamestnanec bol zamestnancom 12 mesiacov a napr. nemá kolísavé príjmy, že nemusí podávať roč. zúčtovanie(resp. požiadať zamestnávateľa o vykonanie). Ale čo so zamestnancom, ktorý bol síce zamestnaný 12 mesiacov, nemá kolísavé príjmy, ale z toho bol napr. 5 mesiacov zamestnaný v ČR. Musí takýto zamestnanec podávať ročné zúčtovanie ZP (resp. požiadať zamestnávateľa). Nie je mi to úplne jasné. Ďakujem za odpoveď.

Nikto mi neporadí?
0 0
Dodenko Dodenko

Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

Dodenko Pozri príspevok
Robila som RZZP za r.2008 a mám stiahnuté tlačivá zo stránky RZZP, ale neviem prečo nevytlačí mi dobre tlačivo. Keď vyplním elektronické tlačivo a dám ho previesť do formy PDF, vypíše mi že dáva tlačivo do PDF. ale mám taký dojem že mi vytlačí to elektronické tlačivo a nie PDF formu, pretože lištu na spodnej časti tlačiva mi vytlačí úzku. Minulý rok mi robilo RZZP z tejto stránky bez problémov. Ďakujem
Nevie nikto poradiť. Nemôže to byť tým, že mám v počítači nainštalovanú verziu Adobe Reader 8.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať