Zavrieť

Porady

Recepty z rýb

Ahojte, poznáte voľaké recepty na prípravu rybacích špecialít? Ďakujem.
Usporiadat
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Zapečené rybie filé v syrovej omáčke



Na prípravu 4 porcií potrebujeme:

4 kúsky mrazeného rybieho fié
200 g sterilizovaných šampiňónov
1 citrón
2 väčšie cibule
Mleté čierne korenie
Soľ
Olej

Omáčka
1 smotanový syr Bambino
50 g masla
400 ml mlieka
2 lyžice hladkej múky
Vegeta

Takto sa nám to určite podarí:

1. Cibuľu ošúpeme, pokrájame nadrobno a opražíme na oleji. Pridáme scedené šampiňóny, podusíme ich, zmes osolíme a okoreníme. Môžeme použiť aj surové šampiňóny, ktoré najprv očistíme a pokrájame na plátky.

2. Filé pokvapkáme citrónovou šťavou a mierne osolíme. Na panvici necháme roztopiť maslo, zalejeme ho mliekom, v ktorom sme rozhabarkovali múku. Keď omáčka začne hustnúť, vytlačíme do nej syr a za stáleho miešania ho necháme dohladka rozpustiť. Ak je omáčka príliš hustá, prilejeme ešte mlieko a nakoniec ju ochutíme vegetou.

3. Na dno zapekacej misy dáme podusené šampiňóny, na ne rozložíme filé, zalejeme syrovou omáčkou a necháme zapiecť vo vyhriatej rúre.

Elektrická rúra 180°C
Teplovzdušná rúra 160°C
Plynová rúra stupeň 3
Zapečenie 10-15 minút
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bubika
Neviete, pri akej teplote sa pecenim z kapra "vyparia" kosti? Ja som to raz skusala, je to fakt super, akurat som zabudla pri akej teplote a ako dlho to bolo. Som si to nepoznacila. Viete niekto poradit?
Dlho mi to vŕtalo v hlave, tu je riešenie: vyprážané ryby zaliať kyslým nálevom, / čosi ako utopenec/ volá sa to pečenáče
http://www.labuznik.com/search.php?t...ipes=1&links=1
http://www.labuznik.com/forum_posts.php?ID=14598
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Bubika, hľadám tu recept na kapra, lebo mám syna vášnivého rybára, ktorý mi na moju "zlosť" nosí väčšinou kaprov. Hovorím zlosť v uvodzovkách, lebo by som mu mala byť vďačná za každú rybu. Lenže kapor má takú zvláštnu svojráznu chuť aj vôňu. Tak asi vyskúšam niektorý z uvedených receptov.
Ale veľmi ma zaujalo to "vyparenie sa kostí" z kapra. On má totiť naozaj veľa aj drobných kostičiek a toto by veru pomohlo.
Ak si recept našla, prosím pripoj ho, alebo niekto iný?
Vopred ďakujem a pomohla by mi aj informácia, či pri niektorom z uvedených repeptov sa odstráni tá typická kaprovitá chuť a vôňa.

Dodávam ospravedlnenie: akosi pomaly mi ide internet a kým som dopísala, "otvorili" sa mi ďalšie stránky. No čo už skúsim dané špecialitky.
Naposledy upravil Zuzana2 : 11.08.06 at 07:43
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zuzka, len sa ma, prosím Ťa, nepýtaj na podrobnosti. Ešte som to podľa tohto návodu neskúšala. Minule som však na Nautiku videla, že šéfkuchár to takto voľajako robil a tvrdil, že o tých kostičkách v tvare Y pri konzumovaní ani nevieš, že ich kapor vôbec má.
Pozri aj ďalšie strany. Sú tam obrázky.
0 0
rasyo11 rasyo11

rasyo11 je offline (nepripojený) rasyo11

POMOOOOC
Prave som v portugalsku a je tu lacna CHOBTNICA a ine morske prisery...
PORADTE NEJAKE RECEPTY NA TU CHOBTNICU alebo aj na ine specialitky
0 0
sophia2 sophia2

sophia2 je offline (nepripojený) sophia2

Viete mi niekto poradit jednoduchy ale hlavne dobry recept na super zraloka? Kupila som si steaky zo zraloka a neviem ako ich co najchutnejsie pripravit.Poradte mi prosim,dakujem.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Plneny kapor:

Kapra vypitvame, ocistime a posolime. Vnutro tiez posolime a vymazeme Ramou alebo maslom. Nastruhame jablka, stipku skorice, zopar koliesok bananu alebo srdiecka z pol mandarinky a naplnime kapra. Plnku dobre polejeme cervenym vinom. Vymazeme pekac Ramou alebo maslom, kapra podlejeme cervenym vinom a pomaly pecieme do makka. Podavame s cervenym vinom. Uz pri peceni nas uputa prenikava vona zmesi Ramy, jablk a cerveneho vina.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Zapekané filé

Do vymasteného pekáča dáme kúsky osoleného filé, potom ich natrieme horčicou, na každý kúsok dáme plátok paradajky a nakoniec posypeme strúhaným syrom a zapečieme.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
kukučka Pozri príspevok
Dlho mi to vŕtalo v hlave, tu je riešenie: vyprážané ryby zaliať kyslým nálevom, / čosi ako utopenec/ volá sa to pečenáče
http://www.labuznik.com/search.php?t...ipes=1&links=1
http://www.labuznik.com/forum_posts.php?ID=14598
Pri jednej slávnostenejšej príležitosti v reštaurácii pri Balatone ako predjedlo podávali práve "pečenáče": vyprážaná ryba v sladkokyslom náleve
Šéfkuchár podal vysvetlenie: reštaurácia si objedná od rybárov ryby a keď sa im za ten deň neminú, tak ich povyprážajú a dajú do sladkokyslého nálevu (postojačky a medzi ne krúžky cibule). Takto sa tie suroviny nemusia vyhodiť a hostia si na nich pochutnávajú.
Môžem potvrdiť, je to skvelé jedlo.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

sophia2 Pozri príspevok
Viete mi niekto poradit jednoduchy ale hlavne dobry recept na super zraloka? Kupila som si steaky zo zraloka a neviem ako ich co najchutnejsie pripravit.Poradte mi prosim,dakujem.
tu na tejto stránke máš 7 žralokov
http://www.podhajska-rk.szm.sk/alesca/cena.htm
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ryby a plody mora su zdrave a nielen v obdobi postu,ale celoročne sa odporuča dvakrat tyždenne ich konzumacia a tu je dalšich par inšpiracii,mne chuti z nich takmer všetko samozrejme okrem ceny,ta je poriadne v mnohych pripadoch nechutna http://www.mojerecepty.sk/ryby.html
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

dari1 Pozri príspevok
ako zmiznú z kapra kosti by ma tiež veľmi zaujímalo, nemáte náhodou niekto recept na "zavináče" na malé ryby, v doterajších receptoch som to nenašla... diky

Mám dobrý recept.
Všetko sa musí presne vážiť,inak sa ti z rýb urobí kaša!
Zavináče:
1/4 l 8 % octu
1/4 l vody
6 dkg soli.
Zaliať očistené ryby na 5 -7 dni odležať do chladničky. Potom z nich vytiahnuť kosti. Do každej dať cibuľu a na kocky pokrájanú mrkvu. Zavinúť do filetov. Zaliať druhým nálevom.
1 dcl octu
4 dcl vody
1 dkg soli
koreniny podľa chuti.( bobkový list, nové korenie,....)
Ja ti zavináče naukladám do malého vedierka, aby sa dal uzavrieť a do chladničky. Toto je už na tebe koľko, si to necháš v chladničke. Ja to mám tak 7 dní. Nálev si treba prepočítať podľa toho, koľko je rýb.
Sú super,ako z obchodu.
0 0
rachad rachad

rachad je offline (nepripojený) rachad

Chobotnici uvař s bílým vínem, paličkou česneku, bobkovým listem, solí, černým kořením a novým kořením doměkka. Chobotnici nakrájej na kousky a do zbytku vývaru přidej trochu želatiny. Nalej směs masa a želírujícího vývaru do rukávu na tlačenku a nech v lednici ztuhnout. Je to mňamka!!:-) Na "krvavou" tlačenku z chobotnice dej místo bílého vína, červené.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

aj tu su nejake recepty z obrazkamy na ryby a morske plody,inak su zdrave a odporuča sa ich konzumacia,dvakrat tyždenne,len škoda že su tak drahe a ešte ak k tomu priratame že po uprave sa ich porcie ešte riadne zmenšia http://www.mojerecepty.sk/ryby.html
0 0
adalbertus adalbertus

adalbertus je offline (nepripojený) adalbertus

Bubika Pozri príspevok
Neviete, pri akej teplote sa pecenim z kapra "vyparia" kosti? Ja som to raz skusala, je to fakt super, akurat som zabudla pri akej teplote a ako dlho to bolo. Som si to nepoznacila. Viete niekto poradit?
Kosti sa nevyparia,ale rozpečú.K tomu je potrebné aby sme narobili priečne rezy cez ypsilonové kostičky cca 3-4mm od seba.Neprerežieme celý sval,zacítime ked nož prejde cez kostičku.Maso sa nám nerozpadne,bielkoviny sa pri tepelnej úprave spoja a ani si potom nevšimneme,že bolo maso narezané.
0 0
adalbertus adalbertus

adalbertus je offline (nepripojený) adalbertus

Dodatok v prípade kapra:najprv ho nafiletujeme a rezy robíme z vnútornej strany,hlavne ak necháme kožu.Ak chceme zachovat podkovičky,narežeme z vonku a trojobalom rezy zakryjeme.
0 0
adalbertus adalbertus

adalbertus je offline (nepripojený) adalbertus

Ešte jeden dodatok,neskoro mi to zapína:kostičky narezávame skor než rybu naporcujeme,je to tak jednoduchšie.
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Pečený pstruh

Marináda:
Pripravíme si olej, kôpor (najlepšie čerstvý), cesnak, soľ. Kôpor, cesnak nasekáme zalejeme olejom a osolíme. Ryby dôkladne ponatierame marinádou, necháme 1 hod. postáť v chlade. Pečieme na ohni resp. v rúre. Ak pečieme na ohni ryby dáme na pekáč. Počas pečenia potierame marinádou.
0 0
Sheppard Sheppard

Sheppard je offline (nepripojený) Sheppard

UK
Mam pre vas zopar tipov na rybacie speciality. Neviem ci mate pristup k morskym rybam alebo sladkovodnym.
Jednoduchy a rychly recept na lososa. Na panvicu dame lyzicu oleja na to lososovy filet nechape piect 7 min potom potrieme medom a dame na dalsich 7 minut do rozpalenej rury dopiect. Podavame ho na mixovanom salate a s varenymi novymi zemiackami.
Dalsi rychly recept na tuniakovu (ina ryba v konzerve) pomazanku. Konzervu tuniaka zmiesame s majonezou a pridame hrubo mlete cierne korenie a citronovu koru.
A vyborny je aj grilovany alebo peceny pstruh s cesnakom a timianom.
Pretlaceny cesnak a rozpustene maslo zmiesame a potrieme pstruha. Naplnime ho cerstvym timianom a posypeme sekanymi mandlami a cerstvo zomletym ciernym korenim. Podavame s novymi zemiackami uveranymi vo vode s cerstvym pepermintom a uverenym hraskom.
Mnam mnam. Dobru chut
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať