Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Blanka. A takto je to O.K.(viď priložený súbor)? Typ B ma napadol v súvislosti s § 11 ods.4 písm. g)
(4) Samostatne zárobkovo činná osoba na účely tohto zákona je fyzická osoba, ktorá
g) vykonáva umeleckú činnosť alebo inú tvorivú činnosť podľa osobitného predpisu 37) mimo pracovnoprávnych vzťahov a obdobných vzťahov, ak túto činnosť podľa svojho vyhlásenia vykonáva sústavne,
Naposledy upravil Marína : 14.06.09 at 09:27
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marína Pozri príspevok
Ďakujem Blanka. A takto je to O.K.(viď priložený súbor)? Typ B ma napadol v súvislosti s § 11 ods.4 písm. g)
(4) Samostatne zárobkovo činná osoba na účely tohto zákona je fyzická osoba, ktorá
g) vykonáva umeleckú činnosť alebo inú tvorivú činnosť podľa osobitného predpisu 37) mimo pracovnoprávnych vzťahov a obdobných vzťahov, ak túto činnosť podľa svojho vyhlásenia vykonáva sústavne,
Evka, kde si zobrala sumu 4757 v pol. c 25 ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veronika, toľko uhradil za časť 6/2008 + 7/2008 až 12/2008(dodatočne som priložila aj tabuľku odvodov). Do 20.6. bol poistencom štátu(študent), od 21.6. samoplatiteľom.
Naposledy upravil Marína : 14.06.09 at 09:28
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marína Pozri príspevok
Veronika, toľko uhradil za časť 6/2008 + 7/2008 až 12/2008. Do 20.6. bol poistencom štátu(študent), od 21.6. samoplatiteľom.
evka a on bol reg. v ZP ako samoplatitel alebo SZČO - keď platil preddavky ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veronika, už so dodatočne doplnila v príspevku 642. Priložila som tabuľku odvodov a doplnila, že bol samoplatiteľom.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marína Pozri príspevok
Veronika, už so dodatočne doplnila v príspevku 642. Priložila som tabuľku odvodov a doplnila, že bol samoplatiteľom.
vyplň si odd. V, kde v pol. 31 uvedieš po mesiacoch počet dní samoplatitela, v pol. 32 bude min.VZ 8100, v pol. 33 bude sučin 5361,
za mesiac jun prepočítaš na kal. dni. Súčet z pol. 33 sa ti prenesie do pol 41
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Veronika, veľmi si mi pomohla.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Predsa len sa ešte k tomu musím vrátiť. Program z www.rzzp.sk mi nedovolí vyplniť odd. V .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Evka, funguje to, nemám s tým problém. Zadaj obdobie v c24, vymaž c26 a zadaj kal. dni v pol.31, v pol. 32 sumu 8100 /ak je celý mesiac/, pol. 33 ti vypočíta
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

veronikasad Pozri príspevok
Evka, funguje to, nemám s tým problém. Zadaj obdobie v c24, vymaž c26 a zadaj kal. dni v pol.31, v pol. 32 sumu 8100 /ak je celý mesiac/, pol. 33 ti vypočíta
Čo ja by som si bez teba počala? Zabudla som vymazať c26. Ešte raz vďaka.
Už je to O.K.
Naposledy upravil Marína : 14.06.09 at 11:16
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marína Pozri príspevok
Čo ja by som si bez teba počala? Zabudla som vymazať c26. Ešte raz vďaka.
Už je to O.K.
evka tu c 26 musíš doplniť, ako si mala predtým, je vyššia ako min. VZ a poistné platíš zo skut. VZ. Neviem prečo ti nebralo odd. V. - zrejme sa pol c 26 vyplňa až po zadaní odd. V
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Marína Pozri príspevok
Predsa len sa ešte k tomu musím vrátiť. Program z www.rzzp.sk mi nedovolí vyplniť odd. V .
V.oddiel sa nevypĺňa ak p.C26 je vyššia ako 64332 Sk. Nerobím s rzzp.sk, ale predpokladám, že keď si dala do C26 cca 80000, tak automaticky V.oddiel preskočí.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Janka. Presne tak mi to robí, t. z. že priložené rzzp v prísp. 651 je v poriadku?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Teraz už áno.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem.
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Ahojte, prosím vás veľmi o radu, robím RZZP pre otca -bol čiastočný invalidný dôchodca, minulý rok za neho platil štát, takže RZZP mu vyšlo nula, tento rok mal v podnikaní stratu, ale v poučení na vykonanie RZZP ma zaskočila informácia o zkone č.139/2008 -znamená to že od 1.5. 08 u občana s poklesom schopnosti vykonávať SZČO od 20-40% sa neznižuje sadzba poistného na ZP. -ale keď vymeriavací základ mu vyšiel nula, takže čo to pre neho znamená? Bude za neho platiť štát aj naďalej nie? To by sa ho zrejme týkalo keby mu vyšiel nejaký vymeriavací základ, potom by musel zaplatiť od mája 14% z min.4050,- chápem to správne? Akosi ma to zaskočilo... prosím poradte mi niekto
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

no neviem, mne to vyšlo, že nemusí platiť nič keď je čiastočný invalid a podnikal so stratou a taktiež nemusí platiť žiadne preddavky, teda tak ako minulý rok. Prosím opravte ma, ak to tak nie je.
A ešte malú otázočku -idem robiť RZZP jeho kolegovi a on neplatí do Sociálnej -ale minulý rok bol práceneschopný, takže vyplňam V.oddiel napriek tomu, že nemocenské nepoberal (keďže si ho neplatil), platil za neho aj v tomto prípade štát zdravotné poistenie? mal by si ísť pýtať potvrdenie o práceneschopnosti? Ospravedlňujem sa ak sa pýtam blbé otázky, ale personalistiku neovládam a keďže ide o moju rodinu, robím čo môžem aby som im tie tlačivká vyplnila, sami by to určite nezvládli.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ahojte, chcem sa uistiť, ak dôchodca má uzatvorenú dohodu a jeho príjem je 200 €/mesačne.
Nemusí robiť budúci rok RZZP,pretože za neho platí štát a aj keď presiahol úhrn minim.základov, pracuje na dohodu a tá sa mu nezaratáva?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Silvia123 Pozri príspevok
Ahojte, prosím vás veľmi o radu, robím RZZP pre otca -bol čiastočný invalidný dôchodca, minulý rok za neho platil štát, takže RZZP mu vyšlo nula, tento rok mal v podnikaní stratu, ale v poučení na vykonanie RZZP ma zaskočila informácia o zkone č.139/2008 -znamená to že od 1.5. 08 u občana s poklesom schopnosti vykonávať SZČO od 20-40% sa neznižuje sadzba poistného na ZP. -ale keď vymeriavací základ mu vyšiel nula, takže čo to pre neho znamená? Bude za neho platiť štát aj naďalej nie? To by sa ho zrejme týkalo keby mu vyšiel nejaký vymeriavací základ, potom by musel zaplatiť od mája 14% z min.4050,- chápem to správne? Akosi ma to zaskočilo... prosím poradte mi niekto
Čiastočne invalidný dôchodca má pokles vykonávať zárobkovú činnosť nad 40%, do 70%. Takže ak je ČID, tak naďalej má polovičnú sadzbu poistného. Ako poberatel ČID je poistencom štátu (keďže jeho VZ je nízky) a poistné v RZZP vyjde 0 a pri strate neplatí ani preddavky.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Silvia123 Pozri príspevok
A ešte malú otázočku -idem robiť RZZP jeho kolegovi a on neplatí do Sociálnej -ale minulý rok bol práceneschopný, takže vyplňam V.oddiel napriek tomu, že nemocenské nepoberal (keďže si ho neplatil), platil za neho aj v tomto prípade štát zdravotné poistenie? mal by si ísť pýtať potvrdenie o práceneschopnosti? Ospravedlňujem sa ak sa pýtam blbé otázky, ale personalistiku neovládam a keďže ide o moju rodinu, robím čo môžem aby som im tie tlačivká vyplnila, sami by to určite nezvládli.
Keď nepoberal nemocenské, nie je poistencom štátu podľa písm.n) a teda v V.oddiele nebude nič. Potvrdenie o PN zo SP neprikladá (ani mu nemajú čo potvrdiť).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať