Zavrieť

Porady

Oprava odvodov-sociálna poisťovňa

Dobrý deň, prosím o radu:
Zamestnanec k nám nastúpil do TPP 07.01.2009. Dnes mi priniesol rozhodnutie zo Sociálnej poisťovne, že mu od 26.01.2009 priznali predčasný starobný dôchodok. V januári mal VZ na inval. a PVN 353,06 Eur. Neviem aký je VZ za obdobie od 26.01. do 31.01. ?


Ďakujem

I. Szabová
Usporiadat
rebeka7 rebeka7

rebeka7 je offline (nepripojený) rebeka7

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, veeeelmi mi pomohla :-)
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte,mám tiež takú situáciu:spätne priznaný dôchodok od 17.augusta doteraz.Chcem sa opýtať či som správne alikvotizovala august.IP a PVN.1000,-/31*16=516,-a PVN tak isto?Vypĺňam formular žiadosť o vrátenie poistného...Ďakujem
0 0
eby eby

eby je offline (nepripojený) eby

SILVIA54 Pozri príspevok
Ahojte,mám tiež takú situáciu:spätne priznaný dôchodok od 17.augusta doteraz.Chcem sa opýtať či som správne alikvotizovala august.IP a PVN.1000,-/31*16=516,-a PVN tak isto?Vypĺňam formular žiadosť o vrátenie poistného...Ďakujem
516,13
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem;-)
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Prajem pekný den. Prosím o radu. Dnes mi zamestnanec doručil rozhodnutie o spatnom priznaní starobného dôchodku k 28.12.2011. Potrebujem počítať výplatu za február 2012 ale čo s januárom 2012 ? podať žiadosť o vrátenie poistného alebo je potrebné zaslať opravný výkaz za 1/2012? Čo všetko musím urobiť ? Dakujem za rýchlu pomoc.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Valika Pozri príspevok
Prajem pekný den. Prosím o radu. Dnes mi zamestnanec doručil rozhodnutie o spatnom priznaní starobného dôchodku k 28.12.2011. Potrebujem počítať výplatu za február 2012 ale čo s januárom 2012 ? podať žiadosť o vrátenie poistného alebo je potrebné zaslať opravný výkaz za 1/2012? Čo všetko musím urobiť ? Dakujem za rýchlu pomoc.
Ja som mala takýto prípad asi pred dvoma rokmi, a vtedy som to robila tak, že v mojom programe je možnosť v danom mesiaci aj spätne za predosle mesiace nahodit do pasky rucne poistne ktore sa opravuje.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
čo treba hlásiť do sp? reg.list treba niečo oznámiť? potrebujem všeobecne a potom aj v MRP
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Myslim ze sa nič nehlasi, ale toto neviem naisto. Akurat to rozhodnutie ti zamestnanec musi doniest, a tusim sa to potom aj vo vyhlaseni uvadza. S MRP nerobim takze nepomozem
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
S odpočit. položkou nemám problém neuplatnujem mu od 1/2012, rozhodnutie doniesol. Dovolala som sa do SP mám podať len žiadosť o vrátenie poistného. opravné výkazy nezasielam.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika Pozri príspevok
S odpočit. položkou nemám problém neuplatnujem mu od 1/2012, rozhodnutie doniesol. Dovolala som sa do SP mám podať len žiadosť o vrátenie poistného. opravné výkazy nezasielam.
ÁNo, je to platba bez právneho nároku.
Do SP treba oznámiť každú zmenu, teda aj to, že je dôchodcom.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Už len neviem či opraviť mzdu za 1/2012 zamestnancovi. Poradí mi niekto ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika Pozri príspevok
Už len neviem či opraviť mzdu za 1/2012 zamestnancovi. Poradí mi niekto ?
A čo tam chceš opravovať Valika?
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ako to oznámiť Tweety? RLFO ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika Pozri príspevok
Ako to oznámiť Tweety? RLFO ?
No jasné.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Majka tak výplatu za 1/2012 neopravovať vôbec ? Alebo ten preplatok poistného vysporiadať len vo výplate za 2/2012 ? Dakujem za rýchlu pomoc.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika Pozri príspevok
Majka tak výplatu za 1/2012 neopravovať vôbec ? Alebo ten preplatok poistného vysporiadať len vo výplate za 2/2012 ? Dakujem za rýchlu pomoc.
Vysporiadaš dátumom, kedy ho poisťovňa vráti .
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Teda ak SP mi preplatok vráti v 4/2012 tak ho odrátam zamestnancovi až vo výplate za 4/2012 ? Môžem teraz počítať výplatu 2/2012 a ničím sa nezdržiavať?
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Je to príjem zdaniteľný, ako to zadať vo výplate za 3/2012. Poradí mi niekto v MRP ? dakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ako to je v MRP netuším....
ale ak by som ja opravovala dala by som PvN a IP mínusovým znamienkom do výplatnej pásky.....

má SD k 01 01 priznaný?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ako to zadať v MRP tiež netuším, ale :
- vrátené poistné za rok 2011 je zdaniteľným príjmom (nejde z toho poistné)
- vrátené poistné za rok 2012 je mínusové poistné
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať