Zavrieť

Porady

samozdanenie

budúca možno účtovníčka
Prepáčte už to tu asi bolo preberané, len si to chcem odobriť, či som to dobre pochopila.
Pri dodaní tovaru z iného členského štátu musím vypočítať DPH. Keď bola fa vystavená aj tovar dodaný 30.6., tak podľa § 20, ods.a) použijem kurz na samozdanenie s dátumom 15.7., je tak?
Ďakujem
Usporiadat
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Čo sa presne považuje za deň uskutočnenia účtovného prípadu postupy účtovania nedefinujú. Preto by sa malo vychádzať z obchodného zákonníka a podľa toho si deň uskutočnenia účtovného prípadu definovať v internej smernici.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

ESTER
Čo sa presne považuje za deň uskutočnenia účtovného prípadu postupy účtovania nedefinujú. Preto by sa malo vychádzať z obchodného zákonníka a podľa toho si deň uskutočnenia účtovného prípadu definovať v internej smernici.
Myslím, že v príspevku 21 boli definované paragrafy postupov účtovania.
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Milí poraďáci, vie mi niekto poradiť ako postupovať pri samozdanení ak mi prišla fa vystavená na 35% ceny stroja? Je na nej síce aj celková cena (malými písmenami), ale konečná cena je len 35% z celkovej uvedená ako TOTAL AMOUNT . Zdaním najprv iba tých 35%, potom druhykrát zvyšok alebo všetko až keď mi príde fa na zvyšok?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kačer
Milí poraďáci, vie mi niekto poradiť ako postupovať pri samozdanení ak mi prišla fa vystavená na 35% ceny stroja? Je na nej síce aj celková cena (malými písmenami), ale konečná cena je len 35% z celkovej uvedená ako TOTAL AMOUNT . Zdaním najprv iba tých 35%, potom druhykrát zvyšok alebo všetko až keď mi príde fa na zvyšok?
Treba sa pozrieť na zmluvu, ak je 35% konečná suma, t.j. konečná fakturácia, tak samozdaniť. V prípade, že by išlo o zálohovku, nepodlieha zdaneniu
MM
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Podľa textu to vyzerá na zálohovú fa, ale v hlavičke je napísané SZÁMLA/INVOICE, čo v preklade podľa mňa znamená FAKTÚRA. Možno nemajú iný názov pre zálohoku. Idem to zistiť. Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať