Zavrieť

Porady

Preddavková faktúra a DPH

Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu :

Dňa 27.04.2009 som vystavila zálohovú faktúru na celkovú sumu 5000 € na stavebné práce. Mala som na zálohovú faktúru uviesť aj 19% DPH? Zálohová faktúra bola dňa 28.04.2009 uhradená v hotovosti.
Usporiadat
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

Výzvu k platbe som zaplatila. Ale na faktúre - daňovom doklade sa neuvádza, odpočet zálohy. Je to faktúra z Čiech bez DPH, je vystavená v EUR. Je to zásielková predajňa, ktorá to takto robí. Až keď sa zaplatí výzva pošlú tovar a fakúru. Môžem doložiť kópiu výzvy k faktúre,, že to je uhradné a tak účtovať.
0 0
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

"" Re: Preddavková faktúra a DPH
ja som sa stretla už aj s tým, že prišla výzva naúhradu, kde bola iba hodnota na úhradu a predmet-čoho sa to týka- práca, napr., tak sme dali uhradiť, ja som so zaúčtovaním úhrady počkala kým mi prišla faktúra, pretože na tej faktúre nebol žiaden odpočet tak som úhradu naúčtovala klasicky ... 321/221 ""


To by som aj ja urobila takto. Ale uhradila som výzvu 18.06.2009 a faktúra prišla s dátumom vystavenia 22.06.2009. Skôr je úhrada ako môžem zaevidovať faktúru.
Naposledy upravil JANAKU : 25.06.09 at 09:25
0 0
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

Neviete mi poradiť ? Teraz som na stôl už dostala aj druhú takúto výzvu uhradenú. Fakúra je vystavená neskôr ako bola úhrada.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

- Ak je zaplatená záloha vopred .....učtuješ 314/221.
- Následne príde fa učtuješ napr.................132/321

Ak nie je uvedený na faktúre odpočet zálohy, obrátila by som sa na dodávateľa a požiadala ho o opravu dokladu.

Ak by som neuspela (nemám ho ako k tomu donútiť), tak by som následne urobila preúčtovanie zálohy na úhradu faktúry interným dokladom, alebo priamo pri faktúre. (314/321)
Je to preukázateľné, lebo viem doložiť, že tá faktúra bola záplatená zálohovo, avšak dodávateľ to neuviedol. Doklady, ktoré to preukazujú máš k dispozícii, tak to môžeš preúčtovať.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý večer, chcem sa uistiť, keď sme obdržali tovar z CR na základe zaplatenej preddavkovej faktúry v 6/09, ale nezaslali nám ešte vyúčtovaciu faktúru, musíme dph z tovaru odviesť za 6/09, ale nárok na odpočet v 6/09 nemáme? Ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Netreba odviesť DPH za 6 /2009 keď nemáš faktúru a tovar ste obdržali z ČR .

§ 20 Zák. o DPH.
Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu

(1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká

a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem, som si tie §-fy akosi si poplietla...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať