Zavrieť

Porady

ukončenie PP

Moja mladá od 1.8.ide podnikať,prešvihla 2 mesačnú výpoveď a keď to povedala majitelke tá nesúhlasila a pohádali sa a povedala jej,že jej dá okamžitú výpoveď! Luba že teda hneď,ale dohodou ináč ju dá na súd.A teraz nevieme kolko má nárok na dovolenku-píšete že za 3 mesiace má niekto nárok 5dní-Luba tam robila od3.1.-11.7.ona tvrdí že 9 dní má nárok na dovolenku.PP sa jej ukončí po vyčerpaní dovolenky.Myslím že má nárok na 11 dní +1deň na hľadanie zamestnania a musí jej dať zápočtový list a vyhlásenie o príjme
Usporiadat
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ja by som to zaokrúhlila na 8,5 dňa. (Aby bol aj vlk sýty, aj zajac celý .)
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Je to 8.5 dňa.
0 0
Chrusťo Chrusťo

Chrusťo je offline (nepripojený) Chrusťo

endrju
Chrusťo, bolo by dobré (ak očakávaš od Poraďákov konkrétnu pomoc) uviesť trochu viac informácií o zmluvných podmienkach, ktoré boli dohodnuté medzi Tebou a Tvojim bývalým zamestnávateľom. Netreba menovať firmu a ani nie je nutné uvádzať nepodstatné detaily. Na základe Tvojich doterajších informácií sme zatiaľ nedokázali "vojsť do obrazu" do takej miery, aby sme Ti mohli odporučiť podrobný návod na riešenie Tvojho problému.
Dakujem všetkým čo sa my snažili pomôcť,ale zdá sa že sa ten zamestnávateľ aspoň trošku ,,spametal,,a nakoľko mi dal ukončenie prac. zmluvy z paragrafom tak mi nakoniec poslednu výplatu vyplatil riadne bez tych zrážok. :p :p
0 0
Prue Prue

Prue je offline (nepripojený) Prue

Tiež som bola svedkom v jednej firme ako "pán podnikateľ" vyhodil zamestnanca len tak, lebo mal zlú náladu (inak ju mával dosť čast zlú) a to bez výpovede, mzdy...... len zo slovami : "Zmizni mi z očí, tu už nepracuješ!" Nikto z nás ostatných nepochopil, prečo ho vlastne vyhodil. Ten človek sa išiel prihlásiť na Úrad práce, kde mu poradili, aby okamžite odišiel na Inšpektorát práce a porozprával tam svoju skúsenosť. Inšpektorát práce začal okamžite konať vo veci. Prišli k nám na kontrólu a "pán podnikateľ" vyhodil aj ich z firmy. To bol však zásadný omyl, ktorý urobil, pretože po roku naťahovania sa po súdoch mu aj tak Inšpektorát práce vymeral mil. pokutu. A okrem iného, keďže so zamestnancom nebol celú tu dobu ukončený pracovný pomer, musel mu vyplatiť aj mzdu za celé to obdobie spätne.
0 0