Zavrieť

Porady

Faktúra vystavená v Pohode

Ahojte "poraďáci - pohoďáci". Nestretli ste sa prosím s týmto problémom niekto? Pri vystavovaní faktúry v Pohode zadávam kolonku dátum daňovej povinnosti, po vytvorení tlačovej zostavy je na faktúre dátum vzniku daňovej povinnosti. Odberateľ odmietol prevziať faktúry z dôvodu nesplnenia náležitostí podľa Zákona o DPH, trvá na dátume dodania tovaru.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    je to to isté... ja som sa streta s toľkými rôznymi faktúrami, že nad niektorými sa mi až rozum pozastavil. Poprípade ak máš report designer, tak kolonku dátum vzniku daňovej povinnosti premenuj na dátum dodania... predtým som robila v Datalocku a oni mali kolonku dátum vzniku daňovej povinnosti a v zátvorke dátum dodania... ide o to, aký významný klient to je, a či to stojí, za čas strávený úpravou, aj keď v RD je to bec 5 minút a menej...

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    Ahojte, potrebujem v Pohode vystaviť faktúru, ktorá má dlhý text, kt. sa mi nezmestí do textového poľa. Viete mi poradiť ako ho tam dostať?

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    robin1 Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem v Pohode vystaviť faktúru, ktorá má dlhý text, kt. sa mi nezmestí do textového poľa. Viete mi poradiť ako ho tam dostať?
    V takom prípade je možné využiť záložku Poznámky, údaje v hornom okne sa tlačia, Interné poznámky v spodnom nie.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Dobrý deň,
    vystavujem položkovú FA (bez väzby na sklad) na uskutočnených 15 ks jednotiek služby. S dodávateľom bola dohodnutá v objednávke suma 65 eur za jednotku vrátane DPH, celková suma k úhrade bude 975 eur. V položke faktúry zapíšem text služby, 15 ks a jednotkovú čiastku 65 eur, a tiež zaškrtnem políčko "S", program dopočíta základ dane (spolu za 15 jednotiek) a DPH. Všade čítam, že na FA má byť ale uvedená jednotková cena bez DPH a nie s DPH. Mám FA vystavovať tak, že ručne prepočítam jednotkovú cenu na 54,1666 eur a nezaškrtnem políčko "S" ? Kedy je vlastne výhodnejšie použiť jednotkovú cenu "S" dph a kedy bez DPH? Mám viacej takýchto faktúr, kde je vopred v objednávke dohodnutá cena za jednotku vrátane DPH, rada by som to mala v poriadku, ale nemám chuť každú jednotkovú cenu s daňou vopred prerátavať na kalkulačke na jednotkovú cenu bez dane. Nemohla by existovať tlačová zostava, ktorá by tlačila jednotkovú cenu bez dane za každých okolností?
    Ďakujem za info.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Betina2 Pozri príspevok
    Nemohla by existovať tlačová zostava, ktorá by tlačila jednotkovú cenu bez dane za každých okolností?
    Tlačová zostava by mohla existovať, v Pohodou sa dodáva aj Report Designer na úpravu tlačových zostáv, v ktorom si to môže každý sám upraviť podľa vlastných požiadaviek. Alebo si úpravu u niekoho objednať, alebo nástojiť na dodávateľovi Pohody, aby zostavu bezplatne upravili, ak nie je v zmysle zákona.

    Faktúra vystavená v Pohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.