Zavrieť

Porady

"hlúpe otázky"

Predčasom sme sa bavili s JAnkom (Manulál) o otvorení chlievika na nazvané "blbé" otázky z PU. Ohlas bol, že bude aj pomoc, tak tu zakladám tému.
Prosím, je to téma pre začínajúcich v PU = pokročilý odklikaj ďalej, alebo poraď, ale nečuduj sa nad ( pre teba) nezmyselnosťou otázok .

otázka 1:
fy platí nájomné za oceľové fľaše - CO2 - účtujem ako klasický nájom na 518?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Luna
Kam chodíte na tie obrázky?
Dajú sa stiahnuť z netu.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja by som mala jednu "hlupu otazku" : preco v Najnovsich prispevkoch niekedy byvaju prispevky len z poslednych 10-15 minut a niekedy aj z celeho dna?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

durisovad
Aj ja by som mala jednu "hlupu otazku" : preco v Najnovsich prispevkoch niekedy byvaju prispevky len z poslednych 10-15 minut a niekedy aj z celeho dna?
tam sú príspevky, ktoré pribudli od tvojho posledného prihlásenia. takže ak si sa prihlásila po dvoch dňoch, tak by tam mali byť príspevky za posledné dva dni, ak si sa prihlásila ráno a potom naobed, tak naobed by sa ti mali zobraziť príspevky, ktoré pribudli odvtedy, ako si sa ráno offla...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Keď sa prihlásiš, tak sa Ti zobrazia príspevky od posledného tvojho odhlásenia. Ale ak náhodou odpovedáš na tému dlhšie ako tých spomenutých 15 minút tak PC Ťa zaregistruje akože odhlásenú a po odpovedaní sa automaticky stávaš prihlásenou a sa TI už zobrazia iba tie príspevky 15 minútové.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
LUNA : pozri si tému srandičky.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem za vysvetlenie.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Mám jednu otázku: Zaplatili sme Min. dopravy za povolenia CEMT sumu 60 000 prevodom z nášho účtu. Nemám žiaden doklad - fa, alebo list ohľadom tejto platby. Že vraj osobne prevzali šek na ministerstve a na základe toho zaplatili. Môžem si sama vytvoriť interný doklad na predpis tohto záväzku? Vďaka.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

tonkat
Mám jednu otázku: Zaplatili sme Min. dopravy za povolenia CEMT sumu 60 000 prevodom z nášho účtu. Nemám žiaden doklad - fa, alebo list ohľadom tejto platby. Že vraj osobne prevzali šek na ministerstve a na základe toho zaplatili. Môžem si sama vytvoriť interný doklad na predpis tohto záväzku? Vďaka.
Máš ústrižok z tihi šeku?
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

evina
Máš ústrižok z tihi šeku?
Nemám, lebo ho v podstate nepoužili, kedže to platili príkazom z účtu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

tonkat
Nemám, lebo ho v podstate nepoužili, kedže to platili príkazom z účtu.
Vidíš to som si neuvedomila. Zaúčtuj to interným dokladom, veď tá povinnosť vyplýva zo zákona
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Vďaka za ochotu. Pekný deň.
0 0
jarra jarra

jarra je offline (nepripojený) jarra

snaživý začiatočník
Ahojte ja by som sa chcela spýtať, .. na faktúre od orange mám na firemnom telefóne môjho šéfko položku....... deň narcivov - poplatok 30 Skk 0 % DPH....ako mám zaúčtovať takýto poplatok ?
Naposledy upravil jarra : 27.07.05 at 10:07
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jarra
Ahojte ja by som sa chcela spýtať, .. na faktúre od orange mám na firemnom telefóne môjho šéfke položku....... deň narcivov - poplatok 30 Skk 0 % DPH....ako mám zaúčtovať takýto poplatok ?
Ako dar. DPH neodpočítať.
0 0
jarra jarra

jarra je offline (nepripojený) jarra

snaživý začiatočník
Dar som ešte neúčtovala ....prosím ťa pekne aké tam bude číslo účtu..5?? / 321
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jarra
Dar som ešte neúčtovala ....prosím ťa pekne aké tam bude číslo účtu..5?? / 321
513 - dary Opravujem: SÚ 543 a ďak.za upozornenie. Bol to len preklep.
P.S. Myslím si však, že by to mohlo byť aj na 518 ako daňovo neuznaný náklad.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

ja to dávam na 518-nedaňovú
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dary je účet 543

MM
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

liba2
513 - dary Opravujem: SÚ 543 a ďak.za upozornenie. Bol to len preklep.
P.S. Myslím si však, že by to mohlo byť aj na 518 ako daňovo neuznaný náklad.
účet 513:náklady na reprezentáciu
MM
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Vraj "hlupe otazky" tak aj ja prikladam jedno polienko: viete mi vysvetlit rozdiel uctovania sposobom A a B, viem, ze B sa uctuje na spotrebu trieda 5, ale kto uctuje sposobom A a kto B???
0 0
jarra jarra

jarra je offline (nepripojený) jarra

snaživý začiatočník
Ďakujem veľmi pekne za rady..... tak to pekne krásne zaúčtujem na 543....pekný deň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať