Zavrieť

Porady

Susedová hydina na mojom pozemku

RMO RMO

RMO je offline (nepripojený) RMO

Zdravim,
mám taký problem, že suded si každe ráno vypustí svoju hydinu do volného priestranstva a ako sa povie kura si vždy nájde svoje miesto ..a odnesie to moja záhradka...chcem sa spýtať či niekto nepozná zákon alebo ako na takéhoto suseda.Ja som podnikol vickrát návštevu u starostu obce... no on tvrdi,že namá žiadne páky na to aby mohol tuto vec poriešiť.Tak som bol aj na polícií, ale tam ma tiež odpálkovali a občiansko pravne oddelenie všeobecnej správy ...susedske vztahy...no a tam mi povedali, že nie je udajne žiadný zákon a tak ma opäť odpálkovali na obecny úrad...
Skutočne už nechápem čo je toto za štát...nikomu sa nechce rozhodnúť o tejto veci.
Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

My keď sme nášho suseda odfotili, podal na nás trestné oznámenie. Síce bolo zamietnuté, ale ako dôkaz naša fotka nikoho nezaujímala. Dokonca sme boli poučení, že bez jeho dovolenia ho nesmieme fotiť. To len na okraj. Pravdepodobne všetko závisí od ľudí na úradoch, na polícii, atď. S týmto našim susedom si naozaj nikto nechce začínať. j
0 0
RMO RMO

RMO je offline (nepripojený) RMO

Ďakujem poštudujem to lebo mi dnes ten moj sused rozpichol 2 pneumatiky na aute ale neprichitil som ho...zas len pri tom ako som tu už pisal...neviem ci sa mu mam aj ja pomstit ale teraz už za všetko...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Až bude "vyskakovať", tak mu len stroho oznám, že na TVOJOM pozemku sa nachádzajú TVOJE veci a zvieratá (teda i jeho sliepky sú TVOJE ). A tiež mu oznám , že na SVOJOM pozemku si môžeš robiť (pokiaľ ho neobmedzuješ) čo chceš.
Spomenul som si na dávnejší prípad niekde zo Záhoria. Majiteľ záhrady bol neustále okrádaný miestnymi cigánmi. Tak na svojom pozemku natiahol elektrické vedenie, riadne upevnil na kolíkoch a izolátoroch, všade po plote porozvešal výstražné tabuľky o prítomnosti vysokého napätia a úrazu elektrickým prúdom. Neskôr táto elektrina zabila cigána-zlodeja. Bol súd, najskôr bol obvinený zo zabitia, avšak v odvolaní a po výpovediach svedkov a znalcov bol oslobodený - dôvod: tieto veci vykonával na VLASTNOM pozemku za použitia všetkých dostupných upozornení a cigán vkročil na jeho pozemok a porušil tým ústavné právo záhradkára ohľadom súkromného vlastníctva tým, že tam vkročil neoprávnene a s úmyslom zmocniť sa cudzieho majetku. Cigáni odišli zo súdu z dlhým nosom.
0 0
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

Dobrý deň, náš sused si postavil kurín na hranici našich pozemkov (pôvodne to bola búda na náradie) čo aj manželovi odôvodnil, že je to iba dočasné na 1-2 roky. No roky bežia a kurín sa iba rozrastá, už k nemu pribudla aj voliera na andulky a oplotený výbeh pre sliepky. Problém je v tom, že cítiť poriadny smrad (najhoršie je to v lete), takže nemôžeme nechať otvorené okná, vyvesenú bielizeň a o využívaní terasy ani nehovorím. Už sme boli aj na obecnom úrade, či s tým nemôžu niečo urobiť, no tam nám povedali, že bude najlepšie ak sa dohodneme medzi sebou. Neviete mi poradiť v akej vzdialenosti môže byť postavená od hranice pozemku takáto búda? Ešte je tu §127 OZ, ale kto určí či ten smrad už obťažuje alebo ešte nie? Ďakujem za rady.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Katka 30 Pozri príspevok
Dobrý deň, náš sused si postavil kurín na hranici našich pozemkov (pôvodne to bola búda na náradie) čo aj manželovi odôvodnil, že je to iba dočasné na 1-2 roky. No roky bežia a kurín sa iba rozrastá, už k nemu pribudla aj voliera na andulky a oplotený výbeh pre sliepky. Problém je v tom, že cítiť poriadny smrad (najhoršie je to v lete), takže nemôžeme nechať otvorené okná, vyvesenú bielizeň a o využívaní terasy ani nehovorím. Už sme boli aj na obecnom úrade, či s tým nemôžu niečo urobiť, no tam nám povedali, že bude najlepšie ak sa dohodneme medzi sebou. Neviete mi poradiť v akej vzdialenosti môže byť postavená od hranice pozemku takáto búda? Ešte je tu §127 OZ, ale kto určí či ten smrad už obťažuje alebo ešte nie? Ďakujem za rady.
Obecný úrad sa toho "šikovne striasol"....mali by to riešiť ak sa vy so susedmi neviete dohodnúť. Napíš sťažnosť písomne a žiadaj OÚ o vyjadrenie-musia Ti odpovedať a preveriť to.
Môžeš sa obrátiť aj na okresného hygienika. Vygúgli si regionálny hygienik+ mesto -tiež radšej písomne.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Škoda že tá téma o sliepkach už skončila. Aj ma pobavila aj vystrašila. My máme tiež takéh suseda. Máme zatiaľ vzťahy dobré a tiež k nám tie sliepky chodili resp. lietali. Naprv jedna potom dve potom osem... No a už asi tri dni žiadna. Už som aj myslela, že sa suseda spýtam, či im pristrihoval krídelká, tak keď to zistím, dopíšem to do tejto témy. Možno to pomôže aj niekomu v budúcnosti.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Išiel som okolo tvojho pozemku :-). akosi sa rozmnožili myši, treba im nasypať otrávené zrno, najlepšie je také pre potkany, inak ich nevyhubíš, ale myši čítať nevedia, tak treba upozorniť suseda, prípadne aj úradne čo sa chystá, pre istotu si namontuj kameru
0 0
tajgr tajgr

tajgr je offline (nepripojený) tajgr

Suhlas. Na pekac
Ked sa so susedom neda dohodnut, potrebje trosku motivacie. Ubytok hydiny by mal motivovat dostatocne
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
viktorviktor Pozri príspevok
Išiel som okolo tvojho pozemku :-). akosi sa rozmnožili myši, treba im nasypať otrávené zrno, najlepšie je také pre potkany, inak ich nevyhubíš, ale myši čítať nevedia, tak treba upozorniť suseda, prípadne aj úradne čo sa chystá, pre istotu si namontuj kameru
Aj trovenie myší má svoje nariadenia .Otrova sa im musí sypať do dier tak aby z toho nemohli otráviť volne poletujúce vtáky.Ak to nasype len tak na trávnik tak z toho hladí mastná pokuta.Ani tie sliepky nemôže len tak likvidovať v EU sa to musí robiť len s citom ,nežne tak aby zviera netrpelo najlepšie veterinár s povolením a vysokou školou+ zakálací list, a povolenie z hygieny,obecného úradu,úradu vlády a európskeho parlamentu.Hneď po zabití sliepky ísť na spoveď a poprosiť miestneho farára o odpustenie hriechu.
0 0
plavno plavno

plavno je offline (nepripojený) plavno

NO treba si povedať čo je na mojom súkromnom pozemku to je moje a musíš vedieť ,že bey tvojho povolenia nesmie vstúpiť na súkromný pozemok ani noha takže je na tebe či sliepku odstrániš alebo je priprav košík nak ti aspoň vajco znesie
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

No to co je na tvojom pozemku je tvoje predsa ... takze poto mma zavolaj na kuracie hody : )
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

sfinks Pozri príspevok
No to co je na tvojom pozemku je tvoje predsa ... takze poto mma zavolaj na kuracie hody : )
premenujme tému, susedova hydina v mojom hrnci
0 0
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
Aj k nám na pozemok chodili susedovie husi. Iba som ho upozornila, že keď zasejem ako prvý hrach a nebudem mať hrach (zožerú ho), budem mať hus... Pochopil, viac ich nepúšťa. A to by som veru ozaj urobila.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

No a ja som sa dlho netešila. Chcela som sa spýtať toho suseda, prečo k nám už nechodia, čo sa porobilo a ráno čo nevidím? Susedove sliepočky na našom pozemku. Aspoň moja dcérka je z toho natešená. Už som ich aj vyháňala, ale sliepka si asi nepamätá, kto je priateľ a kto nie.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

záleží od suseda čo je to za človek, mne tiež behali z jednej strany jednu sezónu husy do záhrady a z druhej strany zase pes, teraz je pes zavretý v ohrade a husi skončili na jeseň na pekáči a už sa nové neobjavili.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

iv@n Pozri príspevok
záleží od suseda čo je to za človek, mne tiež behali z jednej strany jednu sezónu husy do záhrady a z druhej strany zase pes, teraz je pes zavretý v ohrade a husi skončili na jeseň na pekáči a už sa nové neobjavili.
základná otázka: na koho pekáči skončili ???
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Dáša_ Pozri príspevok
základná otázka: na koho pekáči skončili ???
nemusí byť podstatné, na koho pekáči skončili, ale kto si pochutil
a možno ich sused pozval na koštovku alebo oni suseda
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Dáša_ Pozri príspevok
základná otázka: na koho pekáči skončili ???
na mojom nie, ja som iba celkom seriózne nasrano povedal že nechcem aby mi ich pes žral moje topánky a husi chodili okadievať verandu. na niekoho to pomôže a niekomu treba lopatou medzi lopatky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať