Zavrieť

Porady

Určenie výživného

Dobrý deň . Poradí mi prosím niekto?...Manžel ( ešte nie sme rozvedení ) býva u príbuzných , má určené výživné na naše 4 deti po 708,-sk , výživné bolo určené v čase , keď bol manžel vo výkone trestu ( domáce násilie ) , v októbri m.r. sa vrátil , je zamestnaný - počas väzby ho neprepustili ( cca 400,-eur mesačne ) . Podala som návrh na zvýšenie výživného ( ja som nezamestnaná a medzičasom najstarší syn dospel , ale vylúčili ho zo školy a je v evidencii na úrade práce - avšak prihlásil sa na inú školu a prijali ho , no nástup až od septembra a má mániodepresiu ) . Manžel na pojednávaní "navrhol" zvýšiť výživné o 0,50eur "nad limit aktuálneho minimálneho výživného" a kolízny opatrovník , ktorý na súde zastupuje deti ( vraj to nemôžem ja ich zastupovať ) ihneď súhlasil , dokonca sa obrátil na mňa s tým , že ja musím chápať , že aj on musí z niečoho žiť !!! Doložila som súdu lekárske potvrdenia ( a neúrekom , nakoľko dve z detí majú astmu , všetky majú alergie , 2 majú atopický ekzém , syn sa lieči aj u psychiatra a ja mám ťažkú astmu a som alergička ) . Minulý rok sme mali pokazený plynový kotol a tak sme kúrili elektrinou ( ohrievač ) . Pri vyúčtovaní elektriny bola tak vysoká suma , že som ju nemala ako uhradiť , splátky mi neschválili , odpojili nás od elektriny . Prečo súd neprihliada aj na naše potreby ? My nemáme právo na dôstojný život ? Snažím sa nájsť si prácu , ale zatiaľ sa mi to nedarí . Ďalšie pojednávanie máme už čoskoro a ja potrebujem poradiť , ako mám na ňom postupovať , keď to takto zatiaľ vyzerá , že berú ohľad len na manžela a nie na všetkých zainteresovaných . Chcem ešte dodať , že na súde avízoval , že by mohol byť vraj prepustený - kríza ( ja ale viem , že ak by ho prepustili naozaj , tak to len po vzájomnej dohode s majiteľom - sú dobrí kamaráti a zamestnával by ho i naďalej , ale na čierno - sám manžel mi to s výsmechom povedal do očí , no nemám na to svedkov ) . Poradí mi prosím niekto ? Ďakujem .
Usporiadat
cascade cascade

cascade je offline (nepripojený) cascade

Ahoj,chcem sa spýtať....Manžel poslal peniaze na deti,avšak nie celú čiastku (svojvoľne ju znížil o sumu na najstaršieho syna).Čo mám robiť s tým,ako postupovať? Upozornila som ho,na to,no tvári sa,ako by sa nič nedialo,nezaujíma ho to a čo teraz?...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

A bolo v rozsudku napísané, že má aj nejaké zameškané výživné v sume ...., ktoré sa mu povoľuje splácať mesačne po....
Ak áno, uhradil splátku na toto zameškané výživné?

p.s. skús počkať, či to bežné výživné nedoplatí na budúci mesiac, ak bude zvýšené výživné ignorovať, môžeš si podať návrh k exekútorovi (ale pozor-v prípade, že na sebe nemá nič napísané a nie je mu z čoho strhávať, môže sa zaťať a úplne prestať platiť a ani exekútor mu nebude mať z čoho zobrať)

Potom už len počkať, kým nezaplatí tri mesiace a dať ho trestne stíhať... Ak ale v rozsudku už je napísané nejaké zameškané výživné a on ho nespláca (písala som na začiatku), vtedy už k dnešnému dňu mohol vzniknúť trojmesačný nedoplatok a polícia by už mohla konať.
0 0
cascade cascade

cascade je offline (nepripojený) cascade

Mal platiť nie len zvýšené výživné , ale aj splácať po 30 EUR od júna ( zaplatil zvýšené až od júla , predtým len bežné , ale vylúčil - svojvoľne - bez rozhodnutia súdu splátku na najstaršieho syna - nenávidí ho ) . Celá suma + splátka je skrátená presne o čiastku na syna ; čo s tým ? Má plat a rodinný dom máme ešte v bezpodielovom spoluvlastníctve ...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

môžeš dať na neho trestné oznámenie pre zanedbanie výživy aj na jedno dieťa.... Aj u exekútora tiež môžeš uviesť len to jedno dieťa.
Z každej platby, ktorú pošle TY určuješ, na ktoré deti si aké čiastky započítaš.
Z platu exekútor môže nariadiť zrážky... RD-na LV môže exekútor zapísať ťarchu - to neznamená, že ho hneď musí predávať, ale môže to byť ako opatrenie, aby nemohol nakladať so svojou časťou domu, len neviem, či to urobí na takú malú sumu.
0 0
cascade cascade

cascade je offline (nepripojený) cascade

Ďakujem.
0 0
Ve.ronika Ve.ronika

Ve.ronika je offline (nepripojený) Ve.ronika

Ahojte,chcem sa spýtať,môj oco prišiel do roboty opitý a prepustili ho.Platí na nás výživné,no čo teraz?Vyhodili ho z jeho viny,keď podá návrh na zníženie,uspeje?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ve.ronika Pozri príspevok
Ahojte,chcem sa spýtať,môj oco prišiel do roboty opitý a prepustili ho.Platí na nás výživné,no čo teraz?Vyhodili ho z jeho viny,keď podá návrh na zníženie,uspeje?
Závisi od toho ako vydokladuje svoj prijem.
Pokial bude nezamestnany alebo dokonca na socialnej podpore, je dost pravdepodobne, ze pri ziadosti o znizenie vyzivneho uspeje.
Sposob ukoncenia PP na to nema ziadny zasadny vplyv.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ivka70 Pozri príspevok
Sposob ukoncenia PP na to nema ziadny zasadny vplyv.
Má a veľký, keď bol ukončený PP z dovodov na strane zamestnávateľa, tak to súd do úvahy berie, dovody na strane zamestnanca a najmä keď bol zo zamestnania vyhodený vlastným pričinením väčšinou súd nezaujímajú.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

willma Pozri príspevok
Má a veľký, keď bol ukončený PP z dovodov na strane zamestnávateľa, tak to súd do úvahy berie, dovody na strane zamestnanca a najmä keď bol zo zamestnania vyhodený vlastným pričinením väčšinou súd nezaujímajú.
To chces povedat, ze ak jeho prijem /aj ked jeho pricinenim/ klesne na 5000 Sk/mesacne a z tohoto dovodu poziada sud o znizenie vyzivneho, sud mu ponecha vyzivne 9000 Sk/mesacne, lebo ho vyhodili z prace kvoli opilosti?
Asi tazko.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

bohužial - osobná skúsenosť môjho známeho a to išiel do výsluhového dôchodku.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

willma Pozri príspevok
bohužial - osobná skúsenosť môjho známeho a to išiel do výsluhového dôchodku.
Nie ze by som sa chcela hadat, ale neverim.
Mozno iba nemas vsetky informacie a znamy sa hra na chudacika.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

mám všetky info a dokonca aj papierovo podložené. A ďalšia perlička - nakoľko jedno z detí začalo robiť, podal návrh na ukončenie platenia výživného v septembri minulého roka - pojednávanie k veci bolo minulý týždeň a ešte to nie je ukončené, lebo nestačí že dítko sa preukázalo prac. zmluvou a nepožaduje ďalšie vyplácanie výživného. Oficiálne teda by mal stále platiť výživné.
0 0
Ve.ronika Ve.ronika

Ve.ronika je offline (nepripojený) Ve.ronika

Viete,oco nás týral a veľa pil.Bol v base,už s nami našťastie nebýva,ale pamätám si,ako neraz vykrikoval,že sa nechá prepustiť,bude robiť načierno a nám nebude musieť platiť,preto si myslím,že to urobil naschvál.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

bohužiaľ, závisí len od sudcu, či bude prihliadať na dôvody prepustenia, príp. iné dôvody alebo nebude, čiže obidva názory, teda 1. že zníži a 2. že nezníži môžu byť správne a takéto situácie môžu nastať
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať