Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Ako je to s danovym bonusom prosim Vas? Zamestnanec ma dceru, ktora v juni ukoncila strednu skolu a dostala sa na vysoku. Danovy bonus bude poberat na nu aj pocas obdobia pokial nie je na vysokej? (myslim tym jul a august) alebo az od obdobia, kedy mi donesie potvrdenie o navsteve skoly cize od sept.?Akosi som zblbla...
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alaya1 Pozri príspevok
Chcem sa opytat, danovy bonus sa da uplatnit na pri praci na DOHODu, ked ide pracovat ionvalidny dochodca na mesacnu dohodu?
Dá sa, ale podstatné je to, či splňa požiadavku na jeho priznanie a to aj výšku jeho mesačnej odmeny.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tweety Pozri príspevok
Dá sa, ale podstatné je to, či splňa požiadavku na jeho priznanie a to aj výšku jeho mesačnej odmeny.
Nerozumiem.Mame skolopovinnu dceru, manzel ma ID nad 41%, je nazamestnany evidovany na UP, vyskytla sa mu moznost pracovat na dohodu od decembra na mesiac. mzda 2.70 cisteho za hod.Vraj, ako ID nemusi platit odvody do SP a ZP.ja bonus nepoberam.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

alaya1 Pozri príspevok
Nerozumiem.Mame skolopovinnu dceru, manzel ma ID nad 41%, je nazamestnany evidovany na UP, vyskytla sa mu moznost pracovat na dohodu od decembra na mesiac. mzda 2.70 cisteho za hod.Vraj, ako ID nemusi platit odvody do SP a ZP.ja bonus nepoberam.
ak zarobí viac ako 1/2 MM - t.j. 158,50 € má nárok na DB
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alaya1 Pozri príspevok
Dakujem.
Kedže je evidovaný na ÚP, zarobiť toľko, koľko je podmienkou na nárok na DB nemôže,(bez toho, aby nebol vyradený) takže ani DB nebude môcť mať.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dakujem, on sa chce dat vyradit z evidencie na ten mesdiac, co neviem, ci je dobre.nepobera ziadne prijmy z UP:
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

VERONIKA, dakujem, zial, ja asi na tvoj profil do odkazov nemozem prispievat-(
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

alaya1

Re: Daňový bonus
dakujem, on sa chce dat vyradit z evidencie na ten mesdiac, co neviem, ci je dobre.nepobera ziadne prijmy z UP:
Ak poberá ID ... tak evidencia na UPSVaR má význam len ak uvažuje o dotácii .. aspoň podľa mňa. Myslíš, že mu aj ponúknu nejakú prácu Ja na jeho mieste by som tam ani nepáchla - ZP zaňho platí tak, či tak štát.
Ešte k tomu DB .. treba aj požiadať (spolu s uplatnením NZČ) - ak by to teda prichádzalo do úvahy.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Katy, uvazoval zamestnat sa v chranenom pracovisku, dost o to u nas podnikatelia ziadaju, je vsak na zamyslenie, ci to uz su dopredu dohodnuti s ludmi, ci nie.
Ak sa nebude nadalej evidovat, dufam, ze ked ma len CID ak tak to bude mat ako dobu zapocitanu do dochodku.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

alaya1 Pozri príspevok
Katy, uvazoval zamestnat sa v chranenom pracovisku, dost o to u nas podnikatelia ziadaju, je vsak na zamyslenie, ci to uz su dopredu dohodnuti s ludmi, ci nie.
Ak sa nebude nadalej evidovat, dufam, ze ked ma len CID ak tak to bude mat ako dobu zapocitanu do dochodku.
.. do doby pre výpočet dôchodku to nebude započítané (či bude, alebo nebude na UPSVaR). To leda tak, ak by si platil dobrovoľne poistenie
Ale ak uvažuje o tom chránenom pracovisku ... tak to si treba zvážiť (myslím, že tam je podmienka 3 mesiacov - ale nesledujem)
Naposledy upravil Katy a R : 23.11.11 at 18:57
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No, ale vies, uz je pomaly rok doma bez prijmu, okrem tych par euro, co dostava ten cioastocny. Tak kazde euro dobre.....dakujem pekne, aj Veronike.Pusu kocky posielam....ste zlate.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať