Zavrieť

Porady

energeticky certifikat budovy

Poradte kolko asi stoji energeticky certifikat budovy a kto ho robi, potrebujem ho ku kolaudacii rodinneho domu
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vrátim sa k téme,
čo treba predložiť k žiadosti o certifikát?
Kto ti ho robil?
resp. koho odporúčate z okolia DS, Senec, Šamorín?
príspevok nemažem, už som našla aj vďaka iným príspevkom.
Dobrý dojem a prvé miesto vo výbere má firma PRIVILEG.SK, s.r.o.
Naposledy upravil KEJKA : 08.11.10 at 11:49
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Chceli projekt + na mieste vypisali dotaznik kde si poznamenali skutocny stav, resp. zmeny oproti projektu. A zalohu 50% z ceny
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vďaka, ja som sa začala zaujímať o kolaudáciu a ECB, lebo som si myslela, že to potrvá dlho.
Nemám ešte interiérové dvere, ani fasádu aj terasu sme odložili o rok. ešte chcem upraviť okolie a potom budem riešiť to ECB, ak teda nebudú vadiť tie chýbajúce dvere.Vďaka za info.
0 0
Jack_spk Jack_spk

Jack_spk je offline (nepripojený) Jack_spk

Ja som mal EC za 150€. Zadajte si dopyt a budú sa Vám hlásiť viacerí - potom si vyberte najlacnejšieho.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ja som mal ponuky za 130.-....tá istá metoda, ako jack_spk...
0 0
janfasanga janfasanga

janfasanga je offline (nepripojený) janfasanga

Ján Fašanga, autor. Ing.
bjuty smis Pozri príspevok
ja som mal ponuky za 130.-....tá istá metoda, ako jack_spk...
fíha, tak s takou cenou som sa ešte nestretol... Keď sa nadtým zamyslím, že treba urobiť odbornú obhliadku stavby a že na energetickom certifikáte robia dve odborne spôsobilé osoby (stavební inžinieri), tak 130,- eur sa mi už zdá byť už priam podozrivo nízka cena... (Dúfam, že to nebolo načierno, doklad považujem za samozrejmosť.)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

potreboval som to ku kolaudácii...vlastne náš zdieračský štát to potreboval k mojej kolaudácii ....
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

bjuty smis Pozri príspevok
potreboval som to ku kolaudácii...vlastne náš zdieračský štát to potreboval k mojej kolaudácii ....
nie náš štát, ale Európska únia...
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Nie je jedno kto to "potrebuje"? Aj tak to je cele zbytocne (momentalne)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

) tak potom ani eu na mňa nevyzrela....
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Súhlas, za Nemeckom a Rakúskom sme určite, ale nie je to s nami až také zlé. Mal by si poznať domy vo Francúzsku...
Ale k tým ECB, určte pomôžu novým stavebníkom, hlavne tým, čo robia podľa katalógových projektov, pretože doteraz bola prax: Katalógový projekt = žiadne detailne riešenia tepelných mostov, a laici si to spravili po svojom. Najhoršie sú na tom chudáci, čo začali stavať bez ECB, teraz si ho musia dať spraviť a otvárajú sa im oči, čo všetko im tzv. "majstri" po...li, a otvárajú sa im oči, koľko stoviek € navyše budú ročne vyhadzovať za kúrenie, lebo ušetrili kedysi 50 €.
1 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

TomasHC Pozri príspevok
Nie je jedno kto to "potrebuje"? Aj tak to je cele zbytocne (momentalne)
zbytocne to nie je. Mozno sa da polemizovat o tom, ci j cena primerana a ci by nemala byt zaplatena este PRED vystavbou, a nie az ked je neskoro. Ale zbytocne - nie, zbytocne to nie je
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lutec Pozri príspevok
Súhlas, za Nemeckom a Rakúskom sme určite, ale nie je to s nami až také zlé. Mal by si poznať domy vo Francúzsku...
Ale k tým ECB, určte pomôžu novým stavebníkom, hlavne tým, čo robia podľa katalógových projektov, pretože doteraz bola prax: Katalógový projekt = žiadne detailne riešenia tepelných mostov, a laici si to spravili po svojom. Najhoršie sú na tom chudáci, čo začali stavať bez ECB, teraz si ho musia dať spraviť a otvárajú sa im oči, čo všetko im tzv. "majstri" po...li, a otvárajú sa im oči, koľko stoviek € navyše budú ročne vyhadzovať za kúrenie, lebo ušetrili kedysi 50 €.
Súhlasím s vami.Ale čo koho do toho ako si kto postaví dom.Pokiaľ tým nikoho neohrozuje tak nech si to postaví aj zo slamy.Ak požaduje EU nejaký certifikát tak si ho mala aj zaplatiť a nie hodiť to na plecia stavebníkov.Takto to je len ďalšia forma dane na nenažraných europskych darmožráčov.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

220870 Pozri príspevok
Súhlasím s vami.Ale čo koho do toho ako si kto postaví dom.Pokiaľ tým nikoho neohrozuje tak nech si to postaví aj zo slamy.Ak požaduje EU nejaký certifikát tak si ho mala aj zaplatiť a nie hodiť to na plecia stavebníkov.Takto to je len ďalšia forma dane na nenažraných europskych darmožráčov.
Suhlasim, trosku doplnim svoj pohlad. To co koho do toho, ako si kto postavi dom by som vynechal. Urcite zakladne pravidla bezpecnosti by som nechal tak, ako su definovane v normach, aby chranili ludi. Zakladne pravidla by skor mali byt na mechanicku odolnost a hygienu, jednoducho to,co ludi chrani a zabezpecuje im bezpecie a iste pohodlie.No nieco navyse uz musi byt dobrovolne.
1 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

deli. Pozri príspevok
zbytocne to nie je. Mozno sa da polemizovat o tom, ci j cena primerana a ci by nemala byt zaplatena este PRED vystavbou, a nie az ked je neskoro. Ale zbytocne - nie, zbytocne to nie je
ECB po stavbe, ked sa malo co da zachranit, je PODLA MNA zbytocne. Projekty by mali obsahovat udaje ako ECB, a to co je teraz ECB by sluzilo na porovnanie aktualneho stavu s projektovanym...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To je uplne zbytocne, aby vopred bol v projekte ECB. Napocitat sa da vselico, podstatne je,co sa namera priamo na mieste. To, aky to ma zmysel snad ukaze cas.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

ciners Pozri príspevok
To je uplne zbytocne, aby vopred bol v projekte ECB. Napocitat sa da vselico, podstatne je,co sa namera priamo na mieste. To, aky to ma zmysel snad ukaze cas.
To som zvedavy, ci za tych 130 euro niekto zdvihne rit z kancelarie a bude nieco merat... Infrakamera stoji DOST vela - http://www.fluke.com/fluke/usen/Ther....htm?PID=56187

Take ECB sice administrativne su OK, ale kto vie kde je realita...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tak su potom na nic. To nevypocitas. Jeden kamarat to robi a takisto spravuju budovy. Vravel mi, ze su to totalne bulhary tie vypocty, ze ked im chodia ako spravcom cisla o minutom teple, tak minu podstatne menej ako sa vypoctom predpoklada.
1 0
janfasanga janfasanga

janfasanga je offline (nepripojený) janfasanga

Ján Fašanga, autor. Ing.
TomasHC Pozri príspevok
Take ECB sice administrativne su OK, ale kto vie kde je realita...
ECB definuje akusi "normalizovanu" potrebu energie, t.j. energeticku hospodarnost budovy pri normalizovanom uzivani budovy, aby sa jednotlive domy mohli relevantne porovnavat. Z ECB sa dozviem take informacie o budove, ktore by som mozno nemal. A pri kupe domu je to pre kupujuceho neskutocne cenna a uzitocna informacia, urcite ma vacsiu hodnotu, ako je samotna cena ECB. Z ceny domu je to 0,1%. To je ako u chladnicky. Kupili by ste si chladnicku v energetickej triede C alebo D, ak by stala rovnako ako ta v energetickej triede A? Urcite nie. Kupit novostavbu pred zavedenim ECB bola casto kupa macky vo vreci. Snad sa to trocha zlepsi zavedenim ECB. Samozrejme ak si clovek stavia pre seba a dom nechce predavat, tak tato vyhoda mu je pochopitelne nanic, ale ktovie, mozno o par rokov ten svoj dom bude predavat a vtedy mu uz nebude jedno, ci ho ma v triede D alebo A!
0 0
janfasanga janfasanga

janfasanga je offline (nepripojený) janfasanga

Ján Fašanga, autor. Ing.
deli. Pozri príspevok
zbytocne to nie je. Mozno sa da polemizovat o tom, ci j cena primerana a ci by nemala byt zaplatena este PRED vystavbou, a nie az ked je neskoro. Ale zbytocne - nie, zbytocne to nie je
Vypocet podla obdobnych metod ako ECB je vzdy povinna sucast projektovej dokumentacie. Cize ak si investor necha vypracovat kvalitny dobry projekt, ma to zaplatene vzdy PRED vystavbou. Ti co setria a daju si vypracovat lacny odflaknuty projekt, su zaskoceni pri kolaudacii. A casto su sklamani, ze ich dom je v triede C alebo D. Zaplatit si to samozrejme musia aj tak, len akurat im je to uz neskoro. Ale co uz? Chceli usetrit... Kto je na vine? EU? Alebo SR?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať