Zavrieť

Porady

Vyuctovanie za rok 2008

Dobry den. Od juna 2008 sme sa nastahovali do novostavby samozrejme ze spravcovska spolocnost nam bola zazmluvnena na jeden rok nebudem ju menovat i ked by som ju rada pridala niekde s nazvom pozor na tuto spravcovsku spolocnost.
Cely ten rok co ju mame sa potykame s neprofesionalnym pristupom je nas tu viacero obyvatelov a fakt sme zazili za ten rok snad vsetko!
Teraz nam prislo vyuctovanie a my mame vsetci dojem ze nasa spravcovska spolocnost zase nieco pokoslala skratka absolutne im nedoverujeme. Nikdy sme s manzelom neriesili vyuctovanie a uprimne poviem ze ten papier je pre nas spanielska dedina ale div sa svete aj ostatnym susedom.
Potrebovala by som radu ako sa v tom vyuctovani vysomarit
Tak napriklad este celku rozumieme vyuctovani vody my sme si odpisovali merace ale napriklad studena voda cena za m3 54,49sk nasa spostreba 40 a zrazu je tam uprava spotreby koeficientom 1,15 a nasa spotreba stupne na 46,18 a cena 2516,37.
Pri teplej vode je koeficient 1.
Najhorsie na rozuctovani je samozrejme teplo
na schodzi sme si na radu nasich spravcov odsuhlasili pomer zakladna zlozka spotrebna 30/70 vraj tak ako je vo vyhlaske no a div sa svete. My mame celkovu spotrebu odpisanu zmeraca 3416,10 oznacili ako spotrebnu zlozku v kolonke cena za GJ je vynechane a mnozstvo tepla vynechane len huuups vyratana suma neviem z coho 12193,59!
V zakladnej zlozke si dosadili cislo 31,43 opat udaje z coho vychadzali chybaju a suma 2838,70. Takze za kurenie od juna do decembra mame zaplatit spolu 15 032,29SKK. Ked sme si pozreli celkovu spotrebu za nas vchod je to suma 123 869,00SKK a nasa suma tvori 1/8 z celkoveho nakladu a to je v nasom vchode 20bytov!!!
Plus je tam naratana este polozka ohrev teplej vody
Vobec tomu nerozumieme. Zalohy mame zaplatene zhruba za 10000 za teplo podla nich este mame za kurenie doplatit 5000sk
Budem rada ked sa najde nejaka ochotna dusa a pomoze mi rozlustit tuto zahadu
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
Oukéééj , prepáč netápal si v tme . Si fakt dobrý.
Aký som, taký som.

Podstata je v niečom inom, nie v tme, osvetlení. Čí pri rozdeľovaní nákladov za teplo pre vlastníkov, ktorým robíš rozdelenie nákladov postupuješ podľa vyhlášky 630/2005 a či si ich upozornila, že vzorec uvedený v odseku 2 môžu nahradiť iným vzorcom, pre dom výhodnejším.

Neviem čí to, čo som napísal pochopila krater, Ty isto?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sito Pozri príspevok
Aký som, taký som.

Podstata je v niečom inom, nie v tme, osvetlení. Čí pri rozdeľovaní nákladov za teplo pre vlastníkov, ktorým robíš rozdelenie nákladov postupuješ podľa vyhlášky 630/2005 a či si ich upozornila, že vzorec uvedený v odseku 2 môžu nahradiť iným vzorcom, pre dom výhodnejším.

Neviem čí to, čo som napísal pochopila krater, Ty isto?
ano podľa §7 bod 10 vyhlášky 630 umožňuje použiť postupy, ktoré nemusia splňať body 2-9 §7 vyhl. 630 po dohode s vlastníkmi a tak používame korekcie na prestupy tepla medzi bytmi s rôznou teplotou ...ale to ja už neriešim, vypočíta to za mňa niekto kto má na to program Na mne je nahodiť to do RV a urobiť záverečný rozpočet ...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
ano podľa §7 bod 10 vyhlášky 630 umožňuje použiť postupy, ktoré nemusia splňať body 2-9 §7 vyhl. 630 po dohode s vlastníkmi a tak používame korekcie na prestupy tepla medzi bytmi s rôznou teplotou ...ale to ja už neriešim, vypočíta to za mňa niekto kto má na to program Na mne je nahodiť to do RV a urobiť záverečný rozpočet ...

Slávka, na 99 % sme sa zhodli, že vlastníci bytov môžu vo vyhláške č. 630/2005 zmeniť odsek 2 až 9.

Mňa by zaujímalo, ako sa tvoji klienti, ktorým robíš štatutára, ak majú v dome pomerové meranie spotreby tepla, ako celok slúžia prístroje všetkým vlastníkom v dome, vysporiadali s tou skutočnosťou, že niektoré byty majú malý počet zaznamenaných jednotiek na prístrojoch, nekúria a niektoré nenormálne vysoký počet jednotiek, plytvajú s teplom?

Extrém, malý počet je pre dom výhodný, byt znižuje priemer domu. Všetkým bytom sa počíta spotreba a náklady z nižšieho priemeru. No špatný dopad to má na byty, ktoré sú s ním susedné, tie majú vyššiu spotrebu tepla, ak kúria? A teda zníženie nákladov je pre dom otázne. Extrém, nenormálne vysoký počet, zvyšuje priemer domu a všetkým bytom sa počíta spotreba a náklady z vyššieho priemeru.

Z vyhlášky vyplýva možnosť vlastníkom vypracovať si svoj návrh rozdelenia nákladov, ktorý zamedzí extrémom a počet zaznamenaných jednotiek sa bude pohybovať v rozmedzí nad 40 % priemeru a 100 % priemeru. Ak niektorý byt nebude mať jednotky nad 40 % a prekročí priemer 100 % bude mať náklady vyššie ako keď bude mať jednotky v uvedenom rozmedzí.

Druhá možnosť, požiadať dodávateľa pomerového merania do domu, aby vypracoval návrh zamedzenia extrémov. Nemal by to byť pre neho problém, keď dokáže zohľadniť výkon radiátorov, môže do programu zahrnúť spôsob zamedzenia extrémov.

Vlastníci si môžu vybrať.

URSO sa nepostavilo do pozície policajta. Nepovedalo, Váš vzťah k teplu a názor na jeho rozdelenie ma nezaujíma, budete to robiť takto! Ale do vyhlášky dalo odsek 10.

Ak to nie je štátne tajomstvo, poraď ako sa vysporiadali s extrémami. Isto sú aj v obytných domoch o ktoré sa staráš.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kyrbom Pozri príspevok
Dodavateľská faktúra sa predsa takýmto nič nezmení.

Čo máš proti extrémom -najme vysokým - veď vlastníci si možu vybrať.
To máš 100 % pravdu nič viac a nič nenej dom nezaplatí.

Ide o to, ak si v byte niekto nastaví termostatické hlavice tak, že jeho stav zaznamenaných jednotiek je vysoký, tak sa podieľal nadmerne na spotrebe tepla v dome, plytval s teplom. Dôsledok jeho postoja k TH je, alebo by mala byť, vysoká úhrada z nákladov domu na jeho byt.

Neviem, máš taký názor, že ak má moc uhrádzať podľa zaznamenaných jednotiek , tak to nie je možné a zaznamenané jednotky sú podvod?

Alebo treba niečo spraviť aby menej uhrádzal, no teplo môže odoberať neobmedzene, niekto to zaplatí, len ten kto sním býva v dome.

50 : 50 ?
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Blíži sa koniec mesiaca,to znamená že bude nové vyučtovanie za rok 08,tak som si zobral vyučtovanie za rok 07,trochu si osviežit myšlienky a kedže tam bol preplatok tak som ho ani moc neštudoval a tak ma teraz pár vecí zaskočilo.
Konkrétne neviem ako došli na jeden údaj,v Rekapitulácii platieb a nákladov za byt to je pod položkou ,,preplatok zalohovych platieb za 1-11/2007,,.Prešiel som cele vyučtovanie a myslím že tomu celkom rozumiem,ako napr. množstvá spotrebovanej vody,ohrev,náklady na vykurovanie,zálohy a skutočne náklady na byt(koeficienty,alebo cenu za jednotku beriem ako fakt,kedže ju naovpyvním).....proste počty sedia,len vážne nechápem kde vzali túto sumu,prepočítavam to možne-nemožne ale nedopátral som sa k tomu...uvediem bližšie info...konkrétne v tej časti sa píše:

REKAPITULÁCIA PLATIEB A NÁKLADOV ZA BYT c.21

Sučet zalohovych platieb podla EL za 1-11/2007 30163,-(to je číslo ktoré dostanem aj ked si sám prepočítam všetky zálohy(fond oprav,správa,TUV....) za 1-11/2007,neviem prečo pri kolonke 12-12 sú pri každej položke 0,-..ale počty sedia na 11 mesiacov samozrejme

Sučet skutočnych nakladov za rok 2007 25902,-(tu už sa spomína rok celý???)

Preplatok zalohovych platieb za 1-11/2007 5038,-(to je to číslo čo ma zaujíma)

Nedoplatok z vyučtovania za rok 2006 -3858,-

Suma použitá na uhrady za rok 2007 31342.-(tu už je to jasné ked od 31342 odrátame skutoč. naklady 25902 tak dostaneme preplatok 5440,-)

.....vysvetlenie bude asi ,,dufam,, jednoduché ale fakt neviem sa pohnút asi mi niečo uniká.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

habib Pozri príspevok
Blíži sa koniec mesiaca,to znamená že bude nové vyučtovanie za rok 08,tak som si zobral vyučtovanie za rok 07,trochu si osviežit myšlienky a kedže tam bol preplatok tak som ho ani moc neštudoval a tak ma teraz pár vecí zaskočilo.
Konkrétne neviem ako došli na jeden údaj,v Rekapitulácii platieb a nákladov za byt to je pod položkou ,,preplatok zalohovych platieb za 1-11/2007,,.Prešiel som cele vyučtovanie a myslím že tomu celkom rozumiem,ako napr. množstvá spotrebovanej vody,ohrev,náklady na vykurovanie,zálohy a skutočne náklady na byt(koeficienty,alebo cenu za jednotku beriem ako fakt,kedže ju naovpyvním).....proste počty sedia,len vážne nechápem kde vzali túto sumu,prepočítavam to možne-nemožne ale nedopátral som sa k tomu...uvediem bližšie info...konkrétne v tej časti sa píše:

REKAPITULÁCIA PLATIEB A NÁKLADOV ZA BYT c.21

Sučet zalohovych platieb podla EL za 1-11/2007 30163,-(to je číslo ktoré dostanem aj ked si sám prepočítam všetky zálohy(fond oprav,správa,TUV....) za 1-11/2007,neviem prečo pri kolonke 12-12 sú pri každej položke 0,-..ale počty sedia na 11 mesiacov samozrejme

Sučet skutočnych nakladov za rok 2007 25902,-(tu už sa spomína rok celý???)

Preplatok zalohovych platieb za 1-11/2007 5038,-(to je to číslo čo ma zaujíma)

Nedoplatok z vyučtovania za rok 2006 -3858,-

Suma použitá na uhrady za rok 2007 31342.-(tu už je to jasné ked od 31342 odrátame skutoč. naklady 25902 tak dostaneme preplatok 5440,-)

.....vysvetlenie bude asi ,,dufam,, jednoduché ale fakt neviem sa pohnút asi mi niečo uniká.
Bol byt vo vlastníctve toho istého majiteľa celých 12 mesiacov, teda aj v decembri?
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

....jasne,žiadna zmena
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

habib Pozri príspevok
Blíži sa koniec mesiaca,to znamená že bude nové vyučtovanie za rok 08,tak som si zobral vyučtovanie za rok 07,trochu si osviežit myšlienky a kedže tam bol preplatok tak som ho ani moc neštudoval a tak ma teraz pár vecí zaskočilo.
Konkrétne neviem ako došli na jeden údaj,v Rekapitulácii platieb a nákladov za byt to je pod položkou ,,preplatok zalohovych platieb za 1-11/2007,,.Prešiel som cele vyučtovanie a myslím že tomu celkom rozumiem,ako napr. množstvá spotrebovanej vody,ohrev,náklady na vykurovanie,zálohy a skutočne náklady na byt(koeficienty,alebo cenu za jednotku beriem ako fakt,kedže ju naovpyvním).....proste počty sedia,len vážne nechápem kde vzali túto sumu,prepočítavam to možne-nemožne ale nedopátral som sa k tomu...uvediem bližšie info...konkrétne v tej časti sa píše:

REKAPITULÁCIA PLATIEB A NÁKLADOV ZA BYT c.21

Sučet zalohovych platieb podla EL za 1-11/2007 30163,-(to je číslo ktoré dostanem aj ked si sám prepočítam všetky zálohy(fond oprav,správa,TUV....) za 1-11/2007,neviem prečo pri kolonke 12-12 sú pri každej položke 0,-..ale počty sedia na 11 mesiacov samozrejme

Sučet skutočnych nakladov za rok 2007 25902,-(tu už sa spomína rok celý???)

Preplatok zalohovych platieb za 1-11/2007 5038,-(to je to číslo čo ma zaujíma)

Nedoplatok z vyučtovania za rok 2006 -3858,-

Suma použitá na uhrady za rok 2007 31342.-(tu už je to jasné ked od 31342 odrátame skutoč. naklady 25902 tak dostaneme preplatok 5440,-)

.....vysvetlenie bude asi ,,dufam,, jednoduché ale fakt neviem sa pohnút asi mi niečo uniká.
Býval si 12 mesiacov, uhradil si 12 platieb, spolu nie je uvedené?

Preplatok za rok 2007 5 440
Náklady za rok 2007 25 902
Nedoplatok za rok 2006 -3 858
Platby za rok 2007 35 200 ???

Spočítaj skutočné úhrady za 12 mesiacov. Mali by byť 35 200 Sk.
Odpočítaš nedoplatok za rok 2006, výsledok 31 342 Sk.
Odpočítaš náklady za rok 2007, výsledok 5 440 Sk.


Platby za 1 - 11 2007, 30 163
Platby za 1 - 12 2008, 35 200
Rozdiel 1 -11 a 1 - 12, 5 037
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

nie.......ako som písal,sú rozpísané ,,zálohové platby za byt č. 21 podla EL,, ale len pre 11mesiacov....ten 12 je vždy 0,- a aj výsledok 30162,- vychádza za mesiacov 11.,pri mesačnej čiastke 2742,-........je to tam aj uvedené ako ,,celkovy sucet zalohovych platieb podla EL za 1-11/2007,,

..takže aj keby som pripočítam k tej sume 30162 jeden nájom za december(2742)...tak to hodí 32904,- ale nie 35200,-
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

habib Pozri príspevok
nie.......ako som písal,sú rozpísané ,,zálohové platby za byt č. 21 podla EL,, ale len pre 11mesiacov....ten 12 je vždy 0,- a aj výsledok 30162,- vychádza za mesiacov 11.,pri mesačnej čiastke 2742,-........je to tam aj uvedené ako ,,celkovy sucet zalohovych platieb podla EL za 1-11/2007,,

..takže aj keby som pripočítam k tej sume 30162 jeden nájom za december(2742)...tak to hodí 32904,- ale nie 35200,-
A koľkokrát boli vlastne zálohy uhradené - za 11 alebo za 12 mesiacov?
Nie je niekde dole ešte nejaká položka (iné nedoplatky/preplatky z minulých rokov, poplatok za vypracovanie vyúčtovania...)?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Preplatok zalohovych platieb za 1-11/2007 5038,-(to je to číslo čo ma zaujíma)

Nedoplatok z vyučtovania za rok 2006 -3858,-

Suma použitá na uhrady za rok 2007 31342.-(tu už je to jasné ked od 31342 odrátame skutoč. naklady 25902 tak dostaneme preplatok 5440,-)

.....vysvetlenie bude asi ,,dufam,, jednoduché ale fakt neviem sa pohnút asi mi niečo uniká.[/QUOTE]



Predpis platieb 1 - 11 je 2742 x 11 = 30 162 + 5 038 to je uvedená preplatená suma za 11 mesiacov.

SVB, alebo správca tvrdí, že si im za 11 mesiacov nezaplatil 30 162, ale 35 200 Sk. teda o 5 038 Sk. si dal naviac. Podľa nich máš preplatok za 11 mesiacov 5 038 Sk.

To by Ti mali vysvetliť, keď nevieš ako sa tých 5 038 Sk. nabralo na tvojom účte. Lenže je to rok staré. Možno vo vyúčtovaní za rok 2008 zistíš, že ti rok 2007 preplatili a v roku 2008 si to odpočítajú.

Logicky: Spočítajú všetky plusy na účte, odpočítajú mínusy ( nedoplatok, náklady ) rozdiel je preplatok, nedoplatok. V tvojom prípade preplatok 5 440 Sk. Náklady -3 858 a 25 902, spolu 29 760 Sk. plus 5 440 Sk = 35 200 Sk. Takže, než začali odčitovať na účte muselo byť 35 200 Sk. Inak to asi nevyrátame.

Viac Ti s tejto strany skla nepoviem, neporadím. Pozri pozorne vyúčtovanie za rok 2008. Potom sa opýtaj SVB, správcu a môžeš aj na PORADE.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ja sa Vám fakt čudujem, že to tu riešite...niekto to predsa vypracoval a vie sa adekvátne k tomu vyjadriť...Viem dobre, čo všetko obnáša vyučtovanie a koľko tam môže byť jednoducho vysvetliteľných vecí a pritom stači jedno...spýtať sa tam kde treba...tu je to všetko len v rovine fiktívnych výpočtov, tak už preboha prestanťe nad tým meditovať. a vnášať do toho ešte väčší zmätok...
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Podľa právcu boli ceny tepla za rok 2008 URSOm stanovené v troch obdobiach. Ako mohli stanoviť ceny za jednotlivé doby, ak odpočet bol robený len za celý rok od 14-16.2008. Prosím poradte mi, kde by mohla zistiť jednak ceny za jednotlivé zložky: Variabilnú t.j.spotrebnú zložku, Fixnú t.j. základnú zložku,obdobie od kedy do kedy platili jednotlivé ceny a nakoniec ako je možné sumy vypočítať ak sa odpočet pri zmenách cien nerobil, ale sa robil iba ten koncoročný? Platia pre výpočet nejaké koeficienty a pravidlá?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zitulda Pozri príspevok
Podľa právcu boli ceny tepla za rok 2008 URSOm stanovené v troch obdobiach. Ako mohli stanoviť ceny za jednotlivé doby, ak odpočet bol robený len za celý rok od 14-16.2008. Prosím poradte mi, kde by mohla zistiť jednak ceny za jednotlivé zložky: Variabilnú t.j.spotrebnú zložku, Fixnú t.j. základnú zložku,obdobie od kedy do kedy platili jednotlivé ceny a nakoniec ako je možné sumy vypočítať ak sa odpočet pri zmenách cien nerobil, ale sa robil iba ten koncoročný? Platia pre výpočet nejaké koeficienty a pravidlá?
Vyhláška č. 630/2005, §7, odsek 9, 10.

(9) Ak sa v priebehu kalendárneho roka zmení cena
tepla, na rozpočítanie spotrebnej zložky ku dňu účinnosti
novej ceny tepla sa použijú pomerné množstvá
z celoročných indikovaných údajov pomerových rozdeľovačov
tepla alebo určených meradiel tepla podľa prílohy
č. 1 alebo sa zabezpečí archivácia alebo odčítanie
pomerových rozdeľovačov tepla alebo určených meradiel
tepla.

(10) Ak sa vlastníci bytov a nebytových priestorov dohodnú
podľa osobitného predpisu6) inak, rozpočítavanie
množstva dodaného tepla na vykurovanie podľa odsekov
2 až 9 sa neuplatňuje.

Asi sa Vám to stalo prvý krát? My to budeme mať už druhý krát. Prvý krát to boli dve, teraz to bude tiež, ale tri obdobia ako u Vás. Vyúčtovanie ešte nemáme, správca nám ho dáva vždy až 30. - 31. 5., mesiac reklamačná doba, až potom vracia preplatky. Potom ho zavesím.

Keďže nemáte odpísané medzi stavy tak sa Vám spraví rozdelenie nákladov podľa priemernej ceny vo všetkých obdobiach. Do budúcna treba trvať aby správca zabezpečil medzi odpisy. potom sa budú dať konkretizovať jednotlivé obdobia.

Nebudem sa rozpisovať. Pozri tému: Spôsob rozdelenia tepla pri zmene ceny. Je tam aj to rozdelenie pri dvoch cenách za rok 2005 v prílohe.

PS. Zitka, ako dopadla schôdza?


0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Srdečná vďaka Ti sito. Že ako dopadla schôdza?...odpoviem, ale prepáčte mi bude to ...môžem sa pochváliť, nad moje očakávania veľmi dobre. Budeme mať hluk z vonku...zateplenie a z vnútra výťahy,všetko naraz ak pôjde všetko dobre, do konca roka je modernizácia výťahov hotová .Myslím si však, že budú všetci spokojní keď to bude všetko ukončené a v poriadku dokonca aj tie "hlavy pomazané".Teraz máme starosti s vyprataním troch spoločných priestorov, kde mnohí si skladovali nepotrebné časti nábytku, aby ich odstránili mňa už ohovorili, že som im vyhodila so synom nejaké skrine..ale čo už...aj takí sú medzi nami a mnohí čakajú že to sa vyprace samo a hlavne "zadarno". Kontajner aj brigádnici niečo stoja. Niektorí majú po chodbách veľké plechové skrine, staré dvere po výmene a naťahujú sa, že nikomu to nezavadzia iba mne. Ich súsedia na chodbe im nepovedia priamo, ale mne....no a ja som hromozvod.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Taká správa poteší viac ako body. V jednote je sila, ale dá sa v nej kúpiť aj rum. Možno keby niektorí vedeli, že budú musieť niečo upratať po sebe, tiež by boli proti. Ver tomu, že keď to bude hotové, aj tak budeš hromozvod i napriek tomu, že to bude v prospech všetkých.

ČAUKO.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ahojte poraďáci,

mám klienta, ktorý má prevádzku - predajňu novín o rozlohe 10m2 v bytovom dome, odkúpenú do osobného vlastníctva. V miestnosti nie je zavedené vykurovanie ani prívod vody.
Dostal vyúčtovanie tepla, TUV a SV za rok 2008, kde mu urobili vyúčtovanie ako ostatným vlastníkom bytového domu a vyčíslili nedoplatok /preddavky neplatil/. Teplo by som možno chápala, popísalo sa o tom na PORADe dosť, ale prečo má platiť pomernú časť rozdielu SV medzi bytovými vodomermi a domovým, keď v prevádzke nie je prívod žiadnej vody - je mimo mojej logiky...

Pomôže mi niekto s vysvetlením ?
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

posúvam
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

veronikasad Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,

mám klienta, ktorý má prevádzku - predajňu novín o rozlohe 10m2 v bytovom dome, odkúpenú do osobného vlastníctva. V miestnosti nie je zavedené vykurovanie ani prívod vody.
Dostal vyúčtovanie tepla, TUV a SV za rok 2008, kde mu urobili vyúčtovanie ako ostatným vlastníkom bytového domu a vyčíslili nedoplatok /preddavky neplatil/. Teplo by som možno chápala, popísalo sa o tom na PORADe dosť, ale prečo má platiť pomernú časť rozdielu SV medzi bytovými vodomermi a domovým, keď v prevádzke nie je prívod žiadnej vody - je mimo mojej logiky...

Pomôže mi niekto s vysvetlením ?
Ďakujem
Čo má v zmluve uvedené? Nakoľko tam nie je UK ani SV tak sa nemá dôvodo podieľať na nákladoch za dom za predmetné služby. Ešte treba pozrieť tú zmlvu pri odkupovaní priestoru.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Čo má v zmluve uvedené? Nakoľko tam nie je UK ani SV tak sa nemá dôvodo podieľať na nákladoch za dom za predmetné služby. Ešte treba pozrieť tú zmlvu pri odkupovaní priestoru.
Elenka, tú prevádzku užíva a má v OV asi 10 rokov,v bytovom dome nebýva. Vyúčtovanie mu urobili prvý raz. Zmluvu nemám, musím si ju vypýtať.
Teda, ak to nie je uvedené v zmluve, nemali by mu účtovať ani pomernú časť nákladov na kúrenie ?
To vodné - stočné robí 18 m3 /na rozlohu 10m2???/, čítam v iných témach, že sú tiež s tým problémy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať