Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

andrej_rv
Vraj nový glóbus na výber dovolenky..
Ja tam chodím skoro každý rok, ale v poslednej dobe už túto lokalitu objavilo dosť Slovákov a býva to tam preľudnené
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Žiadosť o zvýšenie platu

Vážený pán riaditeľ.
Mám solídny plat, ktorý je 12.000,- Sk čistého mesačne. Aj napriek tomu Vás žiadam o zvýšenie o 24,- Sk mesačne (čistého). Svoju žiadosť zdôvodňujem takto:

Mám ženu, ktorá nepracuje, a dve deti. Bývame v jaskyni, koberce ani nábytok nevlastníme. Pracie prostriedky a mydlo nekupujeme, pretože perieme v potoku. Za vodu, plyn a elektrickú energiu neplatíme, pretože nemáme el. spotrebiče. Obuv a odevy nekupujeme, zhotovujeme si ich doma sami z jeleních koží. Na príspevky do odborov mi nezostávajú peniaze. Na dovolenku nechodím, do divadla a do kina nechodíme. Aj tak náš denný rozpočet vyzerá takto:
Raňajky
-3 rožky a voda z potoka 3,60 Sk
Desiata
-3 rožky a voda z potoka 3,60 Sk
Obed
-v bufete polievka za 9,80 a guláš za 34,90 44,70 Sk
Olovrant
-3 rožky a voda z potoka 3,60 Sk
Večera
-v bufete polievka a guláš 44,70 Sk
-----------------------------------------------
Celkom 100,20 Sk

Na osobu na deň 100,20 Sk
Na 4 osoby na deň 400,80 Sk
4 osoby na mesiac 12 024,00 Sk

V mesiaci , ktorý má 31 dní sa jeden deň postíme. V mesiaci, ktorý má menej ako 30 dní šetríme a túto čiastku venujeme nadácii, ktorá podporuje bývanie našich rómskych spoluobčanov.

Za zvýšení platu čo najsrdečnejšie ďakujem.

--------------------------------------------------------------------------


Odpoveď nadriadeného


Vážený pán kolega.
Vaša žiadosť bola preskúmaná na našom mzdovom oddelení a závery šetrenia sú nasledujúce:
Na noc sa netreba prepchávať, stačia Vám 3 rožky a voda z potoka. Mesačne tým ušetríte celých 4932,- Sk. Vzhľadom k súčasne prebiehajúcej reorganizácii nášho podniku a hľadaniu finančných rezerv Vám o túto čiastku znižujeme Vašu mesačnú mzdu.

S pozdravom riaditeľ.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Keď je v práci totálna nuda, aj toto môže byť výsledkom...
nuda v praci.jpg  
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Som trocha v strese, ale toto ma prinútilo k úsmevu...

Manželský pár sa rozhodne na chvíľu uniknúť tuhej zime a stráviť
týždeň na juhu pri mori. Z pracovných dôvodov sa stane, že manželka môže
odletieť až o deň neskôr. Manžel odletí podľa plánu. Po príchode sa ubytuje v
hotelovej izbe, vytiahne svoj laptop a ihneď posiela mail svojej manželke.
Pritrafí sa mu však hlúpa chyba a pri zadávaní e-mailovej adresy vynechá
jedno písmeno a mail sa tak dostane do e-mailovej schránky istej vdovy,
ktorá práve odprevadila svojho muža do hrobu. Vdova si práve prezerá
v počítači poštu, či jej neprišli nejaké sústrastné vyjadrenia od priateľov
alebo známych...

Vo chvíli, keď jej syn vstúpi do izby, žena už leží v bezvedomí na zemi.
Zrak mu padne na monitor počítača, kde číta:

Komu: Mojej opustenej manželke
Od: Tvojho muža, ktorý odišiel skôr
Vec: Dorazil som

Najdrahšia, práve som v poriadku došiel. Už som sa tu celkom zabýval,
a vidím, že je všetko pripravené na Tvoj zajtrajší príchod. Želám Ti šťastnú
cestu a čakám ťa,

Ľúbim ťa, Tvoj manžel.
P.S. Tu dole je čertovsky horko!!!
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

A toto mi prišlo, ako odpoveď na depku...

Keď si nešťastná, osamelá alebo frustrovaná, vždy si uvedom,
že jedno z najkrajších svetiel v Tvojom živote je žiarovka v chladničke.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Aj vy ešte pracujete???????
Aj Ty tak pracujes.jpg  
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Usmev ako dar
usmevakodar.jpg  
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Pobrezna hliadka BLE BLE
pobrezna_hliadka_1_.jpg  
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Príklady na prijímačky z matiky na Slovensku na tento rok



1. Sudca zoberie 500.000 Sk za to, že spôsobí procesnú chybu, po ktorej prepustia mafiána z väzby a 100.000 Sk za prekvalifikovanie trestného činu kvôli nižšej sadzbe odňatia slobody.

Koľko mafiózov musí pustiť a koľko paragrafov prepísať, aby si mohol kúpiť stavebný pozemok

na Slavíne rozmerov 50x20m, keď 1m2 stojí 15.000 Sk?



2. Poslanec berie 100.000 Sk za hlasovanie o návrhu zákona. Za členstvo v rôznych dozorných radách poberá mesačne:

50.000Sk, 50.000Sk, 100.000Sk a 40.000 Sk. K tomu navyše týždenne za lobing 50.000 Sk. Čo sa mu viac oplatí: sedieť v parlamente alebo sa venovať len svojim kšeftíkom, keď o dôležitejšom zákone sa hlasuje priemerne raz za týždeň ?

(Poslanecky plat neberte do úvahy - beží mu v obidvoch prípadoch).



3. Súkromný podnikateľ - majiteľ menšej stavebnej firmy sa uchádza o štátnu zákazku za 5 miliónov Sk, o udelení ktorej rozhodujú traja úradníci.

Vypočítajte:

a) Aký veľký úplatok musí dať každému úradníkovi za predpokladu, že všetkým dá rovnako a že na to obetuje 10 % z celkového objemu zákazky.

b) O koľko Sk musí dať úradníkom druhý podnikateľ viac, ak chce pretromfnúť predchádzajúceho staviteľa o 5 %.

c) Koľko Sk ostane každému zo súkromníkov z objemu zákazky po odrátaní úplatkov.

d) O koľko Sk musí prvý podnikateľ oklamať daňový úrad, aby vykompenzoval stratu z úplatkov.



4. Gejza V. má na starosti 3 prostitútky. Keď každý obslúžený zákazník zaplatí 2000 Sk, koľko klientov potrebuje zohnať jedna baba, aby si mohol Gejza zaplatiť 10000 Sk za svoju dennú dávku koksu, pričom každá štetka si nechá 20% zo zárobku?



5. Taxikár predá denne dve kradnuté autorádia, z čoho má províziu 1000Sk za kus. Navyše ma týždenne ďalšie dve tisícky za tipy pre vykrádačov bytov a 1000 Sk keď prešacuje vrecká opitému zákazníkovi. Vypočítajte ako dlho mu potrvá, kým dá dokopy 200.000 Sk na výpalné pre taxikársku mafiu za to, že dostane flek

na lepšej ulici?



6. Babička poberá mesačný dôchodok vo výške 5350 Sk. 1100 korún mesačne ju stojí garsónka, ďalších 1500 strava a 400 Sk lieky. 500 Sk dá na kostol a vnuk ju pri návšteve každý mesiac pumpne o 1000 Sk.

a) Ako dlho bude babke trvať, kým našetrí 5.000 Sk do obálky pre primára, aby jej predpísal injekcie na reumu ?

b) Koľko takýchto obálok musí primár zobrať, aby mohol ísť na dvojtýždňovú dovolenku na Havajské ostrovy? (Cenu zistíte z prospektov cestovnej kancelárie.)



7. Starosta povolí na pozemku pred základnou školou výstavbu a prevádzku pohostinstva s hracími automatmi, pričom mu v tomto rozhodnutí výrazne pomôže 1500 Eur od jej budúceho prevádzkovateľa.

Vypočítajte koľko ďalších krčiem musí žiadať o povolenie prevádzky, aby starosta postavil rodinný dom pre svoju dcéru.

Poznámky:

1. Cena stavebného materiálu na dom je 1.000.000 Sk.

2. Stavebné práce nepočítajte - tie mu vykoná grátis stavebná firma, ktorej starosta dohodil výstavbu nového domu smútku a požiarnej zbrojnice bez verejnej súťaže.

3. Cenu za pozemok taktiež neuvažujte, stavebná obecná parcela bola oficiálne prekvalifikovaná na smetisko a následne odkúpená za symbolickú cenu.

4. Kurz Euro uvažujte aktuálny v deň riešenia úlohy.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Rusko. Ivan Sergejevic si kupi nove auto. Zaparkuje pred domom, rano vstane a auta nikde. Vyberie sa to ohlasit na miliciu. Velitel si ho vypocuje a vravi mu:
- Pozrite sa nad dvere, co tam vidite?
- Vidim obraz V.I.Lenina.
- Pozrite sa lepsie, co este vidite?
- Obraz V.I.Lenina v spolocnosti najlepsich priatelov.
- Noze sa prizrite este lepsie, co drzi Lenin v ruke?
- V ruke drzi svoju ciapku.
- Tak si to teda zhrnme. V.I.Lenin v spolocnosti svojich najlepsich priatelov drzi svoju ciapku v ruke. A vy, Ivan Sergejevic, nechate stat nove auto na ulici...
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Nazdravie!
nazdravie1.gif  
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
IKEA - ako si zariadiť celu
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Bola tu niekde téma na čistenie klávesnice..., neviem to nijako nájsť, ja ju mám troška špinavú poradíte mi


nedá sa mi to prilepiť tak kuk do prílohy :p

Naposledy upravil sway : 21.02.06 at 12:14
Klavesnica1.JPG  
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
POZOR!!! !
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Janka6685
POZOR!!! !
Nemá to chybu!
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Janka6685
POZOR!!! !
perfektné - no ale neviem neviem či nemám utekať k doktorkovi
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Kde sa čo deje!
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
predošlé príspevky SUPER - pobavila som sa, ale neviem, či nás tie srandičky neprejdú u mňa to je pred daňovým asi takto :
Danove priznanie.jpg  
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Lesné zvieratká sa zišli,aby si upresnili dodržiavanie pravidiel v lese.
Dohodli sa,že ktoré zvieratko sa opije,poriadi celý les.
Na druhý deň ide vlk po lese a stretne zajaca- opitého
hovorí mu: Zajac vieš čo máš robiť?A zajo na to: viem,viem,viem
zajtra to upracem.
Ďalší deň znovu stretne vlk zajaca opitého,znovu mu pripomína:
Zajac vieš na čom sme sa dohodli? zajac na to: viem,viem ,viem
zajtra to upracem.
Ďalší deň ide vlk po lese a zajka nikde.Hľadá ho a nakoniec príde
k jazierku a tam z vody trčia uši. Vlk kričí: zajac vyjdi von!
Zajo vyšiel ,opitý ,fľaša v ruke a vlkovi hovorí:
To, na čom ste sa Vy ,lesné zvieratká dohodli, nás ryby nezaujíma.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Neviem, neviem, či by nebolo výhodnejšie namiesto daňových a účtovných závierok, hrbenia sa nad dokladmi radšej toto:
PIN KOD.JPG  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať