Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

janka.mo: Je to dobre. ÚP tam byť nemusí, prípadne napísať do osobitných zázanamov.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Evana Pozri príspevok
Dobry den, potrebujem surne potvrdit, resp. vyvratit: Dochodca pocas celeho roku 2008 a zaroven SZCO 1.-6. mesiac (potom ukoncil zivnost) s prijmom 900.000,- Sk - mozem pouzit tlacivo B? Vopred dakujem!
Ak mal len tie príjmy na živnosť, tak B.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Jana Motyčková Pozri príspevok
janka.mo: Je to dobre. ÚP tam byť nemusí, prípadne napísať do osobitných zázanamov.
dakujem za odpoved
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ak mal prijmy z PP na pracovnu zmluvu a starobny dochodok tak tiez B?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Tlačivo A.
0 0
aviril aviril

aviril je offline (nepripojený) aviril

ahojte,
szco od 1.3.2008, (predtým nebol zamestnaný a tiež ani samoplatca/ tiež osoba so zdrav.postihnutím celý rok, preddavky na ZP neplatil, lebo vraj prvý rok platiť nemusí:

1. vyplňam tlačivo B? vypĺňam v ňom vlastne aj V.oddiel, kde sa píše počet dní, kedy bol poistencom štátu? Ja tam vlastne vypíšem všetky dni roka, však?

2. Základ dane 24160 Sk, vyšiel mi nedoplatok 26,25EUR a mesAčný preddavok 20,68EUR = minimum

JE TO SPRÁVNE?
0 0
aviril aviril

aviril je offline (nepripojený) aviril

a pardon, ešte som zabudla:
manžel bol min.rok SZČO, v priebehu roku si však na 6 mesiacov prerušil živnosť a bol samoplatca a počas tých 6mes.pracoval na dohodu a mal z toho aj príjmy.
Aké tlačivo podávam? S???
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

aviril Pozri príspevok
ahojte,
szco od 1.3.2008, (predtým nebol zamestnaný a tiež ani samoplatca/ tiež osoba so zdrav.postihnutím celý rok, preddavky na ZP neplatil, lebo vraj prvý rok platiť nemusí:

1. vyplňam tlačivo B? vypĺňam v ňom vlastne aj V.oddiel, kde sa píše počet dní, kedy bol poistencom štátu? Ja tam vlastne vypíšem všetky dni roka, však?

2. Základ dane 24160 Sk, vyšiel mi nedoplatok 26,25EUR a mesAčný preddavok 20,68EUR = minimum

JE TO SPRÁVNE?
B. V.oddiel nevypĺňa - resp. uvádzajú sa tam dni poberania nemocenského, ošetrovného alebo materského. Osobou so zdravotným postihnutím bol z akého dôvodu - má rozhodnutie zo SP oznížení schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť alebo rozodnutie o ťažkom zdravotnom postihnutí - vydáva mestský úrad PSVaR. Podľa toho vyplní alebo nevyplní IV.oddiel a podľa toho vyjde výsledná suma a tiež preddavok.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

aviril Pozri príspevok
a pardon, ešte som zabudla:
manžel bol min.rok SZČO, v priebehu roku si však na 6 mesiacov prerušil živnosť a bol samoplatca a počas tých 6mes.pracoval na dohodu a mal z toho aj príjmy.
Aké tlačivo podávam? S???
Podľa výšky VZ buď S+SB+SC alebo X+XB+XC.
Do SC zahrnie príjem zo všetkých dohôd za dobu, keď nebol SZČO.
0 0
aviril aviril

aviril je offline (nepripojený) aviril

má aj preukaz ZŤP, ktorý mu vydal krajský úrad a tiež má aj nejaké rozhodnutie zo SP.

a manžel:
1. príjmy z DOVP 50000SK
2. základ dane zo živnosti 44351SK
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pre manžela vyplňaš X, XB a XC.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

aviril Pozri príspevok
má aj preukaz ZŤP, ktorý mu vydal krajský úrad a tiež má aj nejaké rozhodnutie zo SP.

a manžel:
1. príjmy z DOVP 50000SK
2. základ dane zo živnosti 44351SK
Ak mározhodnutie zo SP o znížení schopnosti ... o viac ako 40% tak na B vyplní IV.oddiel od 1.3.-31.12 dôvod Ba výsledné poistné bude 0, predavky bude platiť, aké mu vyšli minimum s na neho nevzťahuje. Ak má len to rozhodnutie z krajského úradu, tak by platil poistné z 81000 a minimálne preddavky.

manžel - správne by malo byť X+XB+XC
0 0
JanaKop JanaKop

JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

Prosím Vás poistenci Európskej zdravotnej, ktorí sú tohto roku v Union alebo Vszp podávajú alebo nepodávajú RZZP?
Ďakujem.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nepodávajú RZZP.
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Mám nasledovný prípad:
a) SZČO (živnostník): 01.01. - 31.12.2008 (v roku 2008 neplatil preddavky, nakoľko mu z RZZP/2007 nevyšla povinnosť ich platiť)
b) 1. zamestnávateľ: 01.01. - 31.12.2008
c) 2. zamestnávateľ: 07.11. - 31.12.2008

- vypĺňam S, listy 2 x SA,1 x SB
- u 1. zamestnávateľa - vyšiel nedoplatok = 104,69 eur
- u 2. zamestnávateľa - vyšla nula
- u SZČO vyšlo poistné na r. B37 = 11636 Sk a na r. B45 vyšla suma preddavku = 32,19 eur. SZČO dostala ROZHODNUTIE o pozastavení prevádzkovania živnosti, ktoré nadobudlo právoplatnosť dňa 22.06.2009.

Otázka:
1) bude musieť táto SZČO platiť od 01.07.2009 preddavky na ZP? Ak nie, uvediem v r. B46 v liste SB nulu?
2) celkový nedoplatok na r. S35 vyšiel 428,56 eur. Kto ho má vlastne uhradiť? Časť vo výške 104,69 eur má uhradiť 1. zamestnávateľ a zvyšok 323,87 živnostník?
Ďakujem za odpoveď, som z toho jeleň.
0 0
aviril aviril

aviril je offline (nepripojený) aviril

ďakujem za odpoveď,
ale v tom tlačive X, ktorý oddiel vyplňam? lebo on v čase, keď mal preruš.živnosť bol na DOVP /od 12.5.08-9.11.08/, ale keď sa mu živnosť znovu obnovila, už DOVP nebol, čiže tam nebol žiadny súbeh. Tak takéto tlačivo som nikdy nevyplňala - myslím X.
0 0
aviril aviril

aviril je offline (nepripojený) aviril

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak mározhodnutie zo SP o znížení schopnosti ... o viac ako 40% tak na B vyplní IV.oddiel od 1.3.-31.12 dôvod Ba výsledné poistné bude 0, predavky bude platiť, aké mu vyšli minimum s na neho nevzťahuje. Ak má len to rozhodnutie z krajského úradu, tak by platil poistné z 81000 a minimálne preddavky.

manžel - správne by malo byť X+XB+XC
oddiel III - dala som obdobie od 1.3.2008 - 31.12.2008
- základ dane 24160
oddiel IV - tiež 1.3.2008 - 31.12.2008, dôvod B
- B33 - 11290 /doplnilo sa to samé/
oddiel VII - B56 vyšlo nedoplatok 791SK = 26,25EUR - písali ste, že malo byť 0 - kde robím chybu???
preddavky vyšli 4,38EUR - toľko má teda platiť, keď sa na neho minimum nevzťahuje?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Vianocka Pozri príspevok
Mám nasledovný prípad:
a) SZČO (živnostník): 01.01. - 31.12.2008 (v roku 2008 neplatil preddavky, nakoľko mu z RZZP/2007 nevyšla povinnosť ich platiť)
b) 1. zamestnávateľ: 01.01. - 31.12.2008
c) 2. zamestnávateľ: 07.11. - 31.12.2008

- vypĺňam S, listy 2 x SA,1 x SB
- u 1. zamestnávateľa - vyšiel nedoplatok = 104,69 eur
- u 2. zamestnávateľa - vyšla nula
- u SZČO vyšlo poistné na r. B37 = 11636 Sk a na r. B45 vyšla suma preddavku = 32,19 eur. SZČO dostala ROZHODNUTIE o pozastavení prevádzkovania živnosti, ktoré nadobudlo právoplatnosť dňa 22.06.2009.

Otázka:
1) bude musieť táto SZČO platiť od 1.7.2009 preddavky na ZP? Ak nie, uvediem v r. B46 v liste SB nulu?
2) celkový nedoplatok na r. S35 vyšiel 428,56 eur. Kto ho má vlastne uhradiť? Časť vo výške 104,69 eur má uhradiť 1. zamestnávateľ a zvyšok 323,87 živnostník?
Ďakujem za odpoveď, som z toho jeleň.
1. Preddavky vôbec napočítaj, lebo už má pozast.živnosť od 22.6.2009 (dopíš príp. do poznámok túto skutočnosť)
2. Nedoplatok z riadku S 35 platí v plnej výške poistenec.(SZČO)
Ak vyšiel zamestnávateľovi nedoplatok, tak to sa má objaviť na liste SA v r. A 27.

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

ja viem, že teraz ma ukameňujete za takú otázku (snažila som sa túto tému zhruba prečítať) - nikdy v živote som nerobila RZZP a také prípady, keď bola osoba SZČO celý rok 2008 som zvládla, ale neviem, čo s takým, ktorý bol zamestnaný a potom SZČO a ešte ďalší, ktorý bol študent a potom SZČO, nie súčasne ale po sebe v priebehu roka... Možno si to vyžehlím tým, že sa profi účtovníctvu nevenujem a toto robím ako z núdze cnosť.
Ďakujem, už mám z toho vyrážky
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

aviril Pozri príspevok
oddiel III - dala som obdobie od 1.3.2008 - 31.12.2008
- základ dane 24160
oddiel IV - tiež 1.3.2008 - 31.12.2008, dôvod B
- B33 - 11290 /doplnilo sa to samé/
oddiel VII - B56 vyšlo nedoplatok 791SK = 26,25EUR - písali ste, že malo byť 0 - kde robím chybu???
preddavky vyšli 4,38EUR - toľko má teda platiť, keď sa na neho minimum nevzťahuje?
V p. B34 treba dať 53610. B35 áno, B36 11290 ...
Preddavky mi vyšli pod 3€, také neplatí. B63 má byť 1129, B65 7%...
Naposledy upravil Jana Motyčková : 25.06.09 at 19:13
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať