Zavrieť

Porady

preplatenie dovolenky počas materskej

dobrý deň, poraďte mi prosim kedy treba požiadať o preplatenie nevyčerpanej dovolenky, ktorá mi zostala pred nástupom na materskú. Z materskej prechádzam na rodičovskú a neviem či mi ju môžu vyplatiť po uplynutí materskej alebo až po rodičovskej. Dovolenku som nečerpala na požiadanie šéfa, ktorý sľúbil že mi ju preplatí - takže by som o peniažky nerada prišla ...
Usporiadat
galanta galanta

galanta je offline (nepripojený) galanta

Tušila som ,že v tom bude nejaký háčik.Ďakujem za odpoveď.Takže sa spýtam inak.Keď požiadam zamestnávateľa teraz o čerpanie dovolenky,musí mi vyhovieť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

galanta Pozri príspevok
Tušila som ,že v tom bude nejaký háčik.Ďakujem za odpoveď.Takže sa spýtam inak.Keď požiadam zamestnávateľa teraz o čerpanie dovolenky,musí mi vyhovieť?
Z akého dôvodu to chceš urobiť ?

Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel. Počas čerpania riadnej dovolenky sa prerušuje rodičovská dovolenka-nie poberanie rod.príspevku. Ak má zamestnávatel tvoje miesto obsadené pracovníkom na dobu určitú, ktorá končí nástupom do práce (tým sa považuje aj čerpanie riadnej dovolenky) nebude s tým súhlasiť.
0 0
galanta galanta

galanta je offline (nepripojený) galanta

Z jednoduchého...Chcem peniaze už teraz.Robí to cca 900€,fakt by sa nám zišli.Takže mi ju musia umožniť vybrať?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

galanta Pozri príspevok
Z jednoduchého...Chcem peniaze už teraz.Robí to cca 900€,fakt by sa nám zišli.Takže mi ju musia umožniť vybrať?
Nemusia teraz, musia ti ju preplatiť pri skončení prac.pomeru (dôvod som doplnila v predch.príspevku)
0 0
galanta galanta

galanta je offline (nepripojený) galanta

Ďakujem za upresnenie.A môžu sa mi prekrývať dve zamestnania v hlavnom pracovnom pomere?Lebo o presnom dátume nástupu do novej práce sa dozviem až v auguste a je dosť možné,že to bude týždeň pred jeho koncom augusta.Keď si však dám v dvojmesačnom predstihu z pôvodnej práce výpoveď k 31,8,,obe zamestnania sa mi budú pprekrývať.Neviem,či je lepšie aby sa prekrývali/ak je to vôbec možné/alebo aby tam zostala prípadná týždňová pauza.
0 0