Zavrieť

Porady

PN - POMÓÓÓÓC

Nepýtajte sa ma radšej prečo, ale poraďte mi, čo mám spraviť?
Môj zamestnávateľ mal PN od 13.6.2005 a PN mu lekárka ukončila dňa 17.6.2005. Všetky papiere o PN od lekárky sú u nás v kancelárii. Čo mám robiť??
Mám to poslať do soc. poisť.? Nevadí,že tak neskoro? Čo sa stane, keď to nepošlem.
Čo je lepšie. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janicka je offline (nepripojený) janicka

    vydatá, bezdetná, osoba, ktorá sa učí všetko o mzdách ako samouk ...viac janicka
    Zamestnávateľ je SZČO?

    Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

    Pasyd
    radšej neskoro ako nikdy, ak to bude na sociálnej poisťovni a tvoj zamestnávateľ si platí odvody tak má nárok na PN zo SP a za tie dni sa mu kráti výpočet odvodov do SP a ZP

    Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

    Pasyd
    samozrejme platí to ak je SZČO ak máte s.r.o. a je v nej aj zamestnancom tak je to iné

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Kľud Monka, náhradu pri dočasnej pracovnej neschopnosti vyplatíš Ty. Daj si cez voľbu HĽADAŤ slovo PN, alebo dočasná PN a pod. - vyhľadá Ti množstvo odpovedí na Tvoje otázky, bolo to tu už spomínané. Taktiež si pozri svoj program na MZDY a tam Ti určite ponúkne zadať parameter - PN od... do... a náhradu Ti vypočíta.
    Samozrejme ako je to SZČO tak urob tak, ako spomínajú ostatní v príspevkoch nadomnou.

    Monka je offline (nepripojený) Monka

    Monka
    Je SZČO. A odvody si platí tak, že má trvalý príkaz v banke a každý mesiac mu odchádza rovnaká suma. Nejde ani o vyplatenie PN, iba aby nedostal nejakú pokutu za to, že to včas neoznámil....

    janicka je offline (nepripojený) janicka

    vydatá, bezdetná, osoba, ktorá sa učí všetko o mzdách ako samouk ...viac janicka
    Keď je zamestnanec PN od 9.6.2005 a zatiaľ neukončil PN, mám nejakú povinnosť ako zamestnávateľ oznamovať zmenu platiteľa poistného? Do zdravotnej by malo ísť oznámenie poistenca, ktoré má poslať zamestnanec ale čo do SP? Príjem za 7/2005 nebude mať od zamestnávateľa žiadny a PN bude asi aj v auguste. /rizikové tehotenstvo/

    janicka je offline (nepripojený) janicka

    vydatá, bezdetná, osoba, ktorá sa učí všetko o mzdách ako samouk ...viac janicka
    Monka
    Je SZČO. A odvody si platí tak, že má trvalý príkaz v banke a každý mesiac mu odchádza rovnaká suma. Nejde ani o vyplatenie PN, iba aby nedostal nejakú pokutu za to, že to včas neoznámil....
    Čo najskôr to pošli do SP. Stalo sa mi, že som priniesla PN neskôr do SP ale žiadna pokuta nám neprišla. Pani v SP mi len sucho oznámila, že peniaze mu prídu o mesiac neskôr.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Monka, u nás na pobočke SP takému SZČO zanesiem PN a hneď mu prepočítajú novú výšku odvodov. Ak si nechce zmeniť trvalý príkaz, tak si potom musí o vrátenie preplatku požiadať sám (nerobia to automaticky). Na našej SP majú pracovníčky predtlačenú žiadosť, ktorú na mieste u nich za sekundu vypíšeš a podpíšeš a presne Ti povedia o akú čiastku ide.

    Monka je offline (nepripojený) Monka

    Monka
    Jéééj Janca, ďakujem, a ty pracuješ v SP? Môžeš mi prosím ťa odpovedať ešte na otázku: Zamestnávateľ si bude vybavovať nejaký úver a potrebuje od poisťovní potvrdenie, že nemá žiadne dlhy. Existuje na to v SP nejaké tlačivo? Ako mám postupovať?

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Na SP nerobím, ale máme celkom korektné vzťahy s našou SP. Takže zistila som (aspoň u nás), že treba si do podatelne dať písomnú žiadosť na vydanie potvrdenia, že ten a ten SZČO nemá žiadne nevysporiadané záväzky voči SP a v žiadosti uvedie adresu, kde chce to potvrdenie doručiť. U nás to pracovníčky SP vybavia do 7 dní. Tak asi tak.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ešte som zabudla, takéto potvrdenie vydávajú aj pre zamestnancov zamestnávateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.