Zavrieť

Porady

Palenie zrubanych stromov

Zdravim,

chcel by som sa poradit, poslednu jesen sme vyrubali s povolenim asi 8 ihlicnatych stromov a na zahrade mi zostala kopa dreva hlavne konare ktore sa dalej nedaju velmi pouzit.

Chcem sa spytat za akych podmienok to mozem na zahrade spalit? Nejde ani o travu ani o odpad ale vysusene drevo ktore mi na zahrade zavadzia. Potrebujem to drevo nejako ohranicit murovanou pecou alebo proste urobim ohnisko a budem postupne dohadzovat konare?

Mam tam este stary betovony akoze bazen/jazierko ktore sa nepouziva takze teoreticky by som to mohol dat aj tam.

Diky za kazdu radu.

Fero
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
to je problém? Každý si prinesie z domu stoličku, plastovú, rybársku, v núdzi stačí kmeň zo stromu, potom potrebuješ molitanové sedačky, deku...niečo
pod zadok:-)
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

dad111 Pozri príspevok
Keď to budete páliť vždy ajte pri sebe klobásu. Ak budú mať hasiči pripomienky, vyhovorte sa, že si opekáte, to snáď nezakazuje žiadne obecné nariadenie.
Tak tak, ked sme cistili pozemok a likvidovali drevaren, vzdy sme nieco vyniesli z mraznicky, polozili na stol, nejake flasky, stolicka a veselo sa palilo
0 0
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

My sme tiez tak piknikovali, cca 5 vecerov po sebe. Sused sa s tým vsak vobec nepáral, zalozil 2x 2m vysoké vatry a bolo. Ze uz mesiac nezaprsalo vobec nevadilo, teda spon jemu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nie je nablízku nejaký "azylák" ? U nás chodievajú jeho obyvatelia vypytovať všetko nepotrebné z domov. Veru, aj starých okien sme sa takto zbavili. Nevadilo im ani sklo. Vraj rozbijú a drevom pokúria...
Niektorí ľudia im tam často vozia rôzne veci... ale drevo je vzácne.Hlavne pred zimou
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Teraz si možno vravíš, že nemáš miesto, zavadzia, môže sa stať, že o dva roky budeš potrebovať drevo. Môžeš ho použiť do krbu na kúrenie, grilovačku. Ulož drevo pod prístrešok, aby nemoklo a vydrží pár rokov...mrkni :
0 0
madein1974 madein1974

madein1974 je offline (nepripojený) madein1974

andreaS Pozri príspevok
alla: skvely napad, len u nas to ma maly hacik... ide len o pozemok na kt. planujeme stavbu a pripadnych hosti nemam ani kde usadit
clovece, ved ich posad na tie kmene co tam mas zrezane...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
madein1974 : Kmene má ferononovak.... a konáriky andreaS
0 0
madein1974 madein1974

madein1974 je offline (nepripojený) madein1974

sorry, akosi mi to uniklo
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Nič sa nestalo, stáva sa
0 0
jelen077@azet.sk jelen077@azet.sk

jelen077@azet.sk je offline (nepripojený) jelen077@azet.sk

Ja to drevo zoberiem od teba. Som zo západného slovenska.
0 0
Furča Furča

Furča je offline (nepripojený) Furča

Som žena, ktorá sa prisťahovala na dedinu s cieľom kľudne žiť v harmónii s každým... Ibaže všetci pália odpad .... ...viac
Jasné , veď my ostatní , čo likvidujeme odpad v súlade zo zákonom a vadí nám dym z pálenia sme ešte včera zliezli zo stromov , žereme seno a ešte nevieme počítať do troch
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Furča
Jasné , veď my ostatní , čo likvidujeme odpad v súlade zo zákonom a vadí nám dym z pálenia sme ešte včera zliezli zo stromov , žereme seno a ešte nevieme počítať do troch
....z toho dreva je už dávno popol...........................................
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Ja vzdy ked nieco palim tak nahlasim hasicom chlapci sa vzdy na to usmievaju lebo vela ĺudi asi nevola. Maly sme raz uz navstevu od panov zelenych ale bez pokuty. Tak radsej si to rano nahlasim ze budem palit od 7 do 19tej a mam pokoj. Taktiez to boly konariki z ihlicnana.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať