Zavrieť

Porady

Ev.list dôch.poistenia

Všade čítam o ELDZ a ja mám pred sebou ELDpoistenia. Je to niečo iné ? a ešte niečo: do vymeriavaceho základu sa počítajú aj diéty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Sice sa uctovanim miezd nezaoberam, ale urcite viem, ze diety do vymeriavacieho zakladu nepatria.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    lasička
    Všade čítam o ELDZ a ja mám pred sebou ELDpoistenia. Je to niečo iné ? a ešte niečo: do vymeriavaceho základu sa počítajú aj diéty?
    je to to iste............. ale diety sa do VZ nepocitaju

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    lasička
    Všade čítam o ELDZ a ja mám pred sebou ELDpoistenia. Je to niečo iné ? a ešte niečo: do vymeriavaceho základu sa počítajú aj diéty?
    Do ELDP sa uvázajú len tie príjmy, z ktorých boli zaplatené odvody do SP.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    lasička
    Všade čítam o ELDZ a ja mám pred sebou ELDpoistenia. Je to niečo iné ? a ešte niečo: do vymeriavaceho základu sa počítajú aj diéty?
    Niektorí si ešte nezvykli, lebo podľa starého zákona to boli evidenčné listy dôchodkového zabezpečenia . Diéty nie sú mzda, neplatia sa z nich odvody, ani daň.

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    Príjemný deň,

    bola som na soc.poisťovni odovzdať po skončení pracovného pomeru ELDP a tam som sa dozvedela,že k tomu je preba napísať 2x list nasledovne,
    Vec: Odstúpenie ELDP a do textu napísať meno priezvisko ,r.č. dát.nar. odo dňa
    zamestaný ,do zamestnaný . Potom Vám jeden list zašle soc.poisťovňa potvrdený naspäť. Vedeli ste to?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    vedeli, teda ja som to vedela a už to tu bolo aj rozoberané - skús pohľadať staršie príspevky.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Alllena
    Príjemný deň,

    bola som na soc.poisťovni odovzdať po skončení pracovného pomeru ELDP a tam som sa dozvedela,že k tomu je preba napísať 2x list nasledovne,
    Vec: Odstúpenie ELDP a do textu napísať meno priezvisko ,r.č. dát.nar. odo dňa
    zamestaný ,do zamestnaný . Potom Vám jeden list zašle soc.poisťovňa potvrdený naspäť. Vedeli ste to?
    Nevedeli vdaka za info

    Ev.list dôch.poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.