Zavrieť

Porady

Koniec štatútu študenta a DBPŠ

Dobrý deň,

Som študentkou 5.ročníka VŠ a pracujem na DBPŠ, ktorej platnosť končí koncom júla 2009. V čase uzatvorenia dohody ešte nebol známy dátum štátnej skúšky. V súčasnosti je už isté že štátna skúška sa bude konať 1.6.-5.6.2009, čím zároveň končí aj môj štatút študenta.
Dátumom štátnej skúšky sa automaticky končí aj platnosť mojej DBPŠ? Alebo sa automaticky mení len jej povaha z DBPŠ na dohodu o vykonaní práce?
V spoločnosti ma potrebujú do júla, sú povinný uzatvoriť so mnou na ten jeden mesiac novú dohodu o vykonaní práce?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc !!!
Usporiadat
gpuskarova gpuskarova

gpuskarova je offline (nepripojený) gpuskarova

Ahojte, dakujem za predchadzajuce nazory.

riesim problematiku dohod o brigadnickej praci studenta prave u bakalarov, kde je predpoklad, ze budu pokracovat v inzinierskom studiu. dohody maju uzavrete do 30.6.2009, resp. 31.8.2009, ale statnice mali v priebehu maja resp. juna. stratili statut studenta, riesia si ZP. v tychto pripadoch treba uzatvarat dohody o vykonani prace na letne obdobie a potom v septembri opat DBPS? mate s tym niekto skusenost?

kedze ide o zmenu typu dohody, myslite, ze treba urobit odhlasku a potom nasledne hned prihlasku do socialnej poistovne?

dakujem za odpoved.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Z vyssie uvedenych prispevkov mi vyplyva, ze dohody koncia ku dnu, ktory ste si dohodli, t. j. 30.6.2009, resp. 31.8.2009 (nie dnom vykonania statnych skusok). Ak od dalsieho dna uzatvorite dalsiu, resp. inu dohodu, odporucila by som odhlasit dohodarov dnom skoncenia povodnej dohody a opat prihlasit dnom zacatia novej dohody.
0 0
gpuskarova gpuskarova

gpuskarova je offline (nepripojený) gpuskarova

tie odhlasky a prihlasky su myslite nevyhnutne? aj ked ide o navaznost dohod?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gpuskarova Pozri príspevok
tie odhlasky a prihlasky su myslite nevyhnutne? aj ked ide o navaznost dohod?
Pokial vystavíš novú dohodu - ano
0 0
gpuskarova gpuskarova

gpuskarova je offline (nepripojený) gpuskarova

fuha, nova informacia pre mna.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Pri kazdom zacati a ukonceni pracovneho pomeru, ale aj dohod mimo pracovneho pomeru, musis zamestnanca prihlasit a odhlasit.
0 0
gabiga gabiga

gabiga je offline (nepripojený) gabiga

a nepovazuje sa to za predlzenie dohody ako napriklad pri pracovnom pomere? ak je pracovny pomer dohodnuty na dobu urcitu a potom je po uplynuti tejto doby predlzeny na dobu neurcitu, tak netreba zamestnanca odhlasovat a prihlasovat do socialky opat.
pri brigadnikoch, pokial ide o pokracovanie toho isteho vztahu a teda predlzenie dohody, tak by nemalo byt potrebne ho odhlasovat a opat prihlasovat.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Predlzenie dohody a ukoncenie a uzatvorenie novej dohody su dve rozdielne veci.

Ak ide o predlzenie zmluvy, dohody -rozumej dodatkom k zmluve - zamestnanca neodhlasujes, zmluva pokracuje.

Ak ide o ukoncenie dohody (skoncila najcastejsie z dovodu stanovenia doby urcitej) - zamestnanca odhlasis.
Ak s nim uzatvaras NOVU dohodu - zamestnanca opät prihlasis.
0 0
tosomya tosomya

tosomya je offline (nepripojený) tosomya

Dobrý deň, mám podobný problém. Ukončila som štúdium na VŠ, ale mám podpísanú DBPŠ až do konca decembra a zamestnávateľ sa vyjadril, že zmluva je platná napriek ukončeniu štúdia. Rada by som sa opýtala, ako ste túto situáciu riešili a ako je to s platením odvodov a zdravotného poistenia.

Za odpoveď vopred ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tosomya Pozri príspevok
Dobrý deň, mám podobný problém. Ukončila som štúdium na VŠ, ale mám podpísanú DBPŠ až do konca decembra a zamestnávateľ sa vyjadril, že zmluva je platná napriek ukončeniu štúdia. Rada by som sa opýtala, ako ste túto situáciu riešili a ako je to s platením odvodov a zdravotného poistenia.

Za odpoveď vopred ďakujem
vid moj príspevok 8, ja sa stotožňujem aj s č.9
riešila som to tak a riešim to znova rovnako.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tosomya Pozri príspevok
Dobrý deň, mám podobný problém. Ukončila som štúdium na VŠ, ale mám podpísanú DBPŠ až do konca decembra a zamestnávateľ sa vyjadril, že zmluva je platná napriek ukončeniu štúdia. Rada by som sa opýtala, ako ste túto situáciu riešili a ako je to s platením odvodov a zdravotného poistenia.

Za odpoveď vopred ďakujem
DoBPŠ je platná do konca roka. Ak sa však zaeviduješ na úrade práce, štát bude platiť za teba zdravotné poistenie. Príjem z dohody nesmie presiahnuť 65 % živ.minima, zvýšeného o platby poistného, aj keď sa z dohody neplatia. Ak evidenciu stihneš do 7 dní od vykonania štátnej skúšky, zaevidujú ťa spätne od prvého dňa.

Ak sa nebudeš evidovať na úrade práce, príjem z dohody je neobmedzený. Musíš sa však do 8 dní od skončenia štúdia prihlásiť v zdr.poisťovni ako samoplatitel.

V jednom aj druhom prípade nie si nemocensky poistená. Doporučujem príhlásiť sa v soc. poisťovni ako dobrovolne nemocensky poistená osoba.
2 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Je možné zamestnať cez prázdniny (júl, august) na DoBPŠ žiaka strednej školy, ktorý už zmaturoval a od septembra bude pokračovať v štúdiu na VŠ ? Predložil potvrdenie o návšteve ešte strednej školy platné pre šk. rok 2009/2010.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

milanr Pozri príspevok
Je možné zamestnať cez prázdniny (júl, august) na DoBPŠ žiaka strednej školy, ktorý už zmaturoval a od septembra bude pokračovať v štúdiu na VŠ ? Predložil potvrdenie o návšteve ešte strednej školy platné pre šk. rok 2009/2010.
Ano, je to mozne, ved student strednej skoly po maturite je studentom az do 31.8. daneho roka.
0 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

Ahojte poradaci,
mam jednu otazocku: mame dohodara, ktory u nas pracuje na dohodu o brig. praci studentov, tato dohoda mu konci 30.06.2010, teraz konci 1. rocnik inzinierskeho studia a ja neviem, ci s nim mozme uzavriet od júla dohodu o brig. praci studenta alebo dohodu o vykonani prace
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

mirka06121985 Pozri príspevok
Ahojte poradaci,
mam jednu otazocku: mame dohodara, ktory u nas pracuje na dohodu o brig. praci studentov, tato dohoda mu konci 30.06.2010, teraz konci 1. rocnik inzinierskeho studia a ja neviem, ci s nim mozme uzavriet od júla dohodu o brig. praci studenta alebo dohodu o vykonani prace
predpokladám, že v štúdiu pokračuje ďalej. Ak áno, tak má naďalej štatút študenta-môže byť dohod o brig.práci študenta.
0 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

takze s nim mozme napr. od jula uzavriet dohodu o brig. praci studenta?
0 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

drobeceva dakujem za pomoc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať