Zavrieť

Porady

Almuzna od UP

Dobry den prajem Vazeny,
mam taky dotaz. Beriem dotaciu (almuznu) od tohto statu, Pan Boh zaplat aj za to..ale prejdem k veci..
Podnik. zamer bol vypracovany na prerabku bytovych jadier,mensie stavebne upravy. Bolo mi to schvalene,a koncom maja peniaze dostanem na podnikat. ucet.
Ibaze z toho vsetkeho vzislo. Mal ma zobrat jeden znamy do firmy..a teraz neviem kudy kam..
1. Rozmyslam zrusit dotaciu
2. Nad otvorenim inej zivnosti,lebo prerabky by som sam nezvladol..ale netusim,ci mozem dotaciu vyuzit aj na cosi ine..ale zase vl. prostiredkov moc nemam,max. tak vo syske dotacie..cize dokopy nejakych 7.ooo Eur
Pocul som sice vraj ak to zdokladujem na dany zamer,nieje problem pouzit peniaze na inu pod. cinnost
3. Rozmyslam odist do cudziny. Pracoval som vonku 5 rokov,a skor sa uchytim vonku ako tuna na vychode..
No ale v tomto pripade by som uvazoval dotaciu si ponechat, a platit len odvody..Ako tu spminate,prvy rok zdravotnu,a na dalsi vsetko ostatne..
Zvysi sa mi cosi vobec z tych 3.7oo Eur?? Je to dobry napad?

Netusim ozaj co robit..prosim o pomocnu ruku..
Usporiadat
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

abel Pozri príspevok
Nehanbíš sa priznať, že podnikáš na čierno, máš auto, dom, tvoja rodina nehladuje. Verím, že si si na to zarobil vlastnými rukami, akurát že zo zarobených peňazí si na rozdiel od iných neprispel aj do spoločnej pokladničky, ale len do svojej. A teraz sa nehanbíš z tej spoločnej pokladničky zobrať si peniaze a ešte sa verejne na tomto fóre, kde je viac ako 100000 členov, rozčuľovať, že pre teba to je úbohá almužna. Položil si otázku ako veľký macho a divíš sa, že nikto ti neprikyvuje.
Elenka, bola by som rada, keby sa táto čierna práca začala poriadne preverovať!!!!!! Lebo si to vždy ods... iba tí, čo platia, a tí, čo robia na čierno a podvádzajú, sa nám iba vysmievajú, že sme sprostí, že platíme.
A preto si vravím, tak, či tak budem pracovať poctivo, a neklamať, pretože:
" Na každú opicu má Pán Boh palicu"
0 0
dubino dubino

dubino je offline (nepripojený) dubino

a co myslis kolko ludia museli robit na radicovej odstupne(10 000€)a to uz islo z nasich dani a za co ze chcela osrat stat. este ze sa nedostala za prezidentku. trochu mimo temi ale nastvalo ma ako to hned vykalkuloval
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

dubino Pozri príspevok
a co myslis kolko ludia museli robit na radicovej odstupne(10 000€)a to uz islo z nasich dani a za co ze chcela osrat stat. este ze sa nedostala za prezidentku. trochu mimo temi ale nastvalo ma ako to hned vykalkuloval
Tak toto je naozaj poriadne ďaleko .
0 0
Face/off Face/off

Face/off je offline (nepripojený) Face/off

Zdravim
Chcel bi som sa opytat,mozno ste to us niekde rozoberaly ak ano tak sa ospravedlnujem ale ak si chcem zalozit zivnost s dotaciov a teoreticki sa mi zacne darit a budem chciet zamestnat viac ludi co pri zivnosti znamena max 5 ak sa nemylim ,,budem moct zmenit zivnost na s.r.o alebo je to as po tych 2 rokoch...za odpoved vopred dakujem
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Maximalny pocet zamestnancov u SZCO nie je limitovany ziadnym predpisom.

"Zmenit zivnost" na s. r. o. nie je mozne. Ide o dva rozne pravne subjekty. S. r. o. je pravnicka osoba, obchodna spolocnost, vid. http://www.porada.sk/t16766-obchodny...-1-2009-a.html. Mozes zalozit s. r. o. a prevadzkovat podnikatelsku cinnost prostrednictvom tejto spolocnosti alebo ako SZCO, prip. ako uvadzas, zacat podnikat ako SZCO a neskor cinnost prevezme s. r. o. Zavazky voci Uradu prace z titulu poskytnutej dotacie SZCO nebude mozne previest na s. r. o. Dokedy si povinny podnikat ako SZCO po poskytnuti dotacie, urcuje zmluva s Uradom prace na danu dotaciu, prip. sa informuj na urade prace.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Face/off Pozri príspevok
Zdravim
Chcel bi som sa opytat,mozno ste to us niekde rozoberaly ak ano tak sa ospravedlnujem ale ak si chcem zalozit zivnost s dotaciov a teoreticki sa mi zacne darit a budem chciet zamestnat viac ludi co pri zivnosti znamena max 5 ak sa nemylim ,,budem moct zmenit zivnost na s.r.o alebo je to as po tych 2 rokoch...za odpoved vopred dakujem
Žiadny zákon nestanovuje max. počet osôb, ktoré môže zamestnať živnostník. Ak ti úrad práce poskytne dotáciu na prevádzkovanie samostatnej zárobkovej činnosti, živnosť musíš prevádzkovať najmenej po dobu 2 rokov - inak by si musel alikvotnu časť dotácie vrátiť.
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Tak zdravim ludkovia tzv. PORADACI
Prasule z UP su uz vo vacku a huraaa "podnikat"
Budem Vas informovat,ako mi to ide isto ste zvedavy
Ale najblizsie spravy z mojho podnikania az po dovolenke( skusim pozriet Izrael,tam som stale tuzil ist),idem si tu almuznicku troska uzit ved aj Janko si uziva nase prachy-nove auto,krasne baby...az pokial mu niekto nestreli do hlavicky..narobi sice bordel,ale ja rad upracem...
Mavajte sa krasne..
Naposledy upravil pimpi : 23.05.09 at 20:16
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

pimpi Pozri príspevok
Tak zdravim ludkovia tzv. PORADACI
Prasule z UP su uz vo vracku a huraaa "podnikat"
Budem Vas informovat,ako mi to ide isto ste zvedavy
Ale najblizsie spravy z mojho podnikania az po dovolenke( skusim pozriet Izrael,tam som stale tusil ist),idem si tu almuznicku troska uzit ved aj Janko si uziva nase prachy-nove auto,krasne baby...az pokial mu niekto nestreli do hlavicky..narobi sice problem,ale ja rad upracem...
Mavajte sa krasne..


0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No, to Ti Pimpi teda na odvody veľa neostane po tej dovolenke....a tie si budeš ale musieť platiť ako SZČO, nezabúdaj
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Ja viem,budem musiet pozerat nato,ze o dva tyzdne sa vratim do tvrdej slovenskej reality..ale zato opaaaaleny potom Vam vyrozpravam ako bolo kocky
Jano ma ale serie poriadne..jemu by som vypalil rybnik fakt..takto verejne si uziva NASE peniaze...Pane jo..asi si fakt kupim brokovnicu a strelim mu gulku do hlavy..potom ho pochovaju v tom sportiaku niekolko milionovom..hruza!!! co sa tu na tom nasom slovensku robi
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi


Sila..si ma rozosmiala na vecer
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

...a uľavilo sa ti?
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

A vies ze aj hej
Neviem sice preco som ta vytocil..to fakt netusim..a popravde ani sa mi nemalo preco ulavovat...vlastne popravde,ja som zaklamal...
Ech.. ale dik fakt...si mila
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

pimpi Pozri príspevok
A vies ze aj hej
Neviem sice preco som ta vytocil..to fakt netusim..a popravde ani sa mi nemalo preco ulavovat...vlastne popravde,ja som zaklamal...
Ech.. ale dik fakt...si mila
Ale mňa si vôbec nevytočil , prekukla som ťa už dávno , dík aj ty si milý
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Ou..to musime zmazat..mna malokto prekukne
To si len ty myslis
Pojdeme niekedy na kavu??
Hm..najskor by si sla,az ked sa mi biznis roztoci,ze??
No ale po tej dovolenke mi este nejaka ta mincecka zostane,takze mozme kludne ist..prinajhorsom si tu kavu cvaknes sama
Ale nie,zasrtujem..vazne by sme mohli..kebyze mas cas a manzel ta pusti..
O mna sa neboj,ja sa vypytam pa..musim ist,rano treba kufre balit..
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

pimpi Pozri príspevok
Ou..to musime zmazat..mna malokto prekukne
To si len ty myslis
Pojdeme niekedy na kavu??
Hm..najskor by si sla,az ked sa mi biznis roztoci,ze??
No ale po tej dovolenke mi este nejaka ta mincecka zostane,takze mozme kludne ist..prinajhorsom si tu kavu cvaknes sama
Ale nie,zasrtujem..vazne by sme mohli..kebyze mas cas a manzel ta pusti..
O mna sa neboj,ja sa vypytam pa..musim ist,rano treba kufre balit..
...no ty si ďaleko odbočil od témy ...
ja sa pýtať nemusím a kávu si milerada cvaknem sama... a ak chceš poplatím aj tebe , veď ty si s tou tvojou almužnouto predsa nejde
máš nové zamestnanie ani o tom nevieš...agent -provokatér
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

slavica Pozri príspevok
Pimpi, to Ti len naša Slavica priložila obrázok, ako sa pučia naši klienti, keď im príde po mesačnom meškaní platby do SP a ZP výzva na úhradu s poznámkou :,,...Sumu dlžného poistného a príspevkov ste povinný uhradiť v lehote uvedenej v rozhodnutí. V prípade, že na základe doručeného rozhodnutia predpísanú sumu v uvedenej lehote neuhradíte, Sociálna poisťovňa /Zdravotná poisťovňa/ postúpi pohľadávku na vymáhanie tretej osobe formou mandátnej správy alebo podá bezodkladne návrh na vykonanie exekúcie podľa zákona NR SR č. 233/1995 Z.z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti /Exekučný poriadok/ a o zmene a doplnení ďalších zákonov v znení neskorších predpisov..."

Veď nikto z nás Ti Pimpi naozaj nič nezávidí, len nezabúdaj, že dotácia z ÚP je stavaná tak od tohto štátu, že akože dostaneš juráše, ale naozaj ich aj do štátnej kasy vrátiš, len ináč. Nezabudni ešte, že dotácia je zdaniteľným príjmom, takže pri okamžitom vyčerpaní dotácie z ÚP sa od budúceho júla už odvodom do SP nevyhneš.
Mali sme tu už kadejakých majstrov sveta. Necítiť od Teba prirodzenú ľudskú skromnosť, si povýšenecký a za každú cenu chceš okoliu dokázať, že si najjedinečnejší, najrozumnejší a najprefíkanejší.
No ale z môjho pohľadu, si zas až takú veľkú dieru do sveta nevyvŕtal s tou dotáciou. Ak si bol odkázaný práve na tieto peniaze....
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
takto ten "kapitalizmus" nevybudujeme
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

"Mali sme tu už kadejakých majstrov sveta. Necítiť od Teba prirodzenú ľudskú skromnosť, si povýšenecký a za každú cenu chceš okoliu dokázať, že si najjedinečnejší, najrozumnejší a najprefíkanejší.
No ale z môjho pohľadu, si zas až takú veľkú dieru do sveta nevyvŕtal s tou dotáciou. Ak si bol odkázaný práve na tieto peniaze....[/QUOTE]"



0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať