Zavrieť

Porady

vysoký krvný tlak - hypertenzia

Ahojte,

priateľ má vysoký krvý tlak. Neviete nejakú prírodnú liečbu? Čo je dobré okrem liekov od lekára?
Ďakujem.
Usporiadat
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
idem to vyskúšať, môžem aj do klasickej nesky dať lyžičku škorice a zaliať ?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
optimistka Pozri príspevok
idem to vyskúšať, môžem aj do klasickej nesky dať lyžičku škorice a zaliať ?
Áno, aj do nescafé, aj do inej, akej chceš.Ja pijem kávu Kávičku len preto, že som vysokotlakárka a ona obsahuje 30 % kávy.Tej škorice plnú mocca lyžičku, alebo polovicu kávovej lyžičky.
1 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Ten rezeň ale nepláchaj vo vode, ako to napísala tutiola, len vložiť do vriacej vody a vybrať, strúhanka tam zostane, dáš to na papierovú utierku a žiadny rozdiel oproti normálnemu rezňu, ktorý nenamočíš do vriacej vody.
------------------------------------------------------------------------------------
Asi sme sa zle rozumeli. Samozrejme, že ho vo vode nedržím viac ako 5 sekúnd. A strúhanka z neho opadne len pripálená. Inak ostáva rezeň v trojobale nie holý. Vo vode urobím pohyb do prava a do ľava a hneď vyberám z vody.
1 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

patrixo Pozri príspevok
Tak vyprážajte na rastlinnom oleji a nebudete tam mať cholesterol
Ja by som neodporúčala vyprážanie na rastlinnom oleji. Vyprážanie je proces pri vysokých teplotách, pričom sa vytvárajú škodliviny u rastlinného oleja. Vyprážanie odporúčam iba na bravčovej masti, pretože bravčová masť znáša vysoké teploty, sa tak neprepaľuje pri vyprážaní. Vo všeobecnosti vyprážaným jedlám je najlepšie sa vyhýbať, aj keď sú také chutné a ťažko odolateľné......
1 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
ak môžem aj ja by som prosila adresu kde sa dá objednať tá dobrá kávička
vopred ďakujem Ludka
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ludmila12 Pozri príspevok
ak môžem aj ja by som prosila adresu kde sa dá objednať tá dobrá kávička
vopred ďakujem Ludka
Tú kávu robia Kávoviny Pardubice, dovozca je Avita Bratislava. Bolo ju dostať kúpiť v Tescu a Racio obchodoch. Ja som ju tam nedostala,hoci predtým som ju bežne kupovala, tak som poslala email do Avity.

Asi po týždni mi odpísali, že ich obchodný zástupca mi ju donesie domov, ale musím zobrať najmenej 10 ks, lebo tak je balená.Síce neverila som tomu, ale pre istotu som im poslala moje tel.číslo a poďakovanie, že sú ochotní mi ju doniesť.
Zrazu sa ozval obchodný zástupca Anton Fárek,že mi nesie kávu.Nechal mi vizitku,tak hádam nebude nič zlé na tom, že napíšem z vizitky jeho tel.číslo 0903639769.
Dal mi to za nákupnú cenu, 1,70 euro/ l ks, za 10 kusov som platila 17 euro. V obchode stála vždy okolo 70 Sk, toto vychádza cca 51 Sk.Má rok trvácnosť, keď sa s niekým podelíš, tak to nie je problém. Hlavne som bola úprimne prekvapená z veľmi seriózneho jednania tejto firmy. Daj vedieť, ako si pochodila.
Zabudla som napísať, že sa volá Kávička, je to 90 gramové balenie, má to plastový obal.
Naposledy upravil terezamaria : 18.05.09 at 14:14
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Vyskúšala som vypražaný rezeň namočiť do vriacej vody tam a nazad. Nič nestratil na chuti a manžel si to tiež pochváľoval.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
terezamaria veľmi pekne ďakujem ešte dnes skúsim pozrieť v Tescu a ak nebude volám dodávateľovi. Mockrát vďaka za ochotu. Kávičku si neviem odputiť a mám problémy s tlakom tak vyskúšam. Ozvem sa ako som dopadla. Prajem pekný deň Ludka
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
branislavp Pozri príspevok
Ja by som neodporúčala vyprážanie na rastlinnom oleji. Vyprážanie je proces pri vysokých teplotách, pričom sa vytvárajú škodliviny u rastlinného oleja. Vyprážanie odporúčam iba na bravčovej masti, pretože bravčová masť znáša vysoké teploty, sa tak neprepaľuje pri vyprážaní. Vo všeobecnosti vyprážaným jedlám je najlepšie sa vyhýbať, aj keď sú také chutné a ťažko odolateľné......
Úplne s tebou súhlasím. Reaktivita lipidov s počtom násobných väzieb rastie a vznikajú peroxidy, hydroperoxilové radikály a čo ja viem čo ešte. Rastlinné oleje obsahujú nenesýtené mastné kyseliny (až na nejaké výnimky) a je s nimi tento problém... ale zas na druhej strane živočíšne tuky majú nasýtené MK a zistilo sa, že príjem nas. MK zvyšuje syntézu LDL cholesterolu v pečeni... tak a neostáva nám nič iné vybrať si medzi cholesterolom a peroxidmi a radikálmi... alebo ako hovoríš-nevyprážať vôbec... ale čo by to bol za život, keby si nedoprajeme nejakú tú vyprážanú dobrotu
1 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Terezamaria, ďakujem za bodík. Fakt ten rezeň bol výnikajúci. Budem to tak už robiť. Pekný deň.
1 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Bežne dostať v obchodoch aj kávičku ktorej zloženie je 60% čakanka a 40% kávové zrná. Ja robím vyprážané kuracie rezne / stehienka/ na pekáči v rúre, kde sa použijú len 2 PL oleja. Môžem povedať že sú veľmi chutné a a diétne .
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
Na vysoký tlak poznám tento recept(nie je môj, počula som ho v rozhlase): Dve hrste orechových šupiek z vlašských orechov dobre umyť a v 2 litroch studenej vody močiť dve hodiny. Potom sa to celé dá variť 20 minút. Čaj sa pije vlažný niekoľkokrát denne. Je celkom chutný a hlavne zaberá pomaly, ale určite. Je to potrebné vyskúšať. Manželovi to pomohlo
Naposledy upravil Iši : 20.05.09 at 22:59
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
liduska Pozri príspevok
Bežne dostať v obchodoch aj kávičku ktorej zloženie je 60% čakanka a 40% kávové zrná. Ja robím vyprážané kuracie rezne / stehienka/ na pekáči v rúre, kde sa použijú len 2 PL oleja. Môžem povedať že sú veľmi chutné a a diétne .
Môžeš napísať prosím podrobnejšie, ako to robíš? 2 lyžice oleja a smažiť v rúre, to si celkom neviem predstaviť.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tie dve lyžice oleja sú na vymastenie pekáča. Potom tam naukladáš rezne, stehná alebo aj karfiol. Čo chceš. Ja tak bežne pečiem, odvykám si vysmážať. Jednoducho sa to upečie a nevysmážaš. Máš to zdravšie a je to aj chutné.
1 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
wagner Pozri príspevok
Tie dve lyžice oleja sú na vymastenie pekáča. Potom tam naukladáš rezne, stehná alebo aj karfiol. Čo chceš. Ja tak bežne pečiem, odvykám si vysmážať. Jednoducho sa to upečie a nevysmážaš. Máš to zdravšie a je to aj chutné.
Rozhodne nevyprážať na rastlinnom oleji ktorý je bežne na trhu, odporúčam olivový olej pre teplú kuchyňu, 2-3 PL podľa počtu stravníkov na potretie plechu, rezne naukladať tesne veľa seba, pekáč prikryť alobalom a vložiť do horúcej rúry. O chvíľu je to hotové. Ale určite by som nepoužívala na rezne pri hypertenzii bravčové mäso, to dám tým v rodine, čo si to môžu dovoliť, ale použijem kuracie mäso, prípadne morčacie. Ak namiesto strúhanky urobíš len cestíčko, potrieš oliv. olejom teflonovú, prípadne titánovú panvicu, vyprážaš ako klasický rezeň, vôbec necítiť, že je to takmer bez tuku. Určite pri hypertenzii nepoužívať červené mäso, nevariť vývar z hovädziny, ale len hydinu na polievku.
Ja pijem kávičku - nescu so škoricou už veľmi dávno, pomáhala mi zo začiatku pri dýchaní, teraz si nosím škoricu so sebou na všetky rodinné oslavy, v reštaurácii si zásadne pýtam na uvarenú kávičku nasypať malú mocca lyžičku škorice. Nielenže mi klesol tlak a to podstatne, ale sa mi znížili aj hodnoty cukru v krvi. Taktiež odporúčam konzumovať veľa rybacieho mäska, najmä z morských rýb, pred grilovaním rýb si tieto namočím do mlieka, kde roztlačím jednu celú hlávku cesnaku, nechám marinovať cca 2-3 hodiny, potom mierne posolím, slabo potriem olivovým olejom a dám grilovať buď na elektrický gril, alebo na záhrade na drevené uhlie, počas grilovania posypem rozdrveným rozmarínom a pri podávaní veľa pomáčam citrónom.
Dúfam, že som pomohla.
1 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Som "aktívny hypertonik" už dosť dlho. Mám rád práve to, čo mi lekári zakazujú, to je to pečené, vyprážané, mastné tmavé mäsá. Počítal som toho už veľa, len sa toho akosi nedržím. Niektoré rady a názory sú tu práve rozpore s tým, čo tu čítam.
Hlavne to vyprážanie. Ja som sa stretol s názorom, že keď už, tak na bravčovej masti, a to malé množstvo oleja je skôr chyba. To malé množstvo sa práve rýchlo prepáli. Teda tie zázračné hrnce bez tuku nepoužívať. Ak olej, tak olivový.
Hypertenziu sami nevyliečite, dôverujte lekárovi. Môžete jemu aj sebe ale výrazne pomôcť. Neverte žiadnym babským rečiam. Neexistuje nič zázračné. Je to súbor opatrení. Schudnúť, pohyb, striedmosť a hlavne vylúčiť stresy. Ten stres je bezpodmienečne nutné vylúčiť. Aj za cenu zmeny zamestnania. Samozrejme, že nezabíja hneď.
Ak fajčíte, prestante, nič Vás to nestojí. Tu asi nemožno tolerovať ani striedmosť.
Kávy sa nemusíte obávať. Podľa najnovších štatistík neškodí. Chyba vraj vznikla tým, že v minulosti pri testovaní konzumentov veľkých dávok kávy nesledovali ich ostatné neresti. Práve takíto konzumenti okrem kávy vraj často aj nadmerne fajčili a žili v strese.
Pekne sa to hovorí, len ťažko sa tým riadiť. Sám sa musím ohodnotiť ako nedisciplinovaný pacient.
2 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
dad111 súhlasím s tebou v tom, že : Hypertenziu sami nevyliečite...
ale nesúhlasím s tým, že používať bravčovú masť, skúsila som, viem, o čom hovorím. Som už dlhé roky pod dohľadom lekára, užívam lieky, samozrejme žiadne cigarety, žiaden alkohol! Ale ten stres, ten sa zakázať nedá, stačí, ak máš v rodine niekoho chorého a máš o neho strach. Aj keď to najavo nedáš pred nikým z rodiny, vo svojom vnútri sa stresuješ, no a to nám práve škodí...
Ďalej píšeš, ( viem, že je to pravda, ale skús to povedať matke, čo musí sa stresovať aj v zamestnaní, aby uživila rodinu) :
Ten stres je bezpodmienečne nutné vylúčiť. Aj za cenu zmeny zamestnania.

Nik z nás nie je dokonalý, radi by sme tu ešte nejaký čas filtrovali kyslík, ale kto je bez viny?...

Preto odporúčam, netrápiť sa sám, ísť s tým k odborníkovi a až potom naše rady. Môžeme poradiť, no lieči lekár a čas, za podmienky, že nepracuje voči nám...
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
ondrejvla Pozri príspevok
Ďalej píšeš, ( viem, že je to pravda, ale skús to povedať matke, čo musí sa stresovať aj v zamestnaní, aby uživila rodinu) :
Ten stres je bezpodmienečne nutné vylúčiť. Aj za cenu zmeny zamestnania.
Viem o čom píšem. Prvý pobyt v nemocnici zmení veľa. Ale prebolí to. A vráti sa aj chuť na ten rezeň.
Neviem prečo hovoríš len o matke, aj otcovia sú v strese.
0 0
skill skill

skill je offline (nepripojený) skill

Ja som mal teraz tiež cca 2 týždne vyšší tlak, obmedzil som sol, kupil som si čaj imelo a hloch, pijem ho 2x denne, a tlak sa mi upravil. Vyskušaj to, tiez nechcem brat lieky
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

terezamaria Pozri príspevok
Môžeš napísať prosím podrobnejšie, ako to robíš? 2 lyžice oleja a smažiť v rúre, to si celkom neviem predstaviť.
Kuracie horné stehná obalím v trojobale , menší pekáč potriem 2 PL oleja , naukladám mäso , pečiem 25 min. pri 210° potom rezne otočím na druhú stranu a znovu 25 min. pečiem. Pečiem odokryté.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať