Zavrieť

Porady

Eurovízia 2009

Sa riadne čudujem, že ja zakladám túto tému.

No čo vravíte na obe semifinále Eurovízie? Mne sa viac pesničiek páčilo v prvom kole. Ale ostala som prekvapená, že naši sa nedostali do finále. Veľmi som im fandila, pretože si myslím, že boli na dobrej úrovni.
A podľa môjho subjektívneho názoru sa do finále z včerajška dostali niektoré hrozné pesničky.

Diskutujme, komu sa čo páči.

Mne sa z prvého semifinále páčil Island a aj Malta.
Z druhého Nórsko.

Ktoré Vám?
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Leila2006 Pozri príspevok
A. Rybak - krásna, chytľavá, neprehliadnuteľná pieseň, super interpretácia, choreografia, scéna, krásne využité národné motívy, nedivím sa, že očaril, zaslúžil si to víťazstvo. Naši podľa konečných výsledkov dopadli fakt katastrofálne, pieseň sa páčila asi len Slovákom. Ešte sa musíme veľa učiť.
No pre mna ten Rypak - nic moc. Prejav mal suvereny, na podiu je doma, ale skladbaiba priemena. Nasa piesen bola lepsia, interpretacne bola ale zvladnuta malicko menej presvedcivo.

Nie som si isty tym, ci pri hlasovani aj v takej sutazi, ako je Eurovizia nehraju rolu sympatie a antipatie k jednotlivym narodom. Ked sa robi prieskum onlubenosti jednotlivych narodov v Europe, vzdy vyhraju Taliani, pripadne Francuzi a my sme uplne na poslednom mieste, hoci drviva vacsina Europanov so ziadnym Slovakom nikdy neprisla do styku - nemoze mat teda ziadnu skusenost. Jednoducho v psychologii to tak funguje. Nepoznam = nedoverujem, nepreferujem. S tymto zakladnym vzorcom robi dalej marketing.

To len my si myslime, ze sme uz v Europe. Ti na zapad od nas si to nemyslia. Dnes mi prisiel e-mail z Belgicka z firmy Philips. Jedna mila pani mi tam oznamuje, ze nam posielaju vzorky a ze do balika strcili fakturu na colne ucely (nemame ju platit) aby nam ulahcili preclenie...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Aha - a myslim este jeden moment tam bol, ktory my nevnimame, ale ini asi dost intenzivne. nespieval vitaz po anglicky? Nasi mysli po slovensky nie? Teda ak pocuvate pesnicku napr. po grecky, tak vas tak nezaujme, lebo jej nerozumiete...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vierockak Pozri príspevok
na konto pobavenia sa na preklade nórskej pesničky ... ja som napísala, že to je nezáväzný preklad 16 ročnej slečny a ak má niekto správnejší preklad - nech sa páči, môže ho sem priložiť ...
Na 16 ročnú študentku je to dobrý preklad (napriek tým drobným chybám)...
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Ale snaha sa cení a vierockak máš šikovnú dcéru
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Náhodou je to dobrý preklad, texty piesní sa dosť ťažko prekladajú
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

podla mna Rybakova piesen je skvela.....velmi chytlava
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

vierockak Pozri príspevok
na konto pobavenia sa na preklade nórskej pesničky ... ja som napísala, že to je nezáväzný preklad 16 ročnej slečny a ak má niekto správnejší preklad - nech sa páči, môže ho sem priložiť ...
Ten preklad ma nepobavil, ten bol inak OK, len tie dve chyby. Mna pobavilo to ''piesen Lyrics''. A zase opakujem, nic v zlom, nevysmievam sa ani nic take, OK? Viem, ze asi nevies po anglicky, takze si to nemohla vediet, len ma to skratka pobavilo.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Slayer666 Pozri príspevok
Ten preklad ma nepobavil, ten bol inak OK, len tie dve chyby. Mna pobavilo to ''piesen Lyrics''. A zase opakujem, nic v zlom, nevysmievam sa ani nic take, OK? Viem, ze asi nevies po anglicky, takze si to nemohla vediet, len ma to skratka pobavilo.
Možno bola chyba v tom, že to tak bolo uvedené v príspevku od Chobota a to "LYRICS" vyzeralo ako názov piesne
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
lavi Pozri príspevok
podla mna Rybakova piesen je skvela.....velmi chytlava
Mala som snahu Ti dať bodík,no žiaľ sa to nejak nedarí.
Ale máš pravdu, pesnička má vynikajúcu, chytlavú melódiu a taktiež text je zlatý. Dokonca dnes ju zahrali na moje potešenie na rádiu Východ.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Ale zaujímavé je, že 23-ročný chalan dokázal skomponovať tak skvelú hudbu a ešte sám napísať text...kam sa hrabu naši??
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

icemonika Pozri príspevok
Ale zaujímavé je, že 23-ročný chalan dokázal skomponovať tak skvelú hudbu a ešte sám napísať text...kam sa hrabu naši??
Nuz, mam taku teoriu. Keby u nas bola viac podporovana alternativna scena a nehralo sa v radiach a vsade stale tych istych par pesniciek dookola, tak by mozno mal slovensku scenu kto tahat. Pretoze aj ked ''alternativnu'' hudbu vzdy bude pocuvat menej ludi ako ten lalala mainstream, predsa ten lalala mainstream vzdy tazil z toho, co vymysleli serioznejsi interpreti/skladatelia. Oni jednoducho hybu scenou. Najprv ich oceni malokto, neskor sa stanu trochu popularnejsi a v zjednodusenej verzii sa zacnu odrhavat v radiach, ked z nich vsetko vyzmykaju, tak sa presadi novy pristup/styl a zase dookola.

Vo vseobecnosti je na tom hudobny priemysel dnes velmi zle, a casom sa na to doplati, ale myslim, ze u nas je to este o nieco vaznejsie. Plus mame este iny vazny hendikep. Vdaka tomu, ze sme tu 50 rokov mali taky rezim, aky sme mali, chyba nam obrovska a velmi vyznamna etapa hudobneho vyvoja. O co sa davnejsich hudobnych korenov tyka, nas folklor nie je hudobne taky bohaty a zaujimavy ako v niektorych inych krajinach. Taktiez je odsudzovany aj heavy metal (vacsinou ludmi, ktori ho ani nepoculi, resp. poculi nieco, o com si mysleli, ze je heavy metal), ktory sice do hudby urcite nepriniesol tolko, ako r&b, fusion alebo progresivne kapely, ale predsa len istu virtuozitu a kvalitny spev si ziada (co potvrdzuje aj Petr Janda, ktory sam heavy metal isty cas hral), predsa nieco priniesol.

A tiez tu chybaju interpreti, hlavne mame vyrazny deficit kvalitnych vokalistov (co sa ozyva aj z rad hlasovych pedagogov). V nasom stvorakordovom rocku ani dobri spevaci potrebni nie su. Staci sa pozriet do krajin Skandinavie, USA a pod., kde sa hraju zanre, ktore si uz svojou podstatou ziadaju kvalitny spev (ci uz heavy metal, r&b, soul...), dobrych spevakov je tam velmi vela.

A co sa tyka skladby nasej reprezentacie, bola hudobne na vyssej urovni ako Rybakova, ale Rybakova bola urcite chytlavejsia, to je pravda. A ta sutaz o hudbe vobec nie je, takze aj ked nasi mali nepochybne kvality, boli tam prakticky bezpredmetne. Avsak predsa na vitaznej piesni bolo nieco take zaujimave - nechcem tu rozoberat harmonicku kadenciu atd, takze ostanem pri tom. Slovenskej scene uz jednoducho dochadzaju myslienky.

Teda ospravedlnujem sa za tento dlhy prispevok a za to, ze sa to musi skoro citat ako essay, ale chcel som povedat len tolko, ze to netreba hadzat len na nasich, ze nie su schopni prerazit, ale ze je to aj posluchac, kto tvori hudbu, nielen skladatel a interpret.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

icemonika Pozri príspevok
Ale zaujímavé je, že 23-ročný chalan dokázal skomponovať tak skvelú hudbu a ešte sám napísať text...kam sa hrabu naši??
Zuzana Smatanová?
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
iriska Pozri príspevok
Zuzana Smatanová?
no ma par zaujímavých veci.

Ja som skôr narážala na naše semifinálové kola Eurovízie. Nela a Kamil, ktorí vyhrali, boli skutočne jediný s kvalitnou piesňou. Keď sa človek započúval do ostatných piesní, tak spievali o ničom. Napríklad Zachariáš Hubáček, Bezdeda...ale najlepšia bola Šindlerová, ktorá si dala napísať pieseň aj text a aj tak jej to nepomohlo
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Slayer666 Pozri príspevok

O co sa davnejsich hudobnych korenov tyka, nas folklor nie je hudobne taky bohaty a zaujimavy ako v niektorych inych krajinach.
To hadam nemyslis vazne. Ktora krajina ma uz bohatsi foklor ako my?

To, ze ho malokto vie dnes vyuzit, resp, ani sa nesnazi, a ze dnes poznaju ludia odraz folkloru iba cez akysi Senzi Senzus, (ci ako sa to vola) - to uz je ina vec.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

misomiso Pozri príspevok
To hadam nemyslis vazne. Ktora krajina ma uz bohatsi foklor ako my?

To, ze ho malokto vie dnes vyuzit, resp, ani sa nesnazi, a ze dnes poznaju ludia odraz folkloru iba cez akysi Senzi Senzus, (ci ako sa to vola) - to uz je ina vec.
India, Iran, Maroko, Cina, Rusko, Armensko....
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

misomiso Pozri príspevok
To hadam nemyslis vazne. Ktora krajina ma uz bohatsi foklor ako my?

To, ze ho malokto vie dnes vyuzit, resp, ani sa nesnazi, a ze dnes poznaju ludia odraz folkloru iba cez akysi Senzi Senzus, (ci ako sa to vola) - to uz je ina vec.
Ale ak sa zaujimas o slovensky folklor a vies mi uviest par zaujimavych veci, velmi rad si ich vypocujem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
To hadam nemyslis vazne. Ktora krajina ma uz bohatsi foklor ako my?

To, ze ho malokto vie dnes vyuzit, resp, ani sa nesnazi, a ze dnes poznaju ludia odraz folkloru iba cez akysi Senzi Senzus, (ci ako sa to vola) - to uz je ina vec.
Žeby USA ??????????????????????????

Veď títo nemajú ani svoj vlastný ..........
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Slayer666 Pozri príspevok
Ale ak sa zaujimas o slovensky folklor a vies mi uviest par zaujimavych veci, velmi rad si ich vypocujem.
Jedna z najkrajších , najlepších , počúvaj a potom kritizuj ......

Ej , ale si mi zarúbau , zaťau do živieho .....keď budeš chcieť , dám ešte viac ...

A to počúvam aj heavy metal, r&b, soul, rock , rap , opera ....Senzi Senzus nie ! Ten je pre jedného pána hokejistu .....aj
Ozaj , nie všetko je na You Tube ....


Naposledy upravil buchač : 21.05.09 at 19:31
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

buchač Pozri príspevok
Žeby USA ??????????????????????????
Veď títo nemajú ani svoj vlastný ..........
Nuz s USA je trochu problem ten, ze hudobne tradicie, ktore sa tam vytvorili relativne nedavno, sa daju vystopovat az k svojim korenom v Europe, Afrike a inde. Ale koniec koncov, nikdy nie je tradicna hudba ''cistokrvna'', ani nasa nie je - okrem slovanskych vplyvov su tu aj madarske a ciganske.

Ale z USA by som si urcite srandu nerobil. Ich tradicna hudba dala vzniknut vsetkym zanrom 20. storocia - blues, jazz, r&b, soul, funk, hip-hop, rock-n-roll (plus vsetky jeho styly ako heavy metal, progressive rock, klasicky rock-n-roll, blues-rock, southern-rock blabla), disco a na co si len spomenies. Samozrejme, je tu aj vyrazny vplyv europskej klasickej hudby a to predovsetkym v heavy metale a progresivnom rocku.

V USA je vela tradicii. Su tam indianske piesne, piesne byvalych otrokov, v niektorych oblastiach je silny vplyv skandinavkeho folkloru, keltskeho folkloru. Z USA by som si srandu v tomto nerobil.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

buchač Pozri príspevok
Jedna z najkrajších , najlepších , počúvaj a potom kritizuj ......

Ej , ale si mi zarúbau , zaťau do živieho .....keď budeš chcieť , dám ešte viac ...

A to počúvam aj heavy metal, r&b, soul, rock , rap , opera ....Senzi Senzus nie ! Ten je pre jedného pána hokejistu .....aj
Ozaj , nie všetko je na You Tube ....
Mas pravdu, tato je dobra. Ja poznam slovensky folk z cinnosti roznych folklornych suborov, teda sa jedna o tanecnu hudbu. Tam to naozaj nie je nic extra. Ale tato piesen ma aj melodiu zaujimavejsiu, o dost a v tomto prevedeni aj atmosferu.

Senzi Senzus suhlasim, je to najnizsia forma zabavy aka v hudbe existuje. Neviem sice, ktoreho hokejistu myslis, ale to je jedno.

Jasne ze chcem este viac. Aj ked asi by to chcelo zalozit novu temu, nech sa to tu nezvrhne na debatu o folklore.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať