Zavrieť

Porady

Almuzna od UP

Dobry den prajem Vazeny,
mam taky dotaz. Beriem dotaciu (almuznu) od tohto statu, Pan Boh zaplat aj za to..ale prejdem k veci..
Podnik. zamer bol vypracovany na prerabku bytovych jadier,mensie stavebne upravy. Bolo mi to schvalene,a koncom maja peniaze dostanem na podnikat. ucet.
Ibaze z toho vsetkeho vzislo. Mal ma zobrat jeden znamy do firmy..a teraz neviem kudy kam..
1. Rozmyslam zrusit dotaciu
2. Nad otvorenim inej zivnosti,lebo prerabky by som sam nezvladol..ale netusim,ci mozem dotaciu vyuzit aj na cosi ine..ale zase vl. prostiredkov moc nemam,max. tak vo syske dotacie..cize dokopy nejakych 7.ooo Eur
Pocul som sice vraj ak to zdokladujem na dany zamer,nieje problem pouzit peniaze na inu pod. cinnost
3. Rozmyslam odist do cudziny. Pracoval som vonku 5 rokov,a skor sa uchytim vonku ako tuna na vychode..
No ale v tomto pripade by som uvazoval dotaciu si ponechat, a platit len odvody..Ako tu spminate,prvy rok zdravotnu,a na dalsi vsetko ostatne..
Zvysi sa mi cosi vobec z tych 3.7oo Eur?? Je to dobry napad?

Netusim ozaj co robit..prosim o pomocnu ruku..
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
pimpi Pozri príspevok
Buchta pocuj,kdo tu hovori ze som ich minul na iny ucel????
Moje podnikanie je prerabka,resp. dokoncovacie stavebne prace..
Ak sa troska vyznas,suvisi to s tym co robim momentalne..

Dnes je piatok..si prepracovana..nebude to tym?? Vytacaju ma tvoje dotazy..nehnevaj sa ale je to tak..
Do tej buchty si sa moc netrafil - mam 50 kg aj s topankami - to vies, udrziavam sa .

Trosku sa vyznam, uz nejaky ten rok, priam desatrocie podnikam... a mala som moznost vidiet do podnikania viacerych firiem. Ja len, ze aby si neskor neplakal... takych sebavedomych a "uspesnych" tu uz bolo... Prajem ti, aby ti to "podnikanie" slo cely cas tak uzasne, ako ti to ide na zaciatku.
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Sebavedomy??
Uspesny???
Ja sa tu delim s Vami o nieco..podla mna lukrativne,zaujimave..
Samozrejme je to aktualne len pre vychodniarov...v BA resp. zapadne SVK take cosi ani nevyhladava,a ani by sa tymto nezapodievali..

A ty buchtu som myslel vseobecne..ako trebras kocka, baba...
No uz ked si uviedla vahu..musim priznat..si moj vkus dame kavu?? )
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
pimpi Pozri príspevok
Sebavedomy??
Uspesny???
Ja sa tu delim s Vami o nieco..podla mna lukrativne,zaujimave..
Samozrejme je to aktualne len pre vychodniarov...v BA resp. zapadne SVK take cosi ani nevyhladava,a ani by sa tymto nezapodievali..

A ty buchtu som myslel vseobecne..ako trebras kocka, baba...
No uz ked si uviedla vahu..musim priznat..si moj vkus dame kavu?? )
Pre zapadne Slovensko, BA zvlast, bolo skupovanie nehnutelnosti, najma bytov, zaujimave tak pred 5 rokmi - nakolko ceny nehnutelnosti mali tendenciu rast a aj rapidne rastli. Vtedy sa dialo mozno to, co ty spominas, ze sa deje teraz na Vychode.

Vdaka, kavu prave dopijam .
0 0
deezee deezee

deezee je offline (nepripojený) deezee

Pozorne som si prečítala túto celú diskusiu z profesionálneho hľadiska nakoľko pracujem na Odd. ESF, konkrétne s §49, čo má byť ťažiskom tejto témy.

1. Príspevok sa poskytuje žiadateľovi na základe obhájenia svojho podnikateľského plánu, v ktorom presne uvádza v akých činnostiach bude podnikať a presne musí uviesť aj cenovú kalkuláciu položiek, na ktoré sa príspevok použije. Príspevok môže sa čerpať po dobu 2r. Ak dotáciou budeš pokrývať v kalkulácii uvedený HIM musí sa označiť logom ESF.
2.Ak nepoužiješ finančné prostriedky " z ALMUŽNY" na daný účel a príde ti kontrola z ÚPSVaR budeš mať asi čo vysvetlovať. Ak prerušíš alebo ukončíš živnosť, alikvótnu čiastku musíš vrátiť.
3.Každý úrad má rozpočet na jednotlivé §§§ na každý rok, ak sa vyčerpajú, príspevky sa vyplácajú zo ŠR v plnej výške.
4.Z dohody medzi žiadateľom a ÚPSVaR vyplýva, že každý žiadateľ a ÚPSVaR majú povinosť oznámniť prijatie, resp. poskytnutie danej dotácie na daný účel ministerstvu financií.
Takže aj tu je možné očakávať kontrolórov!

Dúfam Pimpi, že nie som a som Ti troška pomohla ako sa rozhodnúť, čo bude pre Teba najlepšie. Prajem Vám všetkým pekný deň.
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

deezee Pozri príspevok
Pozorne som si prečítala túto celú diskusiu z profesionálneho hľadiska nakoľko pracujem na Odd. ESF, konkrétne s §49, čo má byť ťažiskom tejto témy.

1. Príspevok sa poskytuje žiadateľovi na základe obhájenia svojho podnikateľského plánu, v ktorom presne uvádza v akých činnostiach bude podnikať a presne musí uviesť aj cenovú kalkuláciu položiek, na ktoré sa príspevok použije. Príspevok môže sa čerpať po dobu 2r. Ak dotáciou budeš pokrývať v kalkulácii uvedený HIM musí sa označiť logom ESF.
2.Ak nepoužiješ finančné prostriedky " z ALMUŽNY" na daný účel a príde ti kontrola z ÚPSVaR budeš mať asi čo vysvetlovať. Ak prerušíš alebo ukončíš živnosť, alikvótnu čiastku musíš vrátiť.
3.Každý úrad má rozpočet na jednotlivé §§§ na každý rok, ak sa vyčerpajú, príspevky sa vyplácajú zo ŠR v plnej výške.
4.Z dohody medzi žiadateľom a ÚPSVaR vyplýva, že každý žiadateľ a ÚPSVaR majú povinosť oznámniť prijatie, resp. poskytnutie danej dotácie na daný účel ministerstvu financií.
Takže aj tu je možné očakávať kontrolórov!

Dúfam Pimpi, že nie som a som Ti troška pomohla ako sa rozhodnúť, čo bude pre Teba najlepšie. Prajem Vám všetkým pekný deň.
bezny MEMBER, ziadny tzv PORADAK.. klobuk dole deeze
Nuz jedno velke DAKUJEM..poradila si..
Len mi niesu jasne tie kontroly..
Mam znameho, dobreho znameho, presnejsie velmi dobre znameho,ktory je riaditelom UP uz dlhe roky.. vraj ziadne kontroly mi nehrozia..ale ina znama, mi zase len tak okrajovo spomenula..ze tieto kontroly sa uz nerobia,ako to byvalo kedysi..teda ze sa nekonaju vobec.. skor ojedinele...
Nevies len tak nahodou,co je na tom pravda? Nehovorim ale o kontrole z MF,tam to uz je o niecom inom..a pochybujem,ze im by sa tiez chcelo "serkat" a vstat z stolicky,ked uz ani ti z UP sa neunuvaju
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Divím sa Vám ľudia, že ešte tu vôbec niekto pimpimu reaguje.
Častovať junior mebera za bežného membera, žiadneho tzv. poraďáka je trúfalosť, neokrôchanosť a drzosť najhrubšieho zrna !
Navrhujem pimpiho vylúčiť z Porady, hrubo porušuje Etiketu tohto fóra.
Zaslúži si kľačať na polene v kúte.
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Navrhujem pimpiho vylúčiť z Porady, hrubo porušuje Etiketu tohto fóra.
Zaslúži si kľačať na polene v kúte.[/QUOTE]

hou hou hoooou...
Niekto sa tu uraza.. asi pravom potom..s deezee sa TY zial nemozes ani porovnavat..samozrejme..mas vyssie "skore" ,ale neporadila sa a odomna by si mala minusovy bod..takze az si si to vzala prilis k srdcu danushka, je len a len Tvoja vec..


"Tvoje ego je násobené konštantou tvojho individuálneho lingvistického potenciálu."


Peter-pimpi
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

deezee Pozri príspevok
Pozorne som si prečítala túto celú diskusiu z profesionálneho hľadiska nakoľko pracujem na Odd. ESF, konkrétne s §49, čo má byť ťažiskom tejto témy.

1. Príspevok sa poskytuje žiadateľovi na základe obhájenia svojho podnikateľského plánu, v ktorom presne uvádza v akých činnostiach bude podnikať a presne musí uviesť aj cenovú kalkuláciu položiek, na ktoré sa príspevok použije. Príspevok môže sa čerpať po dobu 2r. Ak dotáciou budeš pokrývať v kalkulácii uvedený HIM musí sa označiť logom ESF.
2.Ak nepoužiješ finančné prostriedky " z ALMUŽNY" na daný účel a príde ti kontrola z ÚPSVaR budeš mať asi čo vysvetlovať. Ak prerušíš alebo ukončíš živnosť, alikvótnu čiastku musíš vrátiť.
3.Každý úrad má rozpočet na jednotlivé §§§ na každý rok, ak sa vyčerpajú, príspevky sa vyplácajú zo ŠR v plnej výške.
4.Z dohody medzi žiadateľom a ÚPSVaR vyplýva, že každý žiadateľ a ÚPSVaR majú povinosť oznámniť prijatie, resp. poskytnutie danej dotácie na daný účel ministerstvu financií.
Takže aj tu je možné očakávať kontrolórov!



Dúfam Pimpi, že nie som a som Ti troška pomohla ako sa rozhodnúť, čo bude pre Teba najlepšie. Prajem Vám všetkým pekný deň.
deezee, je mozné od Teba dostať radu, alebo aspon názor na problematiku §60 podľa novely zákona? Môzem otázky poslať do Tvojej schranky?
Dakujem
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Sluchaj pimpi, ty še ani nepriznávaj že ši vychodňar bo še za tebe haňbim. Ši tak neskutočne drzý, že som še kvôli tebe mušel znížic k tak agresívnemu príspevku. Še spametaj a už nigze nehutor, že ši východňar, bo nám len haňbu robíš.
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Vlado.s Pozri príspevok
Sluchaj pimpi, ty še ani nepriznávaj že ši vychodňar bo še za tebe haňbim. Ši tak neskutočne drzý, že som še kvôli tebe mušel znížic k tak agresívnemu príspevku. Še spametaj a už nigze nehutor, že ši východňar, bo nám len haňbu robíš.

Ty si ma pobavil urcite nielen mna
V ziadnom pripade sa nepovazujem za vychodnara!!! Nikde som to ani nespominal.. je rozdiel ak napisem ze zijem alebo ze som z vychodneho Slovenska,to hned neznamena ze som vychodnar sasku..
Aj ked tu zijem dlhsiu dobu..popravde nikdy som sa vychodnarom necitil. Moja mama rodena Bratislavcanka,ma spolu s otcom nikdy neucili a nenutili rozpravat tym Tvojim narecim kuko
Inak mne sa to hnusi..skor mi usiam lahodi zahoractine nez to tvoje narecie..
Ale toto uz nepatri tu do tohto fora..preto by som rad zmazal cely prispevok,nakolko si sa pridal k blbcom...kedze si cimsi trapnym prispel aj Ty
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
No to si ma potešil, že nie si východniar. Tak sa ukazuj naďalej. Len to nerob prosim ťa na porade. Nechceš, pomôžem ti odísť zo Slovenska.

Poprosím Admina zrušiť tomuto arogantnému pánovi členstvo na porade. Myslím, že som už 2. kto o to žiada. Koľko je nás treba?
0 0
deezee deezee

deezee je offline (nepripojený) deezee

Pre Pimpiho:
Konkrétne chodia kontroly z Ústredia, zvlášť na §49 a prejdu za dané obdobie dané príspevky, tým pádom keby to je zle môžu prísť aj k Tebe. Môžu Ti prísť aj z daného ÚP, závisi to od času a koľko ľudí robí na danom §§§. Mali sme minulý rok až trojmesačnú kontrolu z Ministerstva - naozaj je tam veľmi veľa kontrôl.

Pre Global partner: Jasne, že môžeme sa porozprávať aj o 60.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať