Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Ako je to s danovym bonusom prosim Vas? Zamestnanec ma dceru, ktora v juni ukoncila strednu skolu a dostala sa na vysoku. Danovy bonus bude poberat na nu aj pocas obdobia pokial nie je na vysokej? (myslim tym jul a august) alebo az od obdobia, kedy mi donesie potvrdenie o navsteve skoly cize od sept.?Akosi som zblbla...
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Ako píše Evinka, žiadne potvrdenie nepotrebuješ. Stačí ti to čo máš.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Ohľadom zmeny výšky DB od septembra.

Bonus vo výške 450,- bude prvýkrát vo výplate za september (vyplatené v 10/05) a vo výplate v septembri za august ešte pôvovodná výška 400,-???

Ďakujem krááásne.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
v septembrovej výplate vyplatenej v októbri už bude bonus 450 ,- Sk ...dovtedy 400,-Sk
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Hlinkovx
v septembrovej výplate vyplatenej v októbri už bude bonus 450 ,- Sk ...dovtedy 400,-Sk
Ďakujem, chcela som sa uistiť.
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

Potrebujem poradiť......mám zamestnanca ktorý bol PN tri týždne (skoro celý mesiac), a vo výplate sa mu neobjavil daňový bonus. Je to normálne?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ak bol príjem podliehajúci dani nižší ako 147,75 €, nemá na bonus v danom mesiaci nárok.

(5) Ak zamestnanec nepoberal za kalendárny mesiac zdaniteľný príjem zo závislej činnosti v peňažnej alebo v nepeňažnej forme aspoň v sume polovice minimálnej mzdy u zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) u ktorého si uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka [§ 11 ods. 2 písm. a)] a daňový bonus, uplatní túto časť daňového bonusu pri ročnom zúčtovaní alebo pri podaní daňového priznania, ak úhrn zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti za obdobie, za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo za ktoré zamestnanec podáva daňové priznanie, dosiahne aspoň sumu 6-násobku minimálnej mzdy.
Naposledy upravil abel : 15.12.09 at 08:31
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

Hrubú mzdu má 309,40 a čistá mu vyšla 166,17 takže podmienky spĺňa................ešte má tam uvedené že cena práce je 129,77 eur, je možné že to ovplyvnilo? veľmi pekne ďakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ak je celková cena práce 129,77 €, ťažko bude hrubá mzda 309,40. Ja pod pojmom hrubá mzda predpokladám príjem, ktorý sa zdaňuje, ale v skutočnosti som už videla pásku, kde v hrubej mzde bola započítaná napr. aj náhrada mzdy za nemoc, takže treba pozrieť zdaniteľný príjem.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Pozerala som teraz jeden tvoj príspevok http://www.porada.sk/1210266-post72.html
Tých 309,40 má predsa plat, na ktorý má nárok pri plnom odpracovanom mesiaci. Podľa toho, čo ti vypočítala veronika v príspevku 76 v tej téme, jeho hrubá mzda za november je predsa 73,67 €, čo je menej ako 147,75 a preto mu ten nárok nevzniká.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Sante32 Pozri príspevok
Hrubú mzdu má 309,40 a čistá mu vyšla 166,17 takže podmienky spĺňa................ešte má tam uvedené že cena práce je 129,77 eur, je možné že to ovplyvnilo? veľmi pekne ďakujem
Hrubá mzda nebude asi hrubá mzda, ale mesačná mzda. Keďže ale neodpracoval celý mesiac, tak hrubá mzda bude len časť mesačnej mzdy.

A čistá mzda nebude čistá mzda, ale suma na výplatu, v ktorej bude časť čistej mzdy a časť náhrady za PN.
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

ok, veľmi ti ďakujem ábel, pomohol si mi
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

áno je to tak, len som potrebovala mať istotu, aby som tomu zamestnancovi netliapala hlúposti..................veľmi pekne ďakujem dobrý anjel
0 0
anetan anetan

anetan je offline (nepripojený) anetan

Dobry den,prosim Vas poradte mojej znamej ohladom danoveho bonusu.Doteraz poberal bonus manžel a ten je živnostnik,no teraz by chcela poberať ona a nevie ake doklady by mala doniesť svojmu zamestnavatelovi.Či potrebuje nejake potvrdenie aj od manžela.ďakujem pekne za radu
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

anetan Pozri príspevok
Dobry den,prosim Vas poradte mojej znamej ohladom danoveho bonusu.Doteraz poberal bonus manžel a ten je živnostnik,no teraz by chcela poberať ona a nevie ake doklady by mala doniesť svojmu zamestnavatelovi.Či potrebuje nejake potvrdenie aj od manžela.ďakujem pekne za radu

ku zamestnavatelovi treba predlozit rodny list dietata, podpisat zmenu vo vyhlaseni u zamestanavatela, ze od ktoreho mesiaca chces poberat danovy bonus - kedze je december a do 31.1.2010 budes podpisovat vyhlasenie na rok 2010, tak tam daj v zmenach, ze si chces uplatnovat danovy bonus od 01.01.2010
kedze je manzel zivnostnik, pocas roka danovy bonus si neuplatnuje, on to vysporiadava az v danovom priznani za rok 2009
ak za rok 2009 si chces uplatnit ty danovy bonus u zamestnavatela, tak ked ti bude robit rocne zuctovanie dane k 31.12.2009, tak treba v ziadosti o rocne zuctovanie, ktoru podas do 15.02.2010 uviest tuto informaciu
a nezabudnut pripomenut manzelovi aby do DP za rok 2009 danovy bonus nedaval, lebo za cely rok 2009 si ho budes narokovat ty
v prilohe je ta ziadost atreba vyplnit tie chlieviky, kde som vyznacila "ikská"
pocet kalendarnych mesiacov das 12
ak nebudes davat u zamestanvatela ziadost o vykonanie rocneho zuctovania, tak si podas danove priznanie za rok 2009 a uplatnis si danovy bonus tam
Naposledy upravil marina8 : 19.12.09 at 10:05
0 0
anetan anetan

anetan je offline (nepripojený) anetan

Ďakujem veeelmi pekne za zrozumitelne vysvetlenie.Krasne Vianoce prajem Aneta
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

anetan Pozri príspevok
Ďakujem veeelmi pekne za zrozumitelne vysvetlenie.Krasne Vianoce prajem Aneta



tiez prajem pekny zvysok sviatkov a vsetko najlepsie v novom roku
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

Chcem sa opýtať, či zamestnanec, ktorý zomrel 12. v mesiaci má nárok za tento mesiac na daňový bonus na deti, manželka je na rodičovskom príspevku, takže ona ho poberať nemôže.
Naposledy upravil adriana126 : 29.12.09 at 11:38
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

adriana126 Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, či zamestnanec, ktorý zomrel 12. v mesiaci má nárok za tento mesiac na daňový bonus na deti, manželka je na rodičovskom príspevku, takže ona ho poberať nemôže.
podmienku výšky príjmu splnil ?
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

áno podmienku splnil
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chcem sa opytat, danovy bonus sa da uplatnit na pri praci na DOHODu, ked ide pracovat ionvalidny dochodca na mesacnu dohodu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať