Zavrieť

Porady

Pracka WHIRPOOL

Ahojte . Velmi by ma zaujimalo ci sa najde este nejaky nestastnik (okrem mna) ktory si kupil s predu plnenu automaticku pracku WHIRPOOL (ta moja ma oznacenie AWO\D 431 35\1)a tiez ma s nou problemi ktore spocivaju v tom ze pracka jednoducho pri konci prania nevyplacha pradlo. Robila mi to predosla pracka ktoru mi po troch neuspesnych opravach vymenili a robi mi to aj tato nova ktoru mi doniesli . Dakujem za odpoved.
Usporiadat
hkey hkey

hkey je offline (nepripojený) hkey

sibari Pozri príspevok
Díky , chlapi za Vaše reakcie ,ono to nie je moja práčka ,ale známej,a ja som sa podujal jej to opraviť /padal remen/ a postupným ziťovaním sa došlo na tento "problém" Najskôr sa vyhodí a kúpi nová ,tak ako radíte Čo vravíte na tento typ Electrolux EWF106410W cena cca 270 eur ? Alebo poradte akú ?Plnenie zboku , do cca 300 -350 eur !
Mockrát díky !
No načo ti radiť veď máš internet tak si cez google nájdi pračku, ktorá ti bude vyhovovať aj kvalitou aj cenou. Len si všímaj u každej pračky je aj technické parametre kvalita prania, žmýkania a spotrebou vody a energii. Musíš urobiť kompromis medzi cenou a kvalitou, ale nie vždy cena pračky zodpovedá kvalite.
0 1
sibari sibari

sibari je offline (nepripojený) sibari

To hkey : Díky za ochotu ! Som myslel ,že ked si "od fachu",tak máš dáke skúsenosti s lepšími ,či horšími značkami , a dáš nejaký okruh značiek . Ved ,práve že na nete je ich tolko,že čím dalej ,tým väčší "guláš" v tom mám.
A s tou zavarenou nádržou pri tomto type je to fakt pravda , ako aj spomína Duves. Pozri opravapraciek.blogspot.com
Takže by som sa chcel vyvarovať podobnej chybe pri kúpe/i ked je to pre známu/,aby sa vyhlo po záruke podobnému rozčarovaniu ,ako teraz.
Ale aj tak díky !
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
všetky práčky zn. Whirpool plnené z predu sú vyrábané už ako tzv.agregáty (bubon s ložiskami komplet) nezáleží ktorá rada to je, ale práčky plnené z vrchu sú robené samostatne bubon-bočnice-ložisko. U pračiek Gorenje sú to modely, ktoré sú v cene cca do 350,-eur. U pračiek v cene cca okolo 500,-eur je to o kvalite, teda ak ju nekupuješ na 2 roky a hlavne treba výrobcu, ktorý má už dlhoročné zastúpenie na našom trhu, aby si nedopadol, ako dopadlo veľa ľudí napr.pri zn. Ardo.
0 0
Darlinghurst Darlinghurst

Darlinghurst je offline (nepripojený) Darlinghurst

Ahoj Nika.sum, aj v nasej domacnosti mame rovnaky problem s prackou Whirlpool a tiez mame model AWO/D 43135/1. Natahovali sme sa s firmou, dokonca som poslala aj list do materskej firmy v USA, ale vysledok bol taky, ze nam ponukli 50% zlavu na zakupenie novej pracky. Kedze uz nechceme urobit rovnaku chybu,momentalne zvazujeme aky model si zakupit. Mozem poprosit pre aky model si sa rozhodla ty?
0 0
hkey hkey

hkey je offline (nepripojený) hkey

Darlinghurst Pozri príspevok
Ahoj Nika.sum, aj v nasej domacnosti mame rovnaky problem s prackou Whirlpool a tiez mame model AWO/D 43135/1. Natahovali sme sa s firmou, dokonca som poslala aj list do materskej firmy v USA, ale vysledok bol taky, ze nam ponukli 50% zlavu na zakupenie novej pracky. Kedze uz nechceme urobit rovnaku chybu,momentalne zvazujeme aky model si zakupit. Mozem poprosit pre aky model si sa rozhodla ty?
rozhodne si nekupuj pračku z vrchom plnenú, je drahá údržba lebo náhradné dieli sú drahé. A podľa moźnosti nie Whirpoolku ale inú značku.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Najlepšie tuto, tam sa nemá čo pokaziť.
0 0
hkey hkey

hkey je offline (nepripojený) hkey

duves Pozri príspevok
Najlepšie tuto, tam sa nemá čo pokaziť.
TO Máš PRAVDU,,,ale kto vie čo by povedali dneš né pohodlné ženy...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
hkey Pozri príspevok
TO Máš PRAVDU,,,ale kto vie čo by povedali dneš né pohodlné ženy...
To neviem, čo by povedali VAŠE ŽENY. No viem ako by reagovala MOJA ŽENA. Preto mam v paži rozoberat aku značku, či taku, makovu alebo onaku a mame doma whirl.za 300 evry.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ahojte poraďáci. Domáci majstri, viete mi poradiť či sa dá dákym spôsobom vybrať (bez opravára, teda doma svojmpomocne) drôt z podprsenky zapadnutý medzi bubnom a krytom práčky. Je to spredu plnená práčka a nie je možnosť vybrať plastové rebierko-nie je to tak ako býva v práčkach s horným plnením. Ďakujem za rady.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Fuha. No skus pozrieť navod, kde je opisane čistenie čerpadla. Je pravdepodobné, že to je v tom priestore
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Duves dík za radu. Také jednoduché to nebude :-(. Ten drôt sa nemá ako prepchať ďalej, bude si trčať medzi bubnom a vaňou a jediná možnosť asi bude celú práčku rozmontovať, teda zavolať na to servisáka. Ak máte niekto dáku radu, tak sem s ňou....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ten drot čo tam spadol, robí problem? Neda sa prať? Lebo ak nie, asi by som kašlal na to.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Veď to, že robí problém. Keď sa vzprieči tak hrkoce, lebo sa zachytáva o spodok bubna a bojím sa, aby niečo nepoškodil.
0 0
laurin laurin

laurin je offline (nepripojený) laurin

Ahojte,

existuje nejaky online obchod ktory vynesie nou pracku a odnesie staru? Zatial som nasiel len online obchody ktore vynasaju po prve zamykatelne dvere.
Viem ze kamenne obchody tuto sluzbu poskytuju, ale zas maju aj o 50 eur vyssie ceny...
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ponúkni dákemu susedovi (susedom chalanom) 10 € a vynesú aj donesú a ešte sa aj potešia :-)
0 0
laurin laurin

laurin je offline (nepripojený) laurin

mareko Pozri príspevok
Ponúkni dákemu susedovi (susedom chalanom) 10 € a vynesú aj donesú a ešte sa aj potešia :-)
Myslis zeby ju po odneseni aj ekologicky zlikvidovali?
0 0
martin1866 martin1866

martin1866 je offline (nepripojený) martin1866

Ahojte
Mám podobný problém s práčkou AWE 9630, ako podaktorí z Vás na iných typoch. Na jednom jedinom programe mi korektne neodstreďuje (raz ostredí dva krát nie) a to na programe miešané, ostatné idú OK. Privolaný servisný technik mi dal vyjadrenie že periem nedostatočné množstvá bielizne ( mal na mysli malú hmotnosť, ja dávam cca 1Kg a max na danom programe sú 3Kg a tvrdil mi, že musím dávať aspoń 3Kg aby to bolo v poriadku a taktiež mi to aj napísal do protokolu o vykonanej oprave na spotrebiči).Bol volaný dva krát na opravu, raz menil rebro kvôli údajne zlému vyváženie práčky a potom prepálil software, ale po poslednem spomínanom zásahu začala práčka veĺmi hádzať pri odstreďovaní čo doteraz nerobila ( neviem či je to náhoda, alebo následok prepálenia softu).V návode som sa nikde nedočítal že nízka hmotnosť vkladanej bielizne spôsobuje nedostatočné odstredenie, jeden veľký kus áno to akceptujem a neriešim to.Na práčku mám ešte záruku 3 roky a nemôžem s problémom pohnúť.Vedel mi niekto z Vás poradiť. Na iných programoch dávam tie isté množstvá bielizne a tam to odstreďuje korektne na čo mi servisný technik odpovedfal že údajne je software tak naprogramovaný, že na týchto programoch príprava na odstredenie trvá podstatne dlhšiu dobu a preto má práčka viacej času na riadne rozloženie bielizne po obvode bubna a tak sa tento problém na týchto programoch nevyskytuje . Ak by sa vedel k mnou popísanému problému vyjadriť nejaký servisný technik nebodaj vyriešiť ho, bol by som neskutočne vďačný.Vďaka
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

V navode mas urcite napisane ODPORUCANY pocet pradla v kg.

Bubon na pracke si mozes znicit aj ked pracku preplnujes,ale aj ak pri odstredovani davas malo pradla. Treba sa drzat odporucania vyrobcu,lebo ti nemusi uznat reklamaciu,ak si pracku znicis nespravnym pouzivanim.
1kg pradla je ozaj velmi malo.
0 0
MartaSk MartaSk

MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

ja mám 2-mesačnú práčku elektrolux plnenú z predu a začal mi rapkať bubon. Servisný tgechnik mi povedal, že je tam určite drôt z podprsenky a na to sa mi záruka nevzťahuje,musím si opravu zacvakať,mam praať ponožky a podprsenky len vo vrecúškach. Je to moja chyba,že práčka žerie ponožky a všelijaké malé veci? Nie je to chyba výrobcu, že pri veľkej odstredivej sile sa to tesnenie odťahuje a vcucne veci?máte niekto skúsenosti s týmto?
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

MartaSk Pozri príspevok
ja mám 2-mesačnú práčku elektrolux plnenú z predu a začal mi rapkať bubon. Servisný tgechnik mi povedal, že je tam určite drôt z podprsenky a na to sa mi záruka nevzťahuje,musím si opravu zacvakať,mam praať ponožky a podprsenky len vo vrecúškach. Je to moja chyba,že práčka žerie ponožky a všelijaké malé veci? Nie je to chyba výrobcu, že pri veľkej odstredivej sile sa to tesnenie odťahuje a vcucne veci?máte niekto skúsenosti s týmto?
To je ako myslene, ze: " práčka žerie ponožky a všelijaké malé veci? že pri veľkej odstredivej sile sa to tesnenie odťahuje a vcucne veci?
Z boku plnena pracka nema nejaky pristup do nadrze? Ked tam v nadrzi je niekde nejaka cast z pradla, aby sa dala vybrat.
Aky model je tej pracky?
Naposledy upravil erik555 : 09.04.13 at 14:05
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať