Zavrieť

Porady

vysoký krvný tlak - hypertenzia

Ahojte,

priateľ má vysoký krvý tlak. Neviete nejakú prírodnú liečbu? Čo je dobré okrem liekov od lekára?
Ďakujem.
Usporiadat
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

patrixo Pozri príspevok
Úplne s tebou súhlasím. Reaktivita lipidov s počtom násobných väzieb rastie a vznikajú peroxidy, hydroperoxilové radikály a čo ja viem čo ešte. Rastlinné oleje obsahujú nenesýtené mastné kyseliny (až na nejaké výnimky) a je s nimi tento problém... ale zas na druhej strane živočíšne tuky majú nasýtené MK a zistilo sa, že príjem nas. MK zvyšuje syntézu LDL cholesterolu v pečeni... tak a neostáva nám nič iné vybrať si medzi cholesterolom a peroxidmi a radikálmi... alebo ako hovoríš-nevyprážať vôbec... ale čo by to bol za život, keby si nedoprajeme nejakú tú vyprážanú dobrotu
Najviac škodia jedlá pripravené na prepálených tukoch a jedlá príliš masné. Preto je dôležité obmedzovať aj tuky rastlinného pôvodu, aj živočíšne tuky, všetko s mierou a kde tá správna miera je, to je ťažko určiť..... Myslím, že to je u každého jedinca iné, pretože sme rôzni. Každý z nás si musí sam sebe rozumieť a musí si zvážiť ako sa bude stravovať, aby si uchoval aké také zdravie.
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
liduska Pozri príspevok
Kuracie horné stehná obalím v trojobale , menší pekáč potriem 2 PL oleja , naukladám mäso , pečiem 25 min. pri 210° potom rezne otočím na druhú stranu a znovu 25 min. pečiem. Pečiem odokryté.
Klobúk dole, zasa niečo nové a ako vidím, tak aj zdravé, ďakujem.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
terezamaria vďaka za radu už mám kávičku doma, naozaj je dobrá a priviezli mi ju až do Blavy /veľmi milý a príjemný pán/ za 1,70 € za 1ks a naozaj som musela zobrať 10 kusov ale je to veľmi výhodná cena.
Len ja trdlo som si ju uvarila a žiadna škoricová chuť a až teraz som si znovu prečítala príspevky a zistila som, že škoricu si musím pridať.
Pekný deň Ludka
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ludmila12 Pozri príspevok
terezamaria vďaka za radu už mám kávičku doma, naozaj je dobrá a priviezli mi ju až do Blavy /veľmi milý a príjemný pán/ za 1,70 € za 1ks a naozaj som musela zobrať 10 kusov ale je to veľmi výhodná cena.
Len ja trdlo som si ju uvarila a žiadna škoricová chuť a až teraz som si znovu prečítala príspevky a zistila som, že škoricu si musím pridať.
Pekný deň Ludka
Som rada, že sa Ti Kávička páči, mrzelo by ma, keby Ti nechutila, lebo ja som to radila.Ja si dávam 2 lyžičky kávičky, 1 lyžičku sójového prášku a maličkú lyžičku škorice. Všetci, čo ku mne chodia, už chcú len takú kávu.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Tak čítam Vaše príspevky a som rada, že som sa dostala k užitočným radám. Už dlhšie pociťujem tlak v hlave. Myslela som, že niečo na mňa lezie tak som vybrala tlakomer a keď som si namerala tlak tak som mala 171/105. Skoro som odpadla od hrôzi. Teraz sa stále merám a najnižší som mala ráno 131/96 za hodinu už 151/101. tak jem cesnačku a som zvedavá či mi klesne. Nemala som nikdy problém s tlakom ale toto ma skoro položilo veď to pociťujem už mesiac. K lekárovi samozrejme idem hneď v pondelok ale ak máte ešte neaké dobré rady na zníženie tlaku budem vďačná.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
astensova Pozri príspevok
Tak čítam Vaše príspevky a som rada, že som sa dostala k užitočným radám. Už dlhšie pociťujem tlak v hlave. Myslela som, že niečo na mňa lezie tak som vybrala tlakomer a keď som si namerala tlak tak som mala 171/105. Skoro som odpadla od hrôzi. Teraz sa stále merám a najnižší som mala ráno 131/96 za hodinu už 151/101. tak jem cesnačku a som zvedavá či mi klesne. Nemala som nikdy problém s tlakom ale toto ma skoro položilo veď to pociťujem už mesiac. K lekárovi samozrejme idem hneď v pondelok ale ak máte ešte neaké dobré rady na zníženie tlaku budem vďačná.
Lekár mi tvrdil , že nie je možné aby som cítila , že mám vysoký tlak , že to človek necíti .Ja to tiež cítim v hlave , proste už som sa zžila s tým, že sa občas stane,že to na mňa lezie a najmä už viem čo sa deje .
Zo začiatku to bolo horšie , keď sa mi ten tlak prejavil , a trvalo určitú dobu,keď ma dali do poriadku lieky,nejako sa to utriaslo a teraz je už dobre .Organizmus si musel zvyknúť a proste už som sa zmierila, že lieky budem užívať do konca života .

Len podstatné je , skutočne navštíviť lekára, nepodceňovať to, lebo bude zle nedobre. Najmä dodržiavať príkazy a zákazy lekára - čo ja sa ešte stále učím. Držím palce.
1 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

A ten tlak už necítiš každý deň? Zjedla som cesnak no moc mi neklesol. Možno to bude aj stresom, ktorý už mám mesiac.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
astensova Pozri príspevok
A ten tlak už necítiš každý deň? Zjedla som cesnak no moc mi neklesol. Možno to bude aj stresom, ktorý už mám mesiac.
Nie necítim každý deň , občas sa mi stane možno raz za mesiac , mesiac a pol .......ale to len prechodne určitú chvíľu .Zo začiatku to bolo horšie , keď ma to skoro položilo .Nevedela som o tom , že mám vysoký tlak , to bola náhoda a dobre, že sa prejavila v práci a nie niekde na ulici . Tie stresy nie sú dobré , ale ako sa im ubrániť to neviem .Ja s tým bojujem tak , že si poviem, že sa nebudem naháňať , stresovať , ale ťažko sa to dá dodržať .
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

astensova Pozri príspevok
A ten tlak už necítiš každý deň? Zjedla som cesnak no moc mi neklesol. Možno to bude aj stresom, ktorý už mám mesiac.
Na taký vysoký tlak Ti len samotný cesnak nepomôže. Cesnak je len doplnok k zdravej strave. Úplne vynechaj soľ, ak máš doma šumivý magnezium, tak ten by trochu pomohol. Zásadne treba ísť k lekárovi, tlak sa musí liečiť a brať pravidelne lieky. Nie je to sranda.
2 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Veľmi dobre znižuje krvný tlak, čerstvo vytlačená šťava z grepov.
Treba užiť nalačno , z jedneho grepu je asi 2 dcl.

ODSKÚŠANÉ.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Čo sa týka jedenia rezňov ,
doležité je to z akou prílohou jeme ten rezeň.
Idealny je chlieb, či ryža.
Vobec by sme nemali kombinovať rezeň zo zemiakmi a už vobec nie z majonezovým šalátom.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Nikdy som nemala problémy s tlakom, včera večer som cítila teplo a tlak v hlave. Odmerala som si tlak,mala som 162 na 102. Manžel mi dal tabletku pod jazyk na zníženie, zabrala. Neviem čím to bolo, ale pravdepodobne tým,že som mala dovolenku a celý deň som robila v záhrade a bola som na 2 dlhých prechádzkach so psom. Budem si musieť dávať pozor a občas tlak zmerať. Dnes už mám tlak normálny 130 na 76.
1 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

http://www.svz.szm.sk/svz11r.htm
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

fíha, Tanče, vitaj, kdeže si bola? A čo Savčo? Napíšeš?
0 0
333kokso333 333kokso333

333kokso333 je offline (nepripojený) 333kokso333

Hypertenzia 1. stupna... Ako sa to da vnimat? Je to uz nebezpecne? Zaujimaju ma vase nazory. Mam 24... Vdaka
Pri posudzovani invalidity je tato dg posudzovana 10% pokial viem, tak to nebude az take vazne ai...
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
333kokso333 Pozri príspevok
Hypertenzia 1. stupna... Ako sa to da vnimat? Je to uz nebezpecne? Zaujimaju ma vase nazory. Mam 24... Vdaka
Pri posudzovani invalidity je tato dg posudzovana 10% pokial viem, tak to nebude az take vazne ai...

Želám pohodový večer.
Klasifikácia TK

  • Normálna hodnota 120 – 129 80 - 84
  • Vyššia normálna hodnota 130 – 139 85 - 89
    • 1. stupeň – mierna hypertenzia 140 – 159 90 - 99
    • 2. stupeň – stredne ťažká 160 – 179 100 - 109
    • 3. stupeň – ťažká hypertenzia nad 180 nad 110


Liečba vysokého krvného tlaku by mala byť trvalá, zahŕňa vhodnú farmakoterapiu a úpravu životného štýlu.
Úprava životného štýlu zahrňuje predovšetkým zníženie hmotnosti u pacientov s nadváhou, pravidelnú fyzickú aktivitu u osôb so sedavým zamestnaním/ pre I. stupeň hypertenzie sú vhodné vytrvalostné aktivity- chôdza, rýchla chôdza, plávanie, cyklistika / a zmenu stravovacích návykov
1 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kukučka Pozri príspevok
fíha, Tanče, vitaj, kdeže si bola? A čo Savčo? Napíšeš?
to bol len taky maly "priskok". Savčo "funhuje" alen je to makacka...
0 0
Altrix Altrix

Altrix je offline (nepripojený) Altrix

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na skúsenosti so znášaním liekov na VKT. Pred časom mi p. doktorka predpísala GOPTEN (1-0-0). Počas užívania som mala tlak cca 140 - 95. Bol teda nižší, ale užívaním GOPTENU som začala kašlať (dráždivo, cez deň aj v noci, nepríjemné hlavne v autobuse, alebo medzi ľudmi). Iný lekár mi predpísal LOKREN, ale teraz zase ledva chodím od únavy, šumenie v hlave, po chviľke chôdze sa úplne spotím. (predpokladám, že to je tiež z liekov).
Prosím Vás, má niekto podobné skúsenosti?

(Prírodná liečba, zníženie hmotnosti, úprava životosprávy mi je úplne jasná, ale ja asi bez liekov nemôžem byť).
Ďakujem za všetky rady.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Altrix Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na skúsenosti so znášaním liekov na VKT. Pred časom mi p. doktorka predpísala GOPTEN (1-0-0). Počas užívania som mala tlak cca 140 - 95. Bol teda nižší, ale užívaním GOPTENU som začala kašlať (dráždivo, cez deň aj v noci, nepríjemné hlavne v autobuse, alebo medzi ľudmi). Iný lekár mi predpísal LOKREN, ale teraz zase ledva chodím od únavy, šumenie v hlave, po chviľke chôdze sa úplne spotím. (predpokladám, že to je tiež z liekov).
Prosím Vás, má niekto podobné skúsenosti?

(Prírodná liečba, zníženie hmotnosti, úprava životosprávy mi je úplne jasná, ale ja asi bez liekov nemôžem byť).
Ďakujem za všetky rady.
I keď neužívam žiadne lieky presne toto sa mi stáva šumenie, hlavne to spotenie a zistila som, že to mávam keď sa mi blíži cyklus. Vtedy mi tlak stúpne aj na 160/100. Ináč som v pohode celý mesiac. Sú nejaké odchýlky ale to sa dá. Je to aj z vyčerpania vtedy nerobím v podstate žiadnu väčšiu manuálnu prácu a pomôže.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Altrix Pozri príspevok
užívaním GOPTENU som začala kašlať (dráždivo, cez deň aj v noci, nepríjemné hlavne v autobuse, alebo medzi ľudmi). Iný lekár mi predpísal LOKREN, ale teraz zase ledva chodím od únavy, šumenie v hlave, po chviľke chôdze sa úplne spotím. (predpokladám, že to je tiež z liekov).
Prosím Vás, má niekto podobné skúsenosti?

(Prírodná liečba, zníženie hmotnosti, úprava životosprávy mi je úplne jasná, ale ja asi bez liekov nemôžem byť).
Ďakujem za všetky rady.
Gopten je inhibítor ACE a preto patrí aj k liekom prvej voľby ako ostatné inhibítory ACE. Bohužiaľ relatívne častým vedľajším účinkom týchto inhibítorov je suchý kašeľ, tvoja pani doktorka urobila správne, pretože voľba iného ACE inhibítora by nemala zmysel.
Teraz užívaš Lokren - betaxolol sú to vlastne β-sympatolytika, blokujú β-receptory, zvyčajne znižujú prekrvenie kože, pspôsobujú pocity studených nôh a rúk a bohužiaľ aj tebou spomínanú únavu. Samozrejme takto sa neprejavuje u všetkých, niekto ho môže znášať veľmi dobre iný nie. Moja mama berie Lokren a neudáva žiadne výrazné ťažkosti.
Ak sa u teba takýto problém vyskytokl určite kontaktuj svojho lekára a poraď sa s ním. Tento liek sa nesmie náhle vysadiť, musí to byť postupne, pretože sa môže objaviť náhle prestrelenie zvýšeného tonusu sympatika

Tiež som brala liek z tejto skupiny β sympatolytík - Beloc, nemala som žiadne vedľajšie účinky, v tom čase sa moje hodnoty pohybovali okolo 145/100 tep 100, mojou zmenou hmotnosti zatiaľ 8,2 kg sa pohybujem okolo 120/70 tep 76, čiže som ho po dohode s lekárom postupne vysadila.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať