Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

Prajem pekný deň, potrebovala by som poradiť.
Keď chceme zamestnať na dohodu pracovníka ktorý je vedený na úrade práce, čo všetko je potrebné? Nahlásiť na sociálnu poisťovňu ho nemusíme, no on musí poskytnúť na úrade práce zmluvu o dohode a výšku zárobku? Týždenne môže najviac odpracovať 10 hodín a zarobiť mesačne 131,65 EURO?
Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzka2510 Pozri príspevok
Asi áno neviem teraz presne, ale mám iných ľudí čo poberajú dávku v hmotnej núdzi a pracujú na DoPČ a nie je žiaden problém, aspoň o tom neviem a to by mi povedali.
na soc.odbore ÚP majú nejaké nové usmernenie, jedna z dohôd sa započítava do príjmu, druhá nie - prever si to
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

veronikasad Pozri príspevok
renca, už to asi nie je na všetkých UP pravda


http://www.porada.sk/1059544-post8.html
Veronika, tak potom si vyber, ako to vlastne je.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

veronikasad Pozri príspevok
na soc.odbore ÚP majú nejaké nové usmernenie, jedna z dohôd sa započítava do príjmu, druhá nie - prever si to
To je ako možné?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mzdarka renca Pozri príspevok
To je ako možné?
neviem presne o čo sa jedná, kamarátka robí na sociálnych dávkach, niečo spomínala. Nemám taký prípad, tak som sa bližšie nezaujímala.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mzdarka renca Pozri príspevok
Veronika, tak potom si vyber, ako to vlastne je.
Ak by pracovníci ÚP aspoň trochu ovládali metodiku výpočtu mzdy, tak by pri dohodách nemohli vypočítať 65 % životného minima sumu 131 €
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

veronikasad Pozri príspevok
neviem presne o čo sa jedná, kamarátka robí na sociálnych dávkach, niečo spomínala. Nemám taký prípad, tak som sa bližšie nezaujímala.
Ja mám jeden, má u nás dve dohody na dve rôzne činnosti, jedna je na DoVP a druhá je DoPČ, tzv. 2v1. Max. zárobok z oboch dohôd si strážim, aby nepresiahol tých 131,65 EUR.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mzdarka renca Pozri príspevok
Ja mám jeden, má u nás dve dohody na dve rôzne činnosti, jedna je na DoVP a druhá je DoPČ, tzv. 2v1. Max. zárobok z oboch dohôd si strážim, aby nepresiahol tých 131,65 EUR.
Renča, to asi nie je ten prípad o ktorom píšem. Sociálnou dávkou som myslela dávku v hmotnej núdzi, tam to posudzujú nejako inak.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

veronikasad Pozri príspevok
Renča, to asi nie je ten prípad o ktorom píšem. Sociálnou dávkou som myslela dávku v hmotnej núdzi, tam to posudzujú nejako inak.
Musím sa opýtať na personálnom, či dohodár poberá dávku v hmotnej núdzi, ďakujem Veronika.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Telefonovala som na úrad práce v Košiciach a povedali mi, že môže pracovať na DoPČ, ale ak poberá dávky tak sa jej budú krátiť o príjem dosiahnutý na DoPČ a nie je žiaden limit koľko môže zarobiť aj keď zarobí 1,- €. A čo sa týka DoVP tak ak ten príjem nepresiahne dvojnásobok životného minima tak sa jej dávky krátiť nebudú. Tak čo je väčšie zlo? Ak mám zamestnancov, ktorý pracujú ako pomocný stav. rob. na DoPČ na to im nemôžem dať DoVP?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Zuzka2510 Pozri príspevok
Telefonovala som na úrad práce v Košiciach a povedali mi, že môže pracovať na DoPČ, ale ak poberá dávky tak sa jej budú krátiť o príjem dosiahnutý na DoPČ a nie je žiaden limit koľko môže zarobiť aj keď zarobí 1,- €. A čo sa týka DoVP tak ak ten príjem nepresiahne dvojnásobok životného minima tak sa jej dávky krátiť nebudú. Tak čo je väčšie zlo? Ak mám zamestnancov, ktorý pracujú ako pomocný stav. rob. na DoPČ na to im nemôžem dať DoVP?
To mi nejako nesedí, nevyradia ho z evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak zarobí dvojnásobok ŽM?
Naposledy upravil mzdarka renca : 02.06.09 at 08:40 Dôvod: preklep
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mzdarka renca Pozri príspevok
To mi nejako nesedí, nevyradia ho z evidencie uchádzačov o zamestnanie, aj zarobí dvojnásobok ŽM?
Poberatel dávky v hmotnej núdzi nemusí byť evidovaný ako uchádzač o zamestnanie
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

veronikasad Pozri príspevok
Poberatel dávky v hmotnej núdzi nemusí byť evidovaný ako uchádzač o zamestnanie
Veronika, pozri príspevok č.11, Zuzka píše, že je evidovaný na ÚP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mzdarka renca Pozri príspevok
Veronika, pozri príspevok č.11, Zuzka píše, že je evidovaný na ÚP.
Súhlasím, len Zuzka asi volala na dávky v hmotnej núdzi a tých nezaujímajú podmienky evidencie uchádzačov o zamestnanie
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

No ja som volala na oddelenie, kde poskytujú dávky v hmot.núdzi a povedala som presne, čo potrebujem zistiť a to mi povedali, azda vedia čo rozprávajú.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Zhrniem si to, takže, stále môže zarobiť max. 131,35EUR/mesiac, nakoľko je aj uchádzač o zamestnanie.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

To sa týka DoPČ? Budem si to takto dávať s vami dokopy. už som z toho paf.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

No, asi podľa všetkého, je najvhodnejšia DoVP so zárobkom max. 131,65EUR/mesiac. Tak mi to vychádza.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

A nemôže to niekto vytknúť, že vypomáha v kaderníctve ako kaderníčka? To je prdsa opakovaná činnosť a na opakovanú činnosť sa nemôže uzatvárať DoVP.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Zuzka2510 Pozri príspevok
A nemôže to niekto vytknúť, že vypomáha v kaderníctve ako kaderníčka? To je prdsa opakovaná činnosť a na opakovanú činnosť sa nemôže uzatvárať DoVP.
To je pravda, čo píšeš, je to opakujúca činnosť. Mohla by si v DoVP napísať, aby to nebola opakujúca činnosť napr., že podľa potreby zamestnávateľa bude vykonávať to a to v prípade potreby. T.z., že to bude robiť vtedy, ak to budeš občas potrebovať.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzka2510 Pozri príspevok
A nemôže to niekto vytknúť, že vypomáha v kaderníctve ako kaderníčka? To je prdsa opakovaná činnosť a na opakovanú činnosť sa nemôže uzatvárať DoVP.
Z celej tejto debaty mi vychádza, že uchádzač o zamestnanie - poberatel dávky v hmotnej núdzi, by mal vykonávať len nejaké jednorázové práce na Dohodu o vykonaní práce - nie trvalejšie zamestnanie /DoPČ/

Uzatvor jej dohodu o vykonaní práce - max. výkon práce 350 hod. ročne. Zatial som sa nestretla s prípadom, že by to nejakej firme vytkli, ak sa jedná aj o opakovanú prácu /možno by to zaujímalo pri kontrole IP - sociálnu poisťovňu to zatial nezaujíma/.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať