Zavrieť

Porady

"hlúpe otázky"

Predčasom sme sa bavili s JAnkom (Manulál) o otvorení chlievika na nazvané "blbé" otázky z PU. Ohlas bol, že bude aj pomoc, tak tu zakladám tému.
Prosím, je to téma pre začínajúcich v PU = pokročilý odklikaj ďalej, alebo poraď, ale nečuduj sa nad ( pre teba) nezmyselnosťou otázok .

otázka 1:
fy platí nájomné za oceľové fľaše - CO2 - účtujem ako klasický nájom na 518?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

eviketa
Otázka č.2

sl.národ.akreditačná spoloč. fakturuje akceptačný poplatok vo výške 8330- aké budú šibeničky ?
Pre mňa toto nie je hlúpa ale ťažká otázka, lebo neviem za akým účelom sa platí akceptačný poplatok. Asi pôjde o prevádzkové náklady (548).
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
liba2
Pre mňa toto nie je hlúpa ale ťažká otázka, lebo neviem za akým účelom sa platí akceptačný poplatok. Asi pôjde o prevádzkové náklady (548).
??????????????????????????
A to je čo, to si odkiaľ vytiahla, veď to tam nikde nie je? Aké chceš šibeničky, na sumu?
Otázka č.2

sl.národ.akreditačná spoloč. fakturuje akceptačný poplatok vo výške 8330- aké budú šibeničky ?


Má to vôbec zmysel - aký je to akceptačný poplatok?
Ale veď to je totálna blbosť!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
eviketa
To Vlasta : Vlasti, potom mi svitlo, ale už som nepísala , fa nájomné 518/321 a blok ERP 501/211 - som šikovná ?
No áno, si šikulka!
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

No ešte k otázke č.1 - teraz som natrafila na novú fa od danej spoločnosti :

CO2 - 501/321
nájomné fľaša - 518/321
príplatok ARD fľaše - ?????/321
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Vlasti či je blbosť, mám fa za akreditáciu - tu potrebuju k svojej činnosti a suma nie je prehliadnuteľná - ja som chcela ?????/321
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
eviketa
Vlasti či je blbosť, mám fa za akreditáciu - tu potrebuju k svojej činnosti a suma nie je prehliadnuteľná - ja som chcela ?????/321
To nemyslíš vážne - akreditív?!
No tak som ešte nemala! Asi sa prihlásim na nejaký kurz, lebo ja som si myslela, že si robíš žarty!
No stará som ako Európa, ale toto som ešte neúčtovala! Alebo mám také normálne firmy? A ja na nich ešte hundrem!
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

eviketa
Vlasti či je blbosť, mám fa za akreditáciu - tu potrebuju k svojej činnosti a suma nie je prehliadnuteľná - ja som chcela ?????/321
Správna pripomienka. Pre posúdenie odpovede uvediem časť textu z príslušnej stránky SNAS - Stanovenie cien za akreditačné služby:
"4. Akceptačný poplatok
Cena za zaevidovanie a akceptáciu žiadosti je 7000,- Sk bez DPH. V cene sú zahrnuté: kontrola náležitosti žiadosti, kontrola úplnosti dokumentácie, kontrola úplnosti a správnosti žiadosti o akreditáciu a jej príloh ... " atď. – podrobnejšie viď link http://www.snas.sk/files/pdf/RR4_Stanovenie_cien_Ver_170305IE.pdf

Vychádzajúc z uvedeného, podľa mňa ide o klasické služby a preto by som to účtoval na nejakú analytiku k účtu 518.
Naposledy upravil andrej_rv : 13.07.05 at 19:43
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

andrej_rv
Správna pripomienka. Pre posúdenie odpovede uvediem časť textu z príslušnej stránky:
"4. Akceptačný poplatok ...

Vychádzajúc z uvedeného, podľa mňa ide o klasické služby a preto by som to účtoval na nejakú analytiku k účtu 518.

Ďakujem za objasnenie začo sa platí akceptačný poplatok. Po prečítaní prílohy sa prikláňam k názoru, že ide o služby, teda SÚ 518.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Ďakujem dievčatá . To Vlasti - som rada, že aj iní sa na tejto téme učia
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

otázka č.3

niekde to mám, ale nemám čas hľadať - napíšte postup pri nákupe HIM (tieto staré skratky sa mi viac páčia)
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
eviketa
Ďakujem dievčatá . To Vlasti - som rada, že aj iní sa na tejto téme učia
No a to nevieš napísať po SLOVENSKY, že ide o zadokumentovanie žiadosti, dokladov...
A ja som si myslela, že som už fakt nemožná! ( ale asi som!)
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
eviketa
otázka č.3

niekde to mám, ale nemám čas hľadať - napíšte postup pri nákupe HIM (tieto staré skratky sa mi viac páčia)
Nákup HIM, teraz SHV cez faktúru:

042/321
022/042
343/321
zaradíš na kartu, do knihy, priradíš odpisovú skupinu.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Ďakujem a končím toto večerné kolo kvízu otázok a odpovedí. Ešte raz ďakujme a dipísania nabudúce.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

No milí šetriči môjho času :

otázka : dostala som fa za stravné lístky - ako správne všetko k tomu zaúčtovať?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
213AN/321
ak máš aj províziu tak tú na 518AN
k tomu DPH 343AN
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

ďakujem a potom účtujem proti zamest,?

ja by som 45% 211/335, a došlú fa 55% 527/213 a 45% 335/213
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

ak nakupuješ stravné lístky v závodnej jedálni, tak 213xxx/321, 343xxx/321.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

mam ticket rest,
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
stravné nárok 331/335 - ja im ich totiž z výplaty strhávam, o to im dám menej na výplatu.
55% - 527/213
prevzaté stravné lístky 335/213
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

prosím vás, príspevok č.25 neviem kam ten príplatok. nemám jeho bližšiu špecif. dám 518 ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať