Zavrieť

Porady

Eurovízia 2009

Sa riadne čudujem, že ja zakladám túto tému.

No čo vravíte na obe semifinále Eurovízie? Mne sa viac pesničiek páčilo v prvom kole. Ale ostala som prekvapená, že naši sa nedostali do finále. Veľmi som im fandila, pretože si myslím, že boli na dobrej úrovni.
A podľa môjho subjektívneho názoru sa do finále z včerajška dostali niektoré hrozné pesničky.

Diskutujme, komu sa čo páči.

Mne sa z prvého semifinále páčil Island a aj Malta.
Z druhého Nórsko.

Ktoré Vám?
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

misomiso Pozri príspevok
Mozno, ja som iba racionalne patral po tom, preco by som ja osobne Rybaka asi nedal na prve miesto. Proste na mna tiez vplyva sila osobnosti interpreta, ale kedze pocuvam rozne zanre, vzdy som si vyberal, co budem pocuvat a nepocuval som veci iba preto, ze prave idu v radiu, sam trocha hram, tak na mna prirodzene vplyva dost podstatne kvalita hudby, co sa tyka hodnoty napadov.

Teda v prenesenom slova zmysle - niektori politici maju dost vysoke preferencie, pretoze mnohi volici pocuvaju skor, AKO hovoria, zatial co ja patrim skor k tym, co pocuvaju CO hovoria. Rovnako som pocuval aj Euroviziu.

Proti Rybakovi nemam nic - naopak - ak by takyto chlapik dostal do ruky naozaj kvalitnu piesen, tak to bude hit storocia. Mozno sa dockame.
Tak dobre som pochopila.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
misomiso Pozri príspevok
Ano, osobna charizma valcuje uplne vsetko racio (spickovi marketeri maju pravdu). To je aj dovod, preco Meciar tak dlho vyhraval volby. Jednoducho niektori ludia vedia strhnut, je to o chemii. Aby niekoho neplietlo, ze spominam Meciara ako priklad, tak mne je ten Rybak tiez sympaticky. Za vykon 110%, ale ak sa pozriem racionalne na pesnicku, tak 30%.

Mečiar a charizma...tomu neverím...ale bez srandy...ja som ju u neho nikdy nezbadala...ak ju niekedy mal...môže sa charizma vytratiť???

Pre mňa charizmatický človek je Stanislav Rakús (http://sk.wikipedia.org/wiki/Stanislav_Rak%C3%BAs) senzačný človek, Pán spisovateľ s neskutočnou skromnosťou, nekonečnou láskavosťou...milujem ho

Trochu iný typ ako Rybak...nie??
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
misomiso Pozri príspevok
Ano, osobna charizma valcuje uplne vsetko racio (spickovi marketeri maju pravdu). To je aj dovod, preco Meciar tak dlho vyhraval volby. Jednoducho niektori ludia vedia strhnut, je to o chemii. Aby niekoho neplietlo, ze spominam Meciara ako priklad, tak mne je ten Rybak tiez sympaticky. Za vykon 110%, ale ak sa pozriem racionalne na pesnicku, tak 30%.
misomiso ako si to myslel s tym Mečiarom...kedy?...ako???
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

icemonika Pozri príspevok
misomiso ako si to myslel s tym Mečiarom...kedy?...ako???
Co neda ti to spavat? No jedine charizmou sa dal vysvetlit ten pocetny a stabilny elektorat, ktorym disponoval. Jeho "percentami" vtedy nepohol ziaden skandal, ani Elektra, ani ine, hovorilo sa o osobnej charizme. Pocul som hovorit ludi, ktori s nim zakladali VPN a potom sa od neho oddelili. Vsetci sa zhodli na tom, ze z neho vyzarovala akasi zvlasta sila, ktorej sa dalo tazko odolat.

Ja teda osobne v nom ziadnu charizmu tiez nevidim, lenze ja som chlap (jeho elektorat bol vzdy z vacsej casti zensky) takze to neviem posudit. Kazdopadne by to mnohe veci vysvetlovalo.
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

Meciar a charizma...? :-O
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

lavi Pozri príspevok
Meciar a charizma...? :-O
No ja by som sa z toho nevysmieval.

Definicia z Wikipedie: Charizma (gr.) je súbor vlastností uznávaných okolím, na základe ktorých sa človek s takýmito vlastnosťami môže stať vodcom ovplyvňujúcim svojím konaním široké vrstvy
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

...to bol smajlik prekvapenia, nie vysmechu
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

lavi Pozri príspevok
...to bol smajlik prekvapenia, nie vysmechu
No ved fajn, prekvapenych sa tu zda byt viac ludi. treba si ale uvedomit ze charizma je schopnost vplyvat na masy a tento termin sa nijako neviaze na sposob tohto vplyvu (neriesi, ci je pozitivny alebo negativny). Najcharizmatickejsou osobnostou 20. stor bol nepochybne Hitler.

Samozrejme je fajn, ak niekto vyuzije svoju charizmu opacnym sposobom a dokaze ludi naopak povniest, nie atakovat ich nizke pudy. Takuto sancu maju casto umelci, osobitne snad herci a hudobnici. Ale rec bola o tom, preco Rybak a preco prve miesto. Tak teda moj nazor je ten, ze tam zohrala rolu skor jeho charizma a profesionalita, ako kvalita pesnicky. To je vsetko, co som tycm chcel povedat.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nevyčísliteľné škody

Koľko tak môže stáť Eurovízia?

Najprv to najdôležitejšie, aby som nezabudol a nemusel to kdesi googliť: Eurovíziu vyhral Alexander Rybak z Nórska, pôvodom z Minska, či odkiaľ. Žije však v Nórsku, aj sa za Nórsko zúčastnil, spieval, huslil a s obrovskou prevahou zvíťazil. Miesto v dejinách popmusic má Alexander isté. V tých najbanálnejších, na ktoré si ktokoľvek spomenie len raz do roka, pri ďalšom kole. Alexandrovu „hudbu“ si púšťať nebudem, neudržím ju dlhšie ako jeho meno.........
http://www.inland.sk/uvodniky/nevycislitelne-skody.html
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
misomiso vďaka za vysvetlenie ...asi mi to unikalo kvôli tomu, že v čase, keď vládol Mečiar som nesledovala politiku, ale pieskovisko, hračky..
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

mne len skratka nejde do hlavy porovnavat charizmu Rybaka s Meciarom...to je troska iny druh charizmy...a asi posobi aj na ine vekove kategorie
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

lavi Pozri príspevok
mne len skratka nejde do hlavy porovnavat charizmu Rybaka s Meciarom...to je troska iny druh charizmy...a asi posobi aj na ine vekove kategorie
Ano, presne ako pises, rozni ludia mozu posobit na rozne vekove, ale aj ine kategorie, (socialne, konkretne pohlavie a pod.) Ale porovnat sa to da - charizma znamena vzdy iba schopnost ovplyvnit masy a rovnako aj v jednom aj druhom pripade to vysvetluje uspech danej osoby. Jednoducho aj medzi spevakmi su taki, ktori vyhraju preto, ze perfektne spievaju hodnotnu hudbu, a potom taki, ktori si pomozu skor charizmou.

Rovnako aj v politike. Niektori sa dostanu hore pre to, co hovoria, ini zasa hlavne pre to, ako to hovoria a ako dokazu strhnut masy. Princip zostava stale rovnaky.
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

OK...pre mna ma obrovsku charizmu Dan Landa...ale stale si neviem predstavit porovnat ho s Meciarom...co sa charizmy tyka....povedzme tak s Pinochetom..
pre mna skratka uplne iny druh charizmy...spevak ak je sympaticky na mna ako na zenu posobi aj ako muz, kdezto charizmu politika vnimam uplne inak.
...ale nechcem sa natahovat za slovicka...
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
misomiso Pozri príspevok
Ano, presne ako pises, rozni ludia mozu posobit na rozne vekove, ale aj ine kategorie, (socialne, konkretne pohlavie a pod.) Ale porovnat sa to da - charizma znamena vzdy iba schopnost ovplyvnit masy a rovnako aj v jednom aj druhom pripade to vysvetluje uspech danej osoby. Jednoducho aj medzi spevakmi su taki, ktori vyhraju preto, ze perfektne spievaju hodnotnu hudbu, a potom taki, ktori si pomozu skor charizmou.

Rovnako aj v politike. Niektori sa dostanu hore pre to, co hovoria, ini zasa hlavne pre to, ako to hovoria a ako dokazu strhnut masy. Princip zostava stale rovnaky.
a nie len tam, všade, všade je to tak, že Vás hocikde oblbne niekto svojimi rečami...horšie je to keď to ma na človeka negatívny dopad
Napr. ja som si až po rokoch uvedomila ako na mňa pôsobili niektorí ľudia a ako som im slepo dôverovala ..ale od vtedy som už dospela a uvedomila som si, že svet nie je vždy ružový
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja sa ani nečudujem,že sa nedostali do finále. ja sa čudujem,že sa vôbec dostali na Eurovíziu. počula som pesníčku a bola som maximálne znechutená tým ako ,,spievali,,. Nela škriekala, mimo melódie, falošné a o tom jej partnerovi ani nehovorim. jedna velka chyba čo urobili bola,že spievali slovensky. nie,že by slovenské pesníčky boli zlé ale mali spievať v jazyku ktorému budú rozumeť aj v iných štátoch. ani ja by som nehlasovala za niečo čomu nerozumiem. mali tam ísť úplne iný hudobníci čo aj niečo dokázali a nie herci čo akože vedia spievať. a ten týpek čo vyhral celú Eurovíziu no coment
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať