Zavrieť

Porady

Aká je to rastlina?

Dobrý deň,
Vedel by mi niekto poradiť aká to je rastlina? Dostala som ju ešte v októbri minulého roku a donedávna sa jej darilo. V poslednej dobe jej schnú listy a celkovo je dosť ovisnutá, ale stále vytvára nové výhonky. Na listoch som si vsimla malé biele bodky, hlavne zo spodnej strany. Vie mi niekto poradiť ako rastline pomôcť?
Ďakujem
Naposledy upravil arizona : 25.04.09 at 10:48
Usporiadat
LesnáVíla LesnáVíla

LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

zena Pozri príspevok
Prvu nepoznam, ale druha je zelenec chocholaty a tretia kokosova palma.Su nenarocne a hlavne zelenec prezije vsade a vsetko ci vonku ci na slnku ci v tieni...je to nezmar.
Ďakujem ti, pomohla si mi ani nevieš ako veľmi. Ale podľa mňa tá tretia rastlina bude asi Chrysalidocarpus lutescens (Areka žltkastá,Chryzalidokarp) ,alebo sa mýlim? Na kokosovú palmu mi nesedia listy, lebo táto moja má presne také ako tá Areka.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

LesnáVíla Pozri príspevok
Ďakujem ti, pomohla si mi ani nevieš ako veľmi. Ale podľa mňa tá tretia rastlina bude asi Chrysalidocarpus lutescens (Areka žltkastá,Chryzalidokarp) ,alebo sa mýlim? Na kokosovú palmu mi nesedia listy, lebo táto moja má presne také ako tá Areka.
Je to COCOS NUCIFERA, teda palma kokosova na 100% Mlada sadenica. Aj tato patri do celade Arecaceae - arekovite- palmovite. Niekedy pri zakupeni mladych sadenic je na crepniku uvedeny nazov Areca, v podstate ano, lebo je to palma, len presny druh treba urcit.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Pozna niekto tieto dve rastlinky? Uz som presla vsetky mudre knihy, googlila som a nic som nenasla...


Dnes som konecne prisla na nazov druhej rastlinky a to je CORDYLINE PURPUREA, som na seba hrda ze som ju nasla no o tej prvej stale nic neviem.Keby niekto vedel, potesilo by ma to.
Naposledy upravil zena : 26.05.09 at 11:40
P5250395.jpg  
P5250396.jpg  
P5250399.jpg  
P5250401.jpg  
1/1
0 0
LesnáVíla LesnáVíla

LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

zena Pozri príspevok
Je to COCOS NUCIFERA, teda palma kokosova na 100% Mlada sadenica. Aj tato patri do celade Arecaceae - arekovite- palmovite. Niekedy pri zakupeni mladych sadenic je na crepniku uvedeny nazov Areca, v podstate ano, lebo je to palma, len presny druh treba urcit.
No mňa metú tie listy a aj to že v črepníku je strašne veľa výhonkou. Pozri tu : http://www.upni.sk/files/rdhn870m6iz7becp30s8.jpg
http://www.upni.sk/files/y2d617hicju3j1bb38ir.jpg
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať