Zavrieť

Porady

Živnosť popri Študiu a po...

Zdravím, som stredoškolak, praxujem v jednej firme a chcel by som tam ostat pracovať, no taktiež chcem chodiť ešte externe na vysoku školu... a kedže nemôžem pracovať 160 Hod mesačne tak som sa rozhodol a dohodol s firmou že si založím živnosť a budem im fakturovať to čo odrobím ...

Lenže teraz by som potreboval o tom nejaké info a to že čo všetko potrebujem k založeniu živnosti, kolko sa platia odvody (čo sa platí ked som študent), či môžem byť platca DPH. kolko sa platí za živnost, a za každy dalši okruh podnikania, ake okruhy si môžem dať...
Kolko sa platia jednotlivé odvody a kam, ako to je s platením DPH, potrebujem firemny nazov ? pečiatku? sídlo firmy ?

Ako je to s podnikatelskym učtom, (musím ho mať ? ), nestači ked mám osobny učet ? Vadí ked mam študentsky učet (Tatra Academy)

A čo sa bude platit dalši rok a čo sa bude a kolko platit ked nebudem už študovať ...
Vopred Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to je celá téma, čo keby si postupne povyhľadával odpovede? len si zadaj časť otázky do "hľadaj" a môžeš čítať do aleluja.
    Ak ťa firma zamestnáva, tiež ti môže dať hodinovku a mzdu ti dá podľa odrobených hodín - teda ak plánujš robiť len pre tú jednu frmu. Toto nie je dôvod na založenie živnosti - de facto nebudeš podnikať.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Ak budeš externý študent na Vysokej škole, tak štát za Teba platiť odvody do zdravotnej nebude (jedine, ak budeš zaevidovaný naUPSVaR).
    Ty sa môžeš úplne v pohode zamestnať na trvalý pracovný pomer. (ak teda uvažujeme, že ukončíš strednú školu - čiže už nebudeš stredoškolák a budeš len externe študovať VŠ.)

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Živnosť si nemôžeš založiť, ak nemáš 18 rokov. takže predpokladám, že sa pýtaš na obdobie po skončení strednej školy a začatí externého štúdia na VŠ. Tak potom máš jednoduchšie, ak sa u nich zamestnáš na TPP, ako som písala,

    M4rekX je offline (nepripojený) M4rekX

    M4rekX
    TPP neprichádza do uváhy, to nechcem ! Zas taky kamarat s tou firmou niesom aby som si dovolil u nich pracovat na TPP, kedže viem ako to tam chodi som sa rozhodol že si to dam na živnost a budem im fakturovat vykonanu prácu... a nebudem u nich zamestnany natrvalo, popri tom chcem rozbehnut svoje veci a robím grafické návrhy tak potrebujem fakturovat konečnému zákaznikovi, stoho dôvodu si chcem založit aj tu živnost (aby som mohol podnikat a aby som mohol fakturovat aj prácu vykonanu pre tu firmu)

    Mám 19 rokov takže klud ohladom veku, polku maturity mam uspešne za sebou už len ústne a som vonku.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    takže sa zorientuj v Porade, nefunguje to tu ako otazka-odpoved, ale zodpovedané otázky mnohé sú, treba si odpovede dohľadať. A ty sa nič nové nepýtaš.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    M4rekX Pozri príspevok
    TPP neprichádza do uváhy, to nechcem ! Zas taky kamarat s tou firmou niesom aby som si dovolil u nich pracovat na TPP, kedže viem ako to tam chodi som sa rozhodol že si to dam na živnost a budem im fakturovat vykonanu prácu... a nebudem u nich zamestnany natrvalo, popri tom chcem rozbehnut svoje veci a robím grafické návrhy tak potrebujem fakturovat konečnému zákaznikovi, stoho dôvodu si chcem založit aj tu živnost (aby som mohol podnikat a aby som mohol fakturovat aj prácu vykonanu pre tu firmu)

    Mám 19 rokov takže klud ohladom veku, polku maturity mam uspešne za sebou už len ústne a som vonku.
    http://www.porada.sk/t104293-student...nt+%BEivnos%BB

    Živnosť popri Študiu a po...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.