Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
zamestnanec január príjem na dohodu - odmena 35000 Sk
potom 15 dní na úrade práce
a od marca do konca roka zamestnanec s príjmom bez výkyvov príjmu - vždy menej ako max.vym.základ
tiež nemusí mať RZZP?
veronikasad Pozri príspevok
v januári, keď mal príjem z dohody, bol aj zamestnancom ?
Jozef Mihál Pozri príspevok
Skvelá otázka, len by bolo treba presnejšie rozpísať, čo bolo v čase od 1. januára do marca. Teda kedy presne bol samoplatiteľ, kedy presne bol na UP, za aký mesiac a v akej sume mal vyplatenú dohodu.
doplním
úrad práce od 7.3.-31.3.-žiadny príjem
od 1.1. prihlásený ako samoplatitel v DOVERA - pravdepodobne iba príhlásený a už sa neodhlásil....... popritom práca na dohodu január a február
platby 751 Sk január a február, dlhuje za 1.-6.3.2008
od apríla riadny zamesznanec s konštatným platom 40000 Sk.
=================
podľa mňa RZZP nie je potrené robiť, ale ak samýlim, tak kto bude RZZP robiť? terajší zamestnávateľ? alebo si ho urobí zamestnanec sám?
Nerobiť RZZP - mal by však doplatiť 6 dní za marec.
A ešte podotázka:
ak sa neodhlásil - tak može DOVERA vyzadovat platby aj za ostatné mesiace?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Akmal tých 35000 Sk za január a február, tak RZZP robiť musí, musí ho robiť sám. Platby za ostatné mesiace ZP by nemala vyžadovať, ale treba dať spätne odhlášku.
0 0
sjuzn sjuzn

sjuzn je offline (nepripojený) sjuzn

Ahojte poraďáci,
prosím Vás, aký typ RZZP musí vyplniť študent, ak v roku 2008 bol študentom vysokoškolského štúdia 1. stupňa a pár mesiacov bol SZČO???
Ďakujem za odpoveď, prajem pekný večer.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Tlačivo B.
0 0
sjuzn sjuzn

sjuzn je offline (nepripojený) sjuzn

Ďakujem pekne, a ešte sa chcem spýtať, takže ak bol szčo 3 mesiace a neplatil preddavky, tak ich musí zaplatiť, a obdobie keď bol študent - vlastne celý rok, do ktorého oddielu to mám napísať.
Veľká vďaka za ochotu, papa
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Jana Motyčková Pozri príspevok
Akmal tých 35000 Sk za január a február, tak RZZP robiť musí, musí ho robiť sám. Platby za ostatné mesiace ZP by nemala vyžadovať, ale treba dať spätne odhlášku.
prečo?
príjem 35000 Sk, ale uviedla som, že na dohodu, to sa do ZP nedáva, či áno?
0 0
Zacharova Zacharova

Zacharova je offline (nepripojený) Zacharova

Dobrý večer. Podiely na zisku vyplatené spoločníkovi, a konateľovi, kt. sú aj zamestnancami firmy sú predmetom RZZP?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Zacharova Pozri príspevok
Dobrý večer. Podiely na zisku vyplatené spoločníkovi, a konateľovi, kt. sú aj zamestnancami firmy sú predmetom RZZP?
podiely na zisku má spoločník.
Ak je konateľ, ktorého spomínaš, aj spoločník, tak odpoved je NIE
0 0
Zacharova Zacharova

Zacharova je offline (nepripojený) Zacharova

Ano, konateľ je spoločník, aj zamestnanec.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Zacharova Pozri príspevok
Dobrý večer. Podiely na zisku vyplatené spoločníkovi, a konateľovi, kt. sú aj zamestnancami firmy sú predmetom RZZP?
KEJKA Pozri príspevok
podiely na zisku má spoločník.
Ak je konateľ, ktorého spomínaš, aj spoločník, tak odpoved je NIE
Zacharova Pozri príspevok
Ano, konateľ je spoločník, aj zamestnanec.
správne zadanie - treba naozaj rozlišovať pojmy.Teda spoločník má podiely na zisku.
Ak sa podiely na zisku týkajú iných osôb (konateľ, zamestnanec ai.) treba vždy zdôrazniť že NEJDE o spoločníka.
Naopak,ak je spoločník konateľom, tak v zadaní neuvádzajme konateľa, lebo je to irelevantné.

Podiely na zisku vyplatené spoločníkom nemajú vplyv na RZZP.
0 0
Francy Francy

Francy je offline (nepripojený) Francy

Prosim vas mam sczo,ktory bol aj zamestnany. v roku 2008 zmenil dvoch zamestnavatelov a od 01.10. do 05.10.2008 bol nezamestnany. Vyplnila som S, SA a SB. Len neviem kde sa ma prejavit tych 5 dni nezamestnanosti. Za tych 5 dni zaplatil 183 Sk zdravotnej poistovni tak ako mu kazala pani v poistovni. Ani tu sumu neviem kde vypisat. Prosim vas viete mi s tym poradit.
Vopred dakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

ak bol celý rok SZČO tak len SA a SB.
Naposledy upravil Andyke : 04.06.09 at 19:47
0 0
Francy Francy

Francy je offline (nepripojený) Francy

A to je v pohode,ze bol sucasne szco aj nezamestnany? A co treba vyplnit v riadkoch C11az C14?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Opravila som svoj prísp. 473.

Prečo platil do zdravotnej ako samoplatiteľ ? Nebol celý rok SZČO ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
doplním
úrad práce od 7.3.-31.3.-žiadny príjem
od 1.1. prihlásený ako samoplatitel v DOVERA - pravdepodobne iba príhlásený a už sa neodhlásil....... popritom práca na dohodu január a február
platby 751 Sk január a február, dlhuje za 1.-6.3.2008
od apríla riadny zamestnanec s konštatným platom 40000 Sk.
=================
............... bude RZZP robiť terajší zamestnávateľ? alebo si ho urobí zamestnanec sám?
Nerobiť RZZP - mal by však doplatiť 6 dní za marec.
A ešte podotázka:
ak sa neodhlásil - tak može DOVERA vyzadovat platby aj za ostatné mesiace?
Andyke Pozri príspevok
Ako vidím tak bol samoplatiteľom tých 5 dní. Ešte vyplniť tlačivo SC + SA, SB
Kedže bol samoplatiteľom, tak MUSÍ bez ohľadu na skutočnoť, že príjmy mal pod hranicou maxima, urobiť si sám RZZP a síce typ S.................?
Zamestnávateľ teda nemusí robiť RZZP určite?
0 0
Francy Francy

Francy je offline (nepripojený) Francy

Andyke Pozri príspevok
Opravila som svoj prísp. 473.

Prečo platil do zdravotnej ako samoplatiteľ ? Nebol celý rok SZČO ?
ved praveze tomu nerozumiem ani ja. preto sa pytam,ze ci je take nieco mozne. cely rok bol szco a zaroven zamestnany. ale ked menil zamestnanie tak nastalo obdobie 5 dni,ked nebol zamestnany. neviem preco ho brali ako nezamestnaneho a dali mu zaplatit v zdravotnej poistovni apollo 183 sk. a vobec netusim kde to napisat.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

To som odpovedala pre Francy - tam je SZČO a ten je povinný podať RZZP.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Francy Pozri príspevok
ved praveze tomu nerozumiem ani ja. preto sa pytam,ze ci je take nieco mozne. cely rok bol szco a zaroven zamestnany. ale ked menil zamestnanie tak nastalo obdobie 5 dni,ked nebol zamestnany. neviem preco ho brali ako nezamestnaneho a dali mu zaplatit v zdravotnej poistovni apollo 183 sk. a vobec netusim kde to napisat.
Pokiaľ sa nenahlásil do ZP ako samoplatiteľ na tých 5 dní a zdravotné zaplatil tak predpokladám, že túto sumu zaúčtoval aj do účtovníctva ako preddavok.
0 0
Francy Francy

Francy je offline (nepripojený) Francy

Andyke Pozri príspevok
Pokiaľ sa nenahlásil do ZP ako samoplatiteľ na tých 5 dní a zdravotné zaplatil tak predpokladám, že túto sumu zaúčtoval aj do účtovníctva ako preddavok.
nie. ta suma do uctovnictva ako preddavok nesla. andyke prosim ta netusis co s tym spravit? ci to len dat do SB a vyplnim B21 a B22.
dakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Citát:
Pôvodca textu príspevku: KEJKA
doplním
úrad práce od 7.3.-31.3.-žiadny príjem
od 1.1. prihlásený ako samoplatitel v DOVERA - pravdepodobne iba príhlásený a už sa neodhlásil....... popritom práca na dohodu január a február
platby 751 Sk január a február, dlhuje za 1.-6.3.2008
od apríla riadny zamestnanec s konštatným platom 40000 Sk.
=================
............... bude RZZP robiť terajší zamestnávateľ? alebo si ho urobí zamestnanec sám?
Nerobiť RZZP - mal by však doplatiť 6 dní za marec.
A ešte podotázka:
ak sa neodhlásil - tak može DOVERA vyzadovat platby aj za ostatné mesiace?

Treba sa odhlásiť nebudú pýtať poistné za mesiace, keď bol zamestnaný.

Kedže bol samoplatiteľom, tak MUSÍ bez ohľadu na skutočnoť, že príjmy mal pod hranicou maxima, urobiť si sám RZZP a síce typ S.................?
Zamestnávateľ teda nemusí robiť RZZP určite?


Kejka pozrela som sa spätne na Tvoj prípad. Pokiaľ ten samoplatiteľ mal január a február príjem 35000 na dohodu , tak musí podať sám RZZP, lebo
ako samoplatiteľ prekročil 5361 za mesiac. TakžE S, SA a SC
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať