Zavrieť

Porady

Ako postupovat pri dlhodobej PN

Dobry den
Potrebovali by sme poradiť.Máme 1 zamestnanca ktorý bol dlhodobo PN.Na PN nastupil 31.3.2008 lekarka mu ukončila PN 29.3.2009,no do zamestnania nenastupil nakolko žiada o invalidný dochodok.No vyjadrenie posudku o sposobilosti pracovníka vykonavat svoje povolanie sme neobdržali, nakolko lekarka to odmietla s vyjadrením že máme čakat na vyjadrenie zo SP.Teraz však nastava problem že my ako zamestanvatel mu nemožeme dat výpoved,jedine ak teraz kedže nenastupil do prace a ma už od 30.3.do teraz (19.4.)absenciu.Zamestnavetel k 30.4.2009 ide pozastavit živnost a k 1.5.2009 ostatných zamestnancov prava a povinosti prebera nový zamestnávatel, lenže nevieme čo máme urobit s týmto zamestnancom kedže sme poslali k 31.3.2009 SP prerušenie dohoto zamestnanca.Kedže sme sa do dnešneho dna od prislušných organov nedozvedeli ako mame postupovat,chcela by som Vas poprosit o radu ako mame postupovat s tymto zamestnancom.Dakujem
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ErikaDP Pozri príspevok
Prosím o radu k reťazeniu PNky:
Lekár ukončil zamestnancovi dlhodobu PNku tesne pred uplynutín trvania 52 týždňov s tým že uviedol: schopný práce od 13.4.2010. Vzápetí vystavil lekár NOVÚ PNku: začiatok PN od 13.4.2010. T.j. zamestnanec medzi týmito dvomi PNkami nenastúpil do práce.
Moja otázka:

1. za prvých 10 dní novej PNky patrí znovu zamestnancovi náhrada príjmu od zamestnávateľa ? T.j. správam sa k tomu ako k uplne novej PNke?

2. Keďže stará PNka bola ukončená pred uplynutím 52 týždňa, tak poistenie mu na socialnej neprerušujem ? T.j. od 13.4.2010 sa oppätovne začína napočítavať 52 týždňov ?
Ďakujem
1. ANO
2. NIE, obdobia sa scituju, takze ak dosiahne 52 tyzdnov pocas 2. PN, potom ho odhlasite zo SP.
5 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ErikaDP Pozri príspevok
2. Keďže stará PNka bola ukončená pred uplynutím 52 týždňa, tak poistenie mu na socialnej neprerušujem ? T.j. od 13.4.2010 sa oppätovne začína napočítavať 52 týždňov ?
Ďakujem
Poistenie sa preruší, iba ak by nová PN trvala 52 týždňov. Čiže poistenie neprerušujete. (Kedysi som to pre istotu konzultovala aj so SP.)
2 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Jana Motyčková Pozri príspevok
Poistenie sa preruší, iba ak by nová PN trvala 52 týždňov. Čiže poistenie neprerušujete. (Kedysi som to pre istotu konzultovala aj so SP.)
Nejako sa neviem zrientovať v novom oceňovaní príspevkov: Omylom som klikla "zabavné", ale môj úmysel bol pridať bod, oceniť odpoveď pani Motyčkovej
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

ivka70 Pozri príspevok
1. ANO
2. NIE, obdobia sa scituju, takze ak dosiahne 52 tyzdnov pocas 2. PN, potom ho odhlasite zo SP.
poopravím túto odpoveď v bode 2: obdobia sa nesčítavajú, ale pri novej PN sa napočítava odznova 52 týždňov,
Preverovala som aj na miestnej pobočke socialnej poistovne, potvrdili mi tak isto ako pani Motyčková píše v prípsevku 63:
ak je nová PNka tak poistenie sa NEPRERUŠUJE, a zamestnávatel platí prvých 10dní novej PN náhradu prííjmu
3 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Prosím Vás potrebujem poradiť s dlhodobou PN. Zamestnanec je PN od 10.9.2011 a táto stále trvá, jeho zdravotný stav ide posúdiť SP a rieši sa ČID. Dňom 8.9.2012 sme mu prerušili poistenie na SP. a teraz následne doniesol na vyplnenie tlačivá s ktorými potrebujem trošku pomôcť
- ELDP k dátumu zániku prac.pomeru tam nebudem vypisovať nič pretože pracovný pomer trvá
- roky vypíšem podľa mzdovej agendy to mi je jasné ale za rok 2012 - uvediem 01.01.2012 - 7.9.2012 (od 8.9.2012 je prerušené poistné neuvádzam nič žiadne prerušenie???
a potom je tu ešte tlačivo "oznámenie údajov o poberaní náhrady príjmu 52 týždňov pred dátumom spísania žiadosti na invalidný dôchodok"
tam mám uviesť aj náhradu tejto PNky, ktorá stále trvá od 10.9.2011.......... (mám tam konkrétne uviesť dátum 10.9.2011 do 19.9.2011???
a náhrada príjmu ktorú mal v oktobri 2010 ma nemusí zaujímať???? žiadosť na dôchodok bola spísaná 6.9.2012
poradte mi niekto ako na to, idem to vyplňať prvý krát a dnes bola na sociálnej poisťovni "veľmi milá teta"
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať