Zavrieť

Porady

"hlúpe otázky"

Predčasom sme sa bavili s JAnkom (Manulál) o otvorení chlievika na nazvané "blbé" otázky z PU. Ohlas bol, že bude aj pomoc, tak tu zakladám tému.
Prosím, je to téma pre začínajúcich v PU = pokročilý odklikaj ďalej, alebo poraď, ale nečuduj sa nad ( pre teba) nezmyselnosťou otázok .

otázka 1:
fy platí nájomné za oceľové fľaše - CO2 - účtujem ako klasický nájom na 518?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Uctovala by som na 518.
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

lenkak
213AN/321
ak máš aj províziu tak tú na 518AN
k tomu DPH 343AN
Nezabudni vysku DPH na vystupe aj odviest DU v plnej vyske.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pri "gastrolístkoch" sa nepredávajú stravné lístky zamestnancom s DPH a teda nie je dôvod odviesť DPH daňovému úradu.
To platí len u stravných lístkov zakúpených v závodnej jedálni, kde sú stravné lístky predávané s DPH. A aj tu platí, " že základom dane pri dodaní služby stravovania je protihodnota, ktorú zaplatil zamestnanec za cenu stravného lístka, znížená o DPH" (viď usmernenie na stránke DRSR o rozsudku Európskeho súdneho dvora z 20.januára 2005 vo veci C-412/03 Hotel Scandic Gäsabäck AB )
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, na uvod by som asi pochvalila zakladatelku temy, dobra tema pre zaciatocnikov...a teraz moja otazka: mozno sa vam bude zdat tato otazka hlupa, nie mozno ale urcite, no nechapem tomu, co znamenaju tie pisemna za cislami uctov, napr:343AN, 518AN ??????
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

nikulik
Ahojte, na uvod by som asi pochvalila zakladatelku temy, dobra tema pre zaciatocnikov...a teraz moja otazka: mozno sa vam bude zdat tato otazka hlupa, nie mozno ale urcite, no nechapem tomu, co znamenaju tie pisemna za cislami uctov, napr:343AN, 518AN ??????
--------
AN analytika
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahaaaa, a tu analytiku si kazdy urci sam v akej sa vyzna???
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Ano. Syntetika je určená a analytické účty si každý účtovník nadefinuje tak, aké členenie potrebuje sledovať a samozrejme, aby sa v tom vyznal.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Analytiku si určíš sama, aby si mala lepší prehľad o nákladoch a výnosoch, ale aj o pohľadávkach a záväzkoch. Napr. na účte 518 si určíš analityku:
518 1000 - telefón, poštovné
518 2000 - nájomné
518 3000 - prepravné
518 4000 - poradenstvo ap.
Podobne je to aj na iných účtoch.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Zase som o nieco múdrejsia, dakujem pekne
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, poradíte mi, prosím Vás, ako mám zaúčtovať nasledovné účtovné operácie?

1. Prišla ponuka na školenie 8.7.2005, na základe toho sme zaplatili poplatok za školenie 8.7.2005. S poriadajúcou organizáciou sme sa dohodli, že vyhotovia faktúru.

2. Školenie sa konalo 13.7.2005, na tomto školení nám dali faktúru s dátumom vyhotovenia 12.7.2005, dátum splatnosti 13.7.2005.

Neviem s akým dátumom mám faktúru prijať, zaevidovať, keď je vystavená až 12.7.2005 a uhradená bola 12.7.2005.



Ďakujem.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Anetka, ja len som chcela tento chlievik na otázky rôznych účtov v PU, aby sa to nestal chlievik na otázky čo nájdeš aj inde. (ale určite nájdeš odpoved aj tu)
Proste taký rýchly help, aby som nemusela lúskať Cenigovú a pod. a našla rýchlu odpoveď
Naposledy upravil eviketa : 16.07.05 at 10:40
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

prepáč, prehliadla som prvú vetu.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

AntekaK
Ahojte, poradíte mi, prosím Vás, ako mám zaúčtovať nasledovné účtovné operácie?

1. Prišla ponuka na školenie 8.7.2005, na základe toho sme zaplatili poplatok za školenie 8.7.2005. S poriadajúcou organizáciou sme sa dohodli, že vyhotovia faktúru.

2. Školenie sa konalo 13.7.2005, na tomto školení nám dali faktúru s dátumom vyhotovenia 12.7.2005, dátum splatnosti 13.7.2005.

Neviem s akým dátumom mám faktúru prijať, zaevidovať, keď je vystavená až 12.7.2005 a uhradená bola 12.7.2005.



Ďakujem.
Podľa toho ako ti pracuje softvér. Faktúru by som zaevidovala dňom 13.7. a spojila s úhradou (ktorá bola realizovaná vopred).
Alebo: Ponuku by som zaevidovala ako zálohovú faktúru 8.7., spojila s úhradou a interným dokladom odúčtovala zálohu.
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

otázka:
prosím vás aký dátum dávate na VPD, keď zúčtovavate viac dokladov? - napr. 10 dokladov za PHM v jednom mesiaci a každý je s iným dátumom?
ďakujem...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vierkat
otázka:
prosím vás aký dátum dávate na VPD, keď zúčtovavate viac dokladov? - napr. 10 dokladov za PHM v jednom mesiaci a každý je s iným dátumom?
ďakujem...
Posledný dátum na bločku
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

evina
Posledný dátum na bločku
tak teraz to už budem robiť tak... ale je chyba, ak som doteraz dávala taký, ako som si zmyslela?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vierkat
tak teraz to už budem robiť tak... ale je chyba, ak som doteraz dávala taký, ako som si zmyslela?
Nebolo by podľa mňa správne, aby si si zmyslela skorší dátum ako je dátum na bloku z ERP. Napr. nákup 9.7. a Ty dáš dátum 8.7- to by potom mala byť záloha a pri nákupe zúčtovanie.
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

evina
Nebolo by podľa mňa správne, aby si si zmyslela skorší dátum ako je dátum na bloku z ERP. Napr. nákup 9.7. a Ty dáš dátum 8.7- to by potom mala byť záloha a pri nákupe zúčtovanie.
nemyslela som to tak... mám tam napríklad bloky od 1. do 15. dňa v mesiaci. a ja dám na VPD napr. 8.
môže to tak byť?
ďakujem...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vierkat
nemyslela som to tak... mám tam napríklad bloky od 1. do 15. dňa v mesiaci. a ja dám na VPD napr. 8.
môže to tak byť?
ďakujem...
No to je podľa mňa ten prípad, čo píšem. teda bločky od 9. až 15 si uhradila z pokladne skôr ako bol nákup...
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Nie. Ako píše Evina ak tam máš bločky od 1. do 15. dňa v mesiaci a na poslednom v tomto limite je 15., tak 15., poťažne na druhý deň 16., ak ten bločik z 15. bolo čerpanie niekedy v noci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať