Zavrieť

Porady

Akú podlahu do kuchyne?

Plánujem rekonštrukciu kuchyne, a neviem sa rozhodnúť akú podlahu mám urobiť. Dlažbu, plávajúce podlahy resp. drevené podlahy? Aké sú nevýhody jednotlivých typov, v prípade kuchyne? V zvyšnej časti bytu, chcem mať drevené podlahy najmä kvôli tepelnej pohode, no neviem či sa hodia takéto podlahy aj do kuchyne. Aké máte skúsenosti? (tie dobré aj zlé)
Usporiadat
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

alla66 Pozri príspevok
Dlažbu si zavrhol?? nerozmyslíš si to??? Mne sa páči dlažba s motívom dreva(foto) v kombinácií s drevenou podlahou....nezbadáš, že je to dlažba.....
Všeobecne sa mi dlažba páči, a dnes je naozaj z čoho vyberať, ale zavrhol som ju do kuchyne z praktických dôvodov. Viď. predchádzajúci výrok Petmar. V kuchyni nám občas padnú nejaké veci, a poškodiť sa môže aj dlažba. Známemu dokonca padlo na dlažbu v kuchyni kladivo a jedna dlaždica bola na mraky. Ďalší dôvod je, že je studená, a ja som citlivý na teplo od zeme, nosím papuče aj po kobercoch. Podlahové kúrenie nemienim robiť, mám dosť teplo aj bez kúrenia. Naviac som videl dlažby v kuchyni po niekoľkých rokoch, a musím povedať, že to špárovanie vyzeralo hrozne.
Viem že praktické je aj linoleum, ale to som mal doteraz, a chcel by som už niečo iné.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
OKI... Drevená podlaha nie je zlá, len musíš byť viac opatrný na pády "kladiva" a na vodu...
PS : Známemu dokonca padlo na dlažbu v kuchyni kladivo a jedna dlaždica bola na mraky. S kladivom klepali rezne?
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

alla66 Pozri príspevok
PS : Známemu dokonca padlo na dlažbu v kuchyni kladivo a jedna dlaždica bola na mraky. S kladivom klepali rezne?
Ale nie. Niečo tam opravoval.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

anonym222 Pozri príspevok
Vďaka Andrej, ukľudnil si ma, asi sa rozhodnem naozaj pre drevené podlahy. Dlažbu som už asi zavrhol, už ma viacerí od toho odhovárali. Podlahové kúrenie neplánujem, takže u mňa prevažujú jej nevýhody nad výhodami. Dosť pozitívnych názorov som našiel na korok, ale kvalitný korok s dobrou povrchovou úpravou sa asi cenovo hodne priblíži k dreveným podlahám Barlinek.
Neolutujes, ja mam dlazbu vo vstupnej hale a je to poriadne citit, ked prejdem z dreva na dlazbu...ta zima pod nohami nieje prijemna ani v lete, nieto este v prechodnom obdobi. Neviem si predstavit chodit stale "z tepla do zimy", to radsej nech sa to v kuchyni znici, ale aspon si nebudem nicit zdravie takymi sokmi.
0 0
sar sar

sar je offline (nepripojený) sar

Asi neskoro, ale aspon sa to mozno niekomu zide . Dajte si aspon pod to drevo korkovu rolu miesto tej umelej izolacie, je to teplejsie, menej hlucne a navyse nescvrkne sa. Trosku drahsie ako ta umelina, ale oplati sa mame to.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať