Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Prosím Vas, viete mi poradit. treba oznamenie zamestnavatela o nedoplatku/preplatku zasielat za vsetkych zamestnancov, ci len za tych, za ktorých bolo vystavene RZZP. Vopred dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak myslíš oznámenie, ktoré sa posiela do ZP, tam sa zapisujú len tí, za ktorých zamestnávateľ robil RZZP a tí, ktorí zamestnávateľovi oznámili preplatok /nedoplatok 3€ a viac. Termín na zaslanie je 30.9.
0 0
Chilli Chilli

Chilli je offline (nepripojený) Chilli

Dobry den,

potrebovala by som urychlene poradit, mam dohodara s prijmom91257,-Sk, musi podavat RZZP? Ak ano tak ake tlacivo? Dakujem
0 0
mak mak

mak je offline (nepripojený) mak

učtovník
Dobrý deň - potrebujem poradiť k RZZP za rok 2008 - mám študentku, ktorá v roku 2008 má príjem zo sprostred. činnosti - iba na DIČ. Daňový základ z DP je 8622,- Sk
Je povinná podať ročné zúčtovanie ZP za rok 2008... a v roku 2009 má platiť preddavky...
prosím o odpoved

ďakujem

mak
0 0
danka101 danka101

danka101 je offline (nepripojený) danka101

Prosím ak je daňový základ nulový z podnikania /tlačivá s,sa,sb - súbeh zamestnania a SZCO/preddavky v roku 2008 ziadne - iba zaplatených 550,- SK z RZZP za rok 2007 tak do riadku B08 výdavky na poistné o ktoré sa znížil základ dane tlaciva SB uvádzam 0,- alebo tých 550,- Dakujem za skorú odpoved
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Chilli Pozri príspevok
Dobry den,

potrebovala by som urychlene poradit, mam dohodara s prijmom91257,-Sk, musi podavat RZZP? Ak ano tak ake tlacivo? Dakujem
A inak je čo? Samoplatiteľ, zamestnanec, dôchodca....?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

mak Pozri príspevok
Dobrý deň - potrebujem poradiť k RZZP za rok 2008 - mám študentku, ktorá v roku 2008 má príjem zo sprostred. činnosti - iba na DIČ. Daňový základ z DP je 8622,- Sk
Je povinná podať ročné zúčtovanie ZP za rok 2008... a v roku 2009 má platiť preddavky...
prosím o odpoved

ďakujem

mak
Ak má na sprostredkovanie licenciu, je pre ZP považovaná za SZČO (mala sa prihlásiť na ZP), potom podáva RZZP na B, preddavky ak jej vyjdú nad 3€, platí.
Ak na sprostredkovvanie licenciu nemá (sprostredkovanie predaja niečoho, nie finančné produkty), ptotm RZZP nepodáva, ak hrubý príjem (nie daňový základ) bol do 64332 Sk.
0 0
Chilli Chilli

Chilli je offline (nepripojený) Chilli

Jana Motyčková Pozri príspevok
A inak je čo? Samoplatiteľ, zamestnanec, dôchodca....?



Inak je student na dialkovom studiu (nema dohodu o brigadnickej cinnosti).
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

danka101 Pozri príspevok
Prosím ak je daňový základ nulový z podnikania /tlačivá s,sa,sb - súbeh zamestnania a SZCO/preddavky v roku 2008 ziadne - iba zaplatených 550,- SK z RZZP za rok 2007 tak do riadku B08 výdavky na poistné o ktoré sa znížil základ dane tlaciva SB uvádzam 0,- alebo tých 550,- Dakujem za skorú odpoved
Ak si 550 uplatnil vo výdavkoch pri výpoćte základu dane, tak 550. Ak si ich neuplatnil, tak 0.
0 0
mak mak

mak je offline (nepripojený) mak

učtovník
Ďakujem ale mam ešte dotaz - študentia má licenciu od NBS na sprost. činnosť - finan. produkty a jej hrubý príjem je 62177,- Sk - má teda podať RZZP tym B. Mala len DIČ ..
ďakujem
mak
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mak Pozri príspevok
Ďakujem ale mam ešte dotaz - študentia má licenciu od NBS na sprost. činnosť - finan. produkty a jej hrubý príjem je 62177,- Sk - má teda podať RZZP tym B. Mala len DIČ ..
ďakujem
mak
je prihlásená v ZP ako SZČO ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

To je ten prípad, keď je SZČO - prihlášku a podať na B.
0 0
mak mak

mak je offline (nepripojený) mak

učtovník
V roku 2008 nebola - mala len DIČ a od februára 2009 má aj IČO a živ. - je prihlasená - čo teraz....
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ad:
Ďakujem ale mam ešte dotaz - študentia má licenciu od NBS na sprost. činnosť - finan. produkty a jej hrubý príjem je 62177,- Sk - má teda podať RZZP tym B. Mala len DIČ ..

V roku 2008 nebola - mala len DIČ a od februára 2009 má aj IČO a živ. - je prihlasená - čo teraz....

Odkedy má licenciu od NBS, odvtedy je pre ZP považovaná za SZČO (bez živnostenského listu) - mala byť prihlásená ako SZČO. T.j. ak mala licenciu od NBS v r. 2008, tak robí zúčtovanie na B.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pozrite ešte aj túto tému niekto : vedeli by ste sa niekto vyjadriť ?
http://www.porada.sk/t114911-rz-nahr...mestnanie.html
0 0
mak mak

mak je offline (nepripojený) mak

učtovník
Ďakujem za radu mak
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Tak mame dalsi milnik za sebou. Citam nazvy tem co preberaju poradaci momentalne:zahradkarska burza, rekonstrukcia kupelne, jackson,studna, zaklady voci ceste, oldies, operacia chrbtice, co prave kvitne, pestovanie orchidei, welnes,glaukom.
Presne o tom by sme sa mali bavit.

Robim RZZP od kedy bolo zavedene a urobil som ich uz nejaku stovku. Priznam sa, studoval som zakon len ak to zaviedli, musel som. Od vtedy ma to uz nebavi. Podla mna je to chore.

Tohto roku sme zvysili cenu o 100% (sypalo dobre), narok asi to zopakujeme. Klientom VsZP som odporucil, aby sli si to spravit na pobocku(na listok som im napisal vsetky udaje co potrebovali). Je ich malo, a 50% si to aj tak nechalo urobit u mna. Nech pocitia kolko tato blbost stoji. Predpokladam, ze narok zarobim viac ako bude cisty vynos zdr. poistovni. A mozno mi bude stacit urobit jedno.

Najkomplikovanejsie to budu mat socialne pripady(a bude ich vela). Dnes na poslednu chvilu sa dostavil jeden(dostal minulorocnu cenu). Mal zivnost, 23.12 ho vyhodili zo zamestnania, 4 krat pocas roka bol na PN.
To bola este brnkacka.(VZ v SB sa vypocitala zo zakladu dane(upravene o obdobie kedy mal len zivnost), cast VZ v obdobi ked mal len zivnost sa vypocita podla minimalneho zakladu, ale obdobie PN(platitel je stat,v case ked bol aj zamestnanny) nemal vplyv na VZ SZCO a vraj ak doda potvrdenie so SP, mu nieco vratia).

Jeho zena SZCO, pocas roka sla na RD, mensi ZD ako 97 200. Vedel som , ze musi robit X, ale nejak mi to neslo. Tak som si zavolal na info linku zdr.poistovni(dnes ma dvakrat milo prekvapili - poradili), povedali mi aby som vyplnil B. Zrusili obaja zivnost len tohto roku.

Chory tento system je preto, ze je strasne zlozity. Keby som mal k dispozicii iba zakon, mal by som problemy aj s obycajnym B. Chory je, ze aj tak nepresny, mozno len pri 50% pripadov pasuje moj vypocitany preplatok s tym co poslu na ucet. Pri nedoplatkoch to si neviem skontrolovat. Dve najvacsie poistovne co viem maju bordel pri parovani platieb. Po 3 rokoch fungovania RZZP(platbu 12/2008 sparovali 01/1998). Preco nemozu byt brane za preddavok platby(okrem nedoplatku) len v tom prislusnom roku.

Zdravotne poistovne nemaju len jedinny udaj a to je ZD(resp. druh prijmu). V roku 2009 buzeruju s papiermi a blbymi zakonmi ludi. Vypis zo SP. Na co je?, ked aj tak im danovy urad tie udaje posiela.

Preco nemame len jeden urad, na ktorom to "vsetko vybavia" za obcana? Na jednom sa prihlasis ,ze si prisiel o pracu, zrusis zivnost, narodi sa ti dieta, ci zomries, ale musis to nahlasit dalsim X uradom.

Mal som si radsej zriadit kopirovaciu firmu.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Slimák,úplne s tebou vo všetkom súhlasím.Tiež som už urobila pár RZZP a študovala všetky zákony.Vlani som sa sťažovala,pretože mi na pobočke nechceli zobrať tlačivo X,keď poistenec nie je zdr.postihnutý,ale podmienka,že mal malý ZD ich nezaujímala,nakoniec som mala pravdu ja ,čo som si aj následne overila na infolinke.
Dnes sa idem znova sťažovať,pretože mi opravila tlačivo B s tým,že počas PN mi tam napísala plný VZ a tým pádom preplatok ,ktorý vyšiel mne ,mi tá pani na pobočke neuznala a jej nevyšiel žiadny preplatok aj keď daná osoba poctivo platila odvody.
Celý systém RZZP ja totálne nanič!!!!!
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ako je to prosím, ak si zamestnanec sám urobí rzzp a výsledkom je preplatok? Vyjadruje sa k tomu ešte poisťovňa, alebo len stačí poslať zamestnávateľom oznámenie o preplatku (samozrejme na príslušnom tlačive).
ďakujem
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Poistovna si udaje(z RZZP) nahodi do systemu, skontroluje a preplatok posle zamestnancovi. Ak ma preplatok aj zamestnavatel tak mu to oznamis ako si pisala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať