Zavrieť

Porady

Okná - aké sú najlepšie?

Ahojte,

určite máte skúsenosti s výmenou okien, viete poradiť, ktoré sú kvalitné a cenovo dostupné? Ale ozaj kvalitné, nech mi všetko neplesnie, ked ich vymením :-)) Viete poradiť?? :-))
Rozmýšlam nad NOVES - plastové so štrbinovým vetraním 5 komorové .... máte s nimi niekto skúsenosti?
A čo INCON plastové okná?

Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Andy....teba aj treba na studenom odchove držať....
my máme napríklad pootvárané štrbinové vetranie - v zime, v lete
no...ak sa tá miestnosť nevykuruje a nevetrá ako má..tak vznikajú pliesne..
no a samozrejme ak bol napríklad predtým byt vlhký...tak je riziko väčšie

zase ten vývoj okien pokročil...nie sú to už tie klasické prvé plastové okná, cez ktoré za dva roky už nebolo ani vidieť, pretože sa v tom okne hromadila vlhkosť...už robia okná úplne iného stupňa vývojového, sú tam výmenné tesnenia...čo predtým tiež nebolo...ale jednoducho , neoplatí sa pri nich šetriť, radšej kvalitné a drahšie

jasné...do domu by som si plastové nedala...ale do bytu by som asi ťažko dávala eurookná...a hlavne za tie ceny, ktoré mi ponúkali
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Chobot
Karkulka, to radsej ani nahlas nehovor, ze si zmenila struktúru okien, lebo pritiahnes pozornost stavebného úradu, nakolko porusujes stavebný zákon. Kazdá výmena okien musí byt ohlásená miestnemu úradu, ktorý Ti odpíse, ze súhlasia, ale výmenu musís robit s ohladom na susedov, musís dodrzat struktúru okien a odvoz odpadu si musís zabezpecit na vlastné náklady, nie cez klasický komunálny odvoz.

Ak na to niekto kasle, tak to dopadne tak, ako je to na obrázku (konkrétny príklad jednej susedy v nasom baráku). Nevravím ze je to zivotu nebezpecné, ale keby si kazdý dal okno aké chce, tak by Hundertwasserov dom (http://www.hundertwasserhaus.at/img/2003_gb/index.html) mal konkurenciu na kazdom sídlisku.
hihi, podľa toho okna by som povedala, že ho šlohli na nejakej novostavbe školy a pod...ale vážne...to že mám otočené okno si nikto za tie tri roky nevšimol a keď si pozriem náš barák, tak sú tam okná zelené, hnedé, s priečkami, so sieťkami a pod...a keďže hneď vedľa sú zasklené balkóny systémom poraď si ako vieš...to moje okno je ešte najmenej urážajúce oko okoloidúcich...
0 0
romanbb romanbb

romanbb je offline (nepripojený) romanbb

Zdravim vsetkych.
Preco su do domu lepsie 5 komorove ako 3 komorove a do panelaku stacia 3 komorove ?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
lepšie a horšie....to je ťažko povedať - záleží na veľkosti okien
5 komorové majú hrubšie rámy -mám napríklad okná 2200x1500 takže som zvolila 5 komorové...ale pri malých oknách odporúčajú trojkomorové....aby bolo aj cez ne niečo vidieť...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Silvi,

ale tie komory to je vo vnútri a to nevidno.. lepšie sú 5 komorové ,ale ja som zástanca príírody ja som za drevo aj v činžáku boli a aj teraz na dom dám ale teraz sme s manželom rozhodli o meranti ... nie smreku..
0 0
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

Trojkomorové sa už ponúkajú už iba kôli cene. Treba dať rovno 5 komorové. Rozdiel medzi 3 a 5 komorovými je malý.
Dôležité je aby ste ich kúpili od renomovaného predajcu. Napríklad okná z Poľska sú lacnejšie, ale nemusí byť v nich kovová výstuž a po čase sa pokrútia.
Dnes mi prídu brať miery na plastové okná. Profil KBE. Z vnútra biele, zvonku imitácia dreva. Pri inom ako bielom profile treba počítač z vyššou cenou (do 20%).
Časť okien už máme vymenených cca rok. Sme spokojný.

KBE profil je taký hranatý. REHAU je hladký a oblý, taký krajší. KBE taká klasika.
Treba si vybrať podľa vkusu, myslím, že kvalitatívne sú na jednej úrovni.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Tak toľkoto príspevkov som naozaj nečekal, všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za skvelé rady, porozmýšľame nad tým. Ešte raz ďakujem všetkým :-))
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Já mám okná už 5 rokov - Fenestra profil REHAU. Bez problémov. Kým sme si okná dali vymeniť, prečítali sme množstvo literatúry čo sa týka pliesni, vetrania atď. Takže podľa odporúčania odborníkov:na panelák sa odporúčajú plastové, čím vyššie poschodie, tým viac komôr a výstuže v ráme, štrbinové vetranie.
Rosný bod v byte, t.j. kde vznikajú pliesne sa odstrániť nedá ináč len zateplením a to zvonku prosím. Preto: nesušte v byte prádlo, udržujte rovnakú teplotu a sledujte si rohy, kúty a okolie okien, nezvyšujte vlhkosť varením v otvorených hrncoch, atď. Zaručene pliese ustriehnete. Pravidelne vetrajte. Dá sa to.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Bionda
Silvi,

ale tie komory to je vo vnútri a to nevidno.. lepšie sú 5 komorové ,ale ja som zástanca príírody ja som za drevo aj v činžáku boli a aj teraz na dom dám ale teraz sme s manželom rozhodli o meranti ... nie smreku..
ale hrubší rám vidíš....nemusíš okná rozpiľovať
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prosím a čo dvere? Kde by som zohnala dobré, lacné vstupné dvere doštandardného bytu? Nutne potrebujemm vymeniť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dobré a lacné? :-)

Nové nebudú lacné, aj keď nie sú bezpecnostné. Ak fakt chceš usetrit a nepotrebujes nové, tak skús pozriet na inzeráty, alebo sama si daj inzerát. Mnoho ludí mení v tomto období dvere za bezpecnostné a pôvodné dvere niektorí predávajú. Ja som tie moje predal pred 2 rokmi takto za 800 a susedka za 1000. Obe boli v dobrom stave (nedeformované, neposkodené).
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lida
prosím a čo dvere? Kde by som zohnala dobré, lacné vstupné dvere doštandardného bytu? Nutne potrebujemm vymeniť.
Synovi montovala firma, stáli 23.000,- komplet aj so zárubňami, 5-bodové istenie, chrómové kovanie. Celková montáž trvala 4 hodiny, odovzdali klúče a dividenia. Solídna firma. Ak chceš zistím kontakt.
Pekný deň želám...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Manual, Lida chcela lacné dvere.

Za 23 tisíc Ti dvere namontuje aj Sherlock alebo Adlo.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Chobot
Manual, Lida chcela lacné dvere.

Za 23 tisíc Ti dvere namontuje aj Sherlock alebo Adlo.
A čo sa myslí "lacné" ? Veď slušné interierové dvere stoja vrátane zámku a kovania cca 7.000,- a nie bezpečnostné. Alebo nechce bezpečnostné ? Veď to nekupuje na 3 sezóny
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vdaka, naozaj neviem sama, čo sú lacné, ale chcem vymeniť, lebo staré sú poškoené, chcem aby pasovali, t.j. že si ich doveziem a nasadím na panty, to je celé. 2-3 tisic.
O bezpenostných budem uvažovať až pri celkovej rekonštrukcii bytu.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lida
vdaka, naozaj neviem sama, čo sú lacné, ale chcem vymeniť, lebo staré sú poškoené, chcem aby pasovali, t.j. že si ich doveziem a nasadím na panty, to je celé. 2-3 tisic.
O bezpenostných budem uvažovať až pri celkovej rekonštrukcii bytu.
Lidka,
tak to som Ťa špatne pochopil. Ale možno by stálo za to spojiť sa s firmou, čo robí bezpečnostné dvere, pretože oni tie staré odvážajú a likvidujú a zrovna by sa Ti mohli niektoré hodiť. Nakontaktuj sa s nimi možno sa niečo podarí. Držím palce
Pekný večer želám...
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ľudkovia, od soboty máme prvé plastové päťkomorové okno, na ďalších sa pracuje. Prosím Vás:
a/ čo je to mikrovetranie - vraj na tom okne je
b/ na čo je taký malý oválny otvor na spodnom ráme /vidno ho iba zvonku/? Nejaký odtokový kanálik na dažďovú vodu alebo pary?
Ď.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
maturantka
Ľudkovia, od soboty máme prvé plastové päťkomorové okno, na ďalších sa pracuje. Prosím Vás:
a/ čo je to mikrovetranie - vraj na tom okne je
b/ na čo je taký malý oválny otvor na spodnom ráme /vidno ho iba zvonku/? Nejaký odtokový kanálik na dažďovú vodu alebo pary?
Ď.
mikrovetranie nemám, ale viem - okno sa dá nastaviť tak, že sa otvorí lewn tak, aby dnu šiel vzduch, dá sa tak vetrať aj v zime a v izbe sa neochladí.

Vraj je to super - tuším ani muchy nenalietajú.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Manual
Lidka,
tak to som Ťa špatne pochopil. Ale možno by stálo za to spojiť sa s firmou, čo robí bezpečnostné dvere, pretože oni tie staré odvážajú a likvidujú a zrovna by sa Ti mohli niektoré hodiť. Nakontaktuj sa s nimi možno sa niečo podarí. Držím palce
Pekný večer želám...
MANUAL - vdaka za tip.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

maturantka
Ľudkovia, od soboty máme prvé plastové päťkomorové okno, na ďalších sa pracuje. Prosím Vás:
a/ čo je to mikrovetranie - vraj na tom okne je
b/ na čo je taký malý oválny otvor na spodnom ráme /vidno ho iba zvonku/? Nejaký odtokový kanálik na dažďovú vodu alebo pary?
Ď.
Mikrovetranie - nastavíš polohu kľučky - ono sa ti to tam zastaví a zostane ti pár mm na vetranie, nevidíš to, ale keď tam dáš prst zistíš to. Ja mám dve polohy na mikrovetranie. Ale pozor je to na tej časti okna, kde je vetračka /vyklápačka/. To čudo zvonku je na odvod vody.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať