Zavrieť

Porady

Fakturácia prenájmu

Chceli by sme prenajímať nevyužité priestory ako učebňu určenú na školenia. Cenu by sme chceli stanoviť hodinovou sadzbou na osobu. Okrem prenájmu samotného priestoru sú v cene nájmu zahrnuté aj poplatky za energiu ( elektr, plyn, voda ), poplatky za používanie výpočtovej a prezentačnej techniky, cena za obsluhu pri podávaní občerstvenia a rôzne organizačné náklady. Ako máme túto službu faktúrovať ? Sme poninní rozdeliť základ dane na samotný prenájom plochy a doplnkové služby ? Vzťahuje sa na tento typ prenájmu oslobodenie od DPH ?
Usporiadat
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

zaujima ma aky postih mi hrozi, ked fakturujem najom neplatitelovi bez DPH?

(viem ze je to v rozpore so zakonom, no nam to viac vyhovuje - je jasne preco)
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

oprava neplatitelovi S DPH
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

pre chybu pisem otazku este raz:

- fakturujeme najom nebyt. priest. neplatitelovi DPH
- fakturujeme mu to s DPH (co nie je v sulade so zak.)
- aky nam za to hrozi postih???
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Mňa by to tiež zaujímalo. Mám taký prípad. Jasné, že je výhodnejšie fakturovať s DPH.
Z nášho hľadiska vlastne platíme štátu viac. Tak čo s nami?
A čo s tou firmou, ktorá je neplatiteľ DPH a platí faktúru neoprávnene vystavenú s DPH.
Môže vôbec tú DPH dávať do nákladov? Náhodou nemáte s tým niekto skúsenosti?
Naposledy upravil bea : 18.07.04 at 19:33
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

Aj ja som to takto riešila, že som fakturovala neplatičovi s DPH. Mala som aj daňovú kontrolu, ale nakoľko som štát o nič nekrátila, dopadlo všetko dobre a ja som nekrátila DPH koeficientom. Teraz však pri 19 % DPH by to bolo značné navýšenie, tak som do zmluvy dala, že všetky vedľajšie náklady /elektrinu, vodu, telefon/ si nájomca súkromník hradí sám a tak nemám na vstupe žiadne náklady, ktoré sa týkajú danej nehnuteľnosti a tým nemám čo krátiť na vstupe a nájom neplatičovi DPH účtujem podľa § 38 odst.5. Samozrejme, že som to konzultovala aj auditormi aj s daňovým úradom. Podľa nového zákona o DPH už sa nemusí nahlasovať o faktúrovaní nájmu s DPH.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

milka, dik, som kludnejsia, ak ma este niekto skusenosti s kontrolou, pripadne radami renomovaneho auditora napiste.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať