Zavrieť

Porady

zhorená farba v tlačiarni

Je možné že mi horí farba v tlačiarni? Včera mi zrazu ostal strašný smrad v izbe a cartridge mal úplne bublinky na mieste, kde vypúšťa farbu. Keď sa pokúsim dať tlačiť, alebo čistiť hlavu, tak to vyzerá ako očmudené znovu, ale netlačí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nebol cartridge náhodou dopĺňaný? Ak áno, v tom prípade bol použitý nesprávny druh farby (nezodpovedal požiadavkám tej ktorej konkrétnej hlavy) a jednoducho nezniesol teplotu tlačovej hlavy pri tlačení a jednoducho "upchal" trysky v tlačovej hlave. V tomto prípade je cartridge už nepoužiteľný (zničený). Ak by bol nový - reklamovať! Toto by originálna náplň nemala robiť.

    shaddie je offline (nepripojený) shaddie

    shaddie
    bol naplnany, akurat,ze tlacil uz aspon 15 stran...najprv bol preplneny, ale postupne sa to vyrovnalo a tlacil dobre... a vcera sa to stalo hoci som tlacila farebnou (zhorel cierny)
    Naposledy upravil shaddie : 01.05.09 at 18:14

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podľa toho, ako si to vysvetlila, tak to vyzerá, že si môžeš kupovať nový čierny cartridge. Oni ti totiž "tí odborníci" veľmi neodborne naplnili novú náplň. V každej cartridgi musí byť malý podtlak, aby farba samovoľne nevytekala, ale sa držala mierne nad tryskami. Písala si, že spočiatku bol preplnený a až neskôr sa ustálil. Tým, že farba bola priamo v tryskách, tak ich znehodnotilo a odpálilo. Trysky musia byť stále prázdne, farba sa tam dostane len pri tlačení, kedy je teplom tej trysky vytlačená von.
    BTW: o práci náplní do atramentových tlačiarní bol na Discovery dokument (Ako sa to robí?).

    shaddie je offline (nepripojený) shaddie

    shaddie
    vdaka. kazdopadne som sa dost poucila, ze uz si plnit cartridge nenecham...ale stve ma ze vlastne s nim nedokaze fungovat ani ten farebny. neda sa to nejako vyriesit?

    zhorená farba v tlačiarni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.