Zavrieť

Porady

Vystavenie faktury

Dobry den prajem,
chcel by som Vas poziadat o radu.
Chcel by som vystavit fakturu na nieco co nemam v zivnosti (ine odvetvie).. Je to problem? Vystavit teda nie, ale zaujimálo by ma, ci niekto kontroluje co je na fakturach napisane.. (z danoveho alebo zivnostenskeho uradu ak pridu na kontrolu alebo aj nepridu )
Vopred dakujem za radu.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ani1 Pozri príspevok
Dohoda o PČ? Pracovná činnosť, že? Áno. Ale potom by on musel za mňa odvádzať odvody do SP a ZD, nie? Len do SP, a to G a ÚP. alebo keď je to len suma ročne tých 400,- tak netreba? Inak ďakujem za super rýchlu odpoveď za moju predchádzajúcu otázku.
V texte.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Tweety Pozri príspevok
V texte.
G - ?
ÚP - urazové poistenie ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

G ako garančné poistenie.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Ani1, ty môžeš mať aj jednorázový, náhodilý či príležitostný príjem .....ale prečo sa mi zdá, že toto celé by bolo iba fikcia?????
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

vďaka !!!
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

nie je to fikcia, len zatiaľ si to nedával do výdavkov, ale teraz by mu pomohlo, keby si mohol znížiť základ dane, tak rozmýšlame, ale kvôli takej malej sume asi nebudeme písať dohodu.....a odvody.....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ani1 Pozri príspevok
nie je to fikcia, len zatiaľ si to nedával do výdavkov, ale teraz by mu pomohlo, keby si mohol znížiť základ dane, tak rozmýšlame, ale kvôli takej malej sume asi nebudeme písať dohodu.....a odvody.....
Takže pracuješ u neho inkognito?
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

je to môj priateľ.....
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
ani1 Pozri príspevok
je to môj priateľ.....
Ak by však prišiel na kontrolu inšpektorát práce, tak by išlo o čiernu prácu ... ste si toho obidvaja vedomí? Potom by určite zaplatil vyššiu pokutu, ako keby s tebou podpísal jednorázovo dohodu a zaplatil garančné a úrazové poistenie ...
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať