Zavrieť

Porady

Almuzna od UP

Dobry den prajem Vazeny,
mam taky dotaz. Beriem dotaciu (almuznu) od tohto statu, Pan Boh zaplat aj za to..ale prejdem k veci..
Podnik. zamer bol vypracovany na prerabku bytovych jadier,mensie stavebne upravy. Bolo mi to schvalene,a koncom maja peniaze dostanem na podnikat. ucet.
Ibaze z toho vsetkeho vzislo. Mal ma zobrat jeden znamy do firmy..a teraz neviem kudy kam..
1. Rozmyslam zrusit dotaciu
2. Nad otvorenim inej zivnosti,lebo prerabky by som sam nezvladol..ale netusim,ci mozem dotaciu vyuzit aj na cosi ine..ale zase vl. prostiredkov moc nemam,max. tak vo syske dotacie..cize dokopy nejakych 7.ooo Eur
Pocul som sice vraj ak to zdokladujem na dany zamer,nieje problem pouzit peniaze na inu pod. cinnost
3. Rozmyslam odist do cudziny. Pracoval som vonku 5 rokov,a skor sa uchytim vonku ako tuna na vychode..
No ale v tomto pripade by som uvazoval dotaciu si ponechat, a platit len odvody..Ako tu spminate,prvy rok zdravotnu,a na dalsi vsetko ostatne..
Zvysi sa mi cosi vobec z tych 3.7oo Eur?? Je to dobry napad?

Netusim ozaj co robit..prosim o pomocnu ruku..
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

pimpi Pozri príspevok
"Mali sme tu už kadejakých majstrov sveta. Necítiť od Teba prirodzenú ľudskú skromnosť, si povýšenecký a za každú cenu chceš okoliu dokázať, že si najjedinečnejší, najrozumnejší a najprefíkanejší.
No ale z môjho pohľadu, si zas až takú veľkú dieru do sveta nevyvŕtal s tou dotáciou. Ak si bol odkázaný práve na tieto peniaze....
"



[/QUOTE]

Pimpi, neboj možno aj kavička bude..., len už toľko nevrtkaj , až raz zavítaš na nejaké to stretko , tak nám osobne urobíš školenie ako sa dá "vydžubať" s našou legislatívou


...aj tak si myslím, že nám robíš iba zábavu
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Ufff..to by ma vsetci asi zjedli na tom Vasom stretku s vynimkou Teba,aj to iba mozno
Som ale rad,ze som tu mohol stretnut fajn cloviecikov..
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

pimpi Pozri príspevok
Ufff..to by ma vsetci asi zjedli na tom Vasom stretku s vynimkou Teba,aj to iba mozno
Som ale rad,ze som tu mohol stretnut fajn cloviecikov..
Súhlasím len s poslednou vetou, lebo jesť ťa nebudeme, zdá sa že si tvrdý na žuvanie a ešte ti aj almužna leží v bruchu
...ale super človiečikov je tu fakt dosť, neboj
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

tuto temu by mal konecne ADMIN zrusit, prispevky su uz velmi daleko vzdialene od temy
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

dragan.michal Pozri príspevok
tuto temu by mal konecne ADMIN zrusit, prispevky su uz velmi daleko vzdialene od temy
Keď ju nebudeš obnovovať zbytočnými poznámkami, tak sa zruší sama Je tu tisíc iných tém, kde môžeš pozerať.
0 0
Ivetauct Ivetauct

Ivetauct je offline (nepripojený) Ivetauct

Tiež som dostala dotáciu a viem, že peniaze musím použiť na to, čo som tam písala na čo ich použijem. Ak mi živnosť nebude prosperovať, môžem sa aj zamestnať (pričom 2 roky nepreruším živnosť) alebo zmeniť živnosť ale všetky zmeny musím nahlasovať úradu práce
0 0
gavornik gavornik

gavornik je offline (nepripojený) gavornik

Cau pimpi, urcite si tu dotaciu vybav. je to super vec a je to pre takych ako si ty, nezamestnanych atd. a je to s ESF, povecsinou ludia ani nevia co to je, ale tebe to moze byt jedno. Slovensko potrebuje malych podnikatelov, a preto to stat podporuje. Skoda ze ti tu viac neporadili ako poradili. jedina cesta ako prezit dlhodobo v europe su pre slovensko male podniky, zivnostnici atd. Som rad ze take nieco existuje ako prispevky.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
gavornik Pozri príspevok
Cau pimpi, urcite si tu dotaciu vybav. je to super vec a je to pre takych ako si ty, nezamestnanych atd. a je to s ESF, povecsinou ludia ani nevia co to je, ale tebe to moze byt jedno. Slovensko potrebuje mich podnikatelov, a preto to stat podporuje. Skoda ze si ti tu viac neporadili ako poradili. jedina cesta ako prezit dlhodobo v europe su pre slovensko male podniky, zivnostnici atd. Som rad ze take nieco existuje ako prispevky.
To sú akí? Mich podnikatelia? Z marsu?
0 0
gavornik gavornik

gavornik je offline (nepripojený) gavornik

malych podnikatelov.
0 0
gavornik gavornik

gavornik je offline (nepripojený) gavornik

na vychode slovenska bola pred nedavnom dotovana americka firma priblizne 2 miliony Sk na jedno pracovne miesto. Po piatich rokoch odisla. 2 miliony Sk dotacia na jedneho zamestananca a ta firma uz odisla do rumunska. tu hovoria ludia ake je to nespravodlive ze nezamestnany dostane ak bude 2 roky podnikat 2400Eur? zamyslite sa prosim Vas v sirsich suvyslostiach co a ako treba v state podporovat. Wolksvagen dostal miliardi pred par mesiacmi, aby neprepustal zamestnancou, a viem, ze sa potom neoficialne dohodli so zamestnancami ze ak dobrovolne daju vypoved dostanu odstupne. Moj znamy tam robil, a dostal ponuku- ak da vypoved daju mu asi 300 tisic odstupne. To je realita. Takto prichdza stat o peniaze a nie, ak chce pomoct zacinajucemu zivnostnikovy. Aj ked to moze niekto zneuzit, ale to je tak uplne vsade, ze sa najdu aj taky. To potom nepodporujme nikoho, ani polnohospodarov, investorov atd.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

to Gavorník....maš super nick...tak sa volal jeden z prvých fakt zlodejov čo okrádali tento štát,gen. riaditel Fondu národného majetku....ten celú tu zlodejinu v tejto krajine začal,samozrejme by to nešlo bez jeho ,,duchovného,, otca a zakladatela ,,hnutia,,...čiže tej jedinej správnej strany(ale politiku sem ťahať moc nechcem) len že ma to pobavilo,určite s ním nič nemáš a s tvojím názorom súhlasím,tak to je...ale zase všede krajiny podporujú velké firmy,pretože te nepriamo dávajú zarobit celému regionu,nie len ,,svojim,, zamestnancom a rovnako sa takto bavia ludia napr. v Irsku,ked firma začne nahradzovat írov poliakmi, pričom im dali slub že ak nebudu prvé roky požadovat navyšovanie miezd tak sa po splatení výrobných strojov a zariadení dohodnu kolektívne inak a oni nakoniec všetko zoberú a odtiahnu napr. na Slovensko(pre Ira sme všetci poliaci,nerozlišujú poliak,slovák,maďar)....a takto to proste je.
Ja som tiež za podporu malých živnostníkov,rodinné podniky ale ak podporu z ÚP tak len jednu,žiadne opakovanie a prísnejšie kontrolovat prípadne postihovat ludí,čo zhrabnú peniaze a makajú si napr. v zahraničí a po 2rokoch to zrušia a tak dokola....poznám takých,to je ale asi nereálne,ked to v tejto krajine funguje tak ako funguje.
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Zdravicko tzv. PORADACI,
ako ide zivot?? Mne v pohode..podnikam ako divy ))
To viete..nic ine cloveku neostava..ale mam kopec novych napadov..
Podelim sa s nimi..uz coskoro..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pimpi Pozri príspevok
Zdravicko tzv. PORADACI,
ako ide zivot?? Mne v pohode..podnikam ako divy ))
To viete..nic ine cloveku neostava..ale mam kopec novych napadov..
Podelim sa s nimi..uz coskoro..
... s almužnou z Úradu práce ?
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Samozrejme..cudoval by si sa..ale da sa to tocit..
Je ozaj dobre,ze peniaze poslu rovno na tvoj ucet v plnom rozsahu,a nie ako kedysi na dvakrat..
Kupil som starsi domcek,a prerobil ho troska..a prednedavnom som ho predal...samozrejme s peknym ziskom..
Tu na vychode su domy za "bagatel" ako sa hovori...
Biznis je to dobry..zatial som ale takto spravil jeden dom,mam ale dalsi vo vyhlade..takze uvidime..
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ty si realitny makler? Predmetom tvojho podnikania je kupa a predaj nehnutelnosti? (Nechcel si povodne podnikat v niecom inom?)

Asi ta almuzna nie je az taka bezvyznamna, ked si za nu kupil a opravil dom .
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Realitny makler???
No hruza..asi mas dlhe vedenie..
Kupil som stary dom..ja ako firma som ho opravil,vylepsil a predal o podstatne zaujimavy zisk nasledne...
Toto asi realitny makleri nerobia..ale pobavila si ma

A ta ustipacna otazka na zaver...to bolo tiez trapne..
Ako mozes kupit resp. opravit dom za 110.000 Skk ????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pimpi Pozri príspevok
Realitny makler???
No hruza..asi mas dlhe vedenie..
Kupil som stary dom..ja ako firma som ho opravil,vylepsil a predal o podstatne zaujimavy zisk nasledne...
Toto asi realitny makleri nerobia..ale pobavila si ma

A ta ustipacna otazka na zaver...to bolo tiez trapne..
Ako mozes kupit resp. opravit dom za 110.000 Skk ????
dom si kupoval z dotácie úradu práce. Mal si to v podnikatelskom pláne ?
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Z casti som pouzil nejake peniaze z dotacie,ale uvedene som to tam nemal..ved uznas..ze neda sa to a ...bolo by to od veci vobec pytat sa na to..
Tu na vychode,dalekom vychode kupite dom za smiesne peniaze..
A dost ludi od Kosic a Presova,dokonca aj od Popradu v tejto lokalite, zvanej rusnaky, kupuju domceky na chalupu..cize da sa ozaj pekne zarobit..treba len vyhladnut dobry domcek,s gankom trebars..tie idu najviac co som pocul..hoc ma 50-60 rokov,a troska na nom porobit,
hned stupne cena,a tak mne poviem Vam pravdu vysiel ten biznis s cistym ziskom 2600 Eur...a to som na nom robil necely mesiac..ale trvalo zase 3 tyzdne nez sa nasiel kupec..ale slo to..mam vo vyhlade dalsi,uz je teda viac menej kupeny..tam ratam o cosi vacsi zisk..
I ked nestal viac ako ten prvy...ale ma pekny sad vzadu..
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Co je vlastne predmetom tvojho podnikania? Z uvedeneho som to akosi nepochopila.

A ako chces zdokladovat vyuzitie financnych prostriedkov z dotacie, ktore boli ucelovo viazane na isty ucel a ty si ich minul na iny?
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Buchta pocuj,kdo tu hovori ze som ich minul na iny ucel????
Moje podnikanie je prerabka,resp. dokoncovacie stavebne prace..
Ak sa troska vyznas,suvisi to s tym co robim momentalne..

Dnes je piatok..si prepracovana..nebude to tym?? Vytacaju ma tvoje dotazy..nehnevaj sa ale je to tak..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať