Zavrieť

Porady

KOSTOLY-zvonenie

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na názor ľudí z porady. Jedná sa o zvonenie zvonov na kostoloch. Dnes som tak nad tým uvažovala či sa nejedná o svojím spôsobom obťažovanie. Viem, že nezvonia v čase nočného kľudu, ale napríklad v Bratislave niečo takéto neregistrujem. Zvoní sa len v menších mestách a dedinkách. To je podľa mňa niečo také, ako keby som si ja pustila každý deň dvakrát denne naplné "gule" rádio a repráky dala do ulice a obťažovala tým okolie resp. pol mesta. Taký heavy metal by bol fajn. Ja viem, že je to všeobecne tolerované, len ma zaujíma Váš názor. Na záver podotýkam, že som veriaca.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Olice Pozri príspevok
To sú naozaj tie peniaze všetko, a čo tak štebot vtáčikov a nežný bozk od manžela/manželky...
No nie, to ma len teraz tak napadlo, lebo riesim nakup novych technologii a zistil som, ze mi chyba cca 60.000,-
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
u mojej svokry kikiríka kohut oveľa skôr ako bijú kostolné zvony a keby raz a dosť ... a naviac kikiríka akoby bol zachrípnutý
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misomiso Pozri príspevok
A co tak zobudit sa na sustanie penazi ??
A koho sustaju?
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

kaco11 Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na názor ľudí z porady. Jedná sa o zvonenie zvonov na kostoloch. Dnes som tak nad tým uvažovala či sa nejedná o svojím spôsobom obťažovanie. Viem, že nezvonia v čase nočného kľudu, ale napríklad v Bratislave niečo takéto neregistrujem. Zvoní sa len v menších mestách a dedinkách. To je podľa mňa niečo také, ako keby som si ja pustila každý deň dvakrát denne naplné "gule" rádio a repráky dala do ulice a obťažovala tým okolie resp. pol mesta. Taký heavy metal by bol fajn. Ja viem, že je to všeobecne tolerované, len ma zaujíma Váš názor. Na záver podotýkam, že som veriaca.
Žeby si bola veriaca... neverím. Možno sem-tam ideš do kostola a to je všetko. Keby si bola veriaca, by si vedela, koľko krát denne a prečo sa zvoní "len tak" .
Prečo ťa "obťažuje" práve zvonenie. Hluk dopravy, buchot od susedov, smetiari nadránom, atď. ti nevadia?
Najbližšie, keď budeš počuť zvony, všímaj ich zvuk, nezvonia vždy rovnako, rozdielne hlasy zvonov, vždy hlásia niečo iné. Mne hlas zvonov vždy niečo oznámi, a viac-menej pre mňa je jednoduchá, ale pekná hudba.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
misomiso Pozri príspevok
No nie, to ma len teraz tak napadlo, lebo riesim nakup novych technologii a zistil som, ze mi chyba cca 60.000,-
v akej mene píšeš?? ....alebo Sk ?
Nie som zvedavá, len chcem byť " v obraze "
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Mekelek veriaca som. Veriť neznamená pravidelne navštevovať kostol a nevedieť preco. Prepač, že ich registrujem len ráno a večer keďže zvyšok dňa mám aj iné veci na práci ako rátať koľkokrát zvonia. Smetiari nám chodia z druhej strany bytovky, kde nemáme okná, susedov máme fajn a bývame na pešej zóne Mekelek chcela som len vedieť názor ľudí a nie posudzovať na základe napísanej témy moju osobu Ale aj tak ďakujem za názor
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

alla66 Pozri príspevok
v akej mene píšeš?? ....alebo Sk ?
Nie som zvedavá, len chcem byť " v obraze "
Na koruny som uz davno zabudol...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ď.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Olice Pozri príspevok
To naozaj aj toto ľuďom vadí? Fakt sa nestačím čudovať. Veď tie zvony nezvonia ani 5 minút, to Ti naozaj tak prekáža? Nikdy som od žiadneho človeka nepočula hovoriť, že by im toto vadilo.
Keby si byvala od kostola 100m ako moj kamarat a v nedelu rano o 6am ti to začne vyzváňať tak by si inač hovorila.som veriaci ale som proti vyzváňaniu.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

pivko Pozri príspevok
Keby si byvala od kostola 100m ako moj kamarat a v nedelu rano o 6am ti to začne vyzváňať tak by si inač hovorila.som veriaci ale som proti vyzváňaniu.
Mne vadia iné veci ako zvonenie zvonov, ale to sem nepatrí, takže to nebudem ani rozoberať. A v nedeľu ráno u nás zvonia zvony prvýkrát o 7.15 hod. pred prvou omšou. A keď chcem náhodou ešte spať, tak spím a hotovo.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Veriaci a toľko netolerantnosti k pocitom iných? To naozaj? Keď nám v obci postavili nový kostol a začal zvoniť každú pol hodinu od 05.00 hod do 22.00 hod, tak som to vnímala až, až. Známa, ktorá býva priamo pri kostole som sa pýtala, či jej to veľmi prekáža, prekvapila má svojou odpoveďou, že je to veľmi príjemné. Po čase som privykla aj ja aj keď budíček vo forme zvonov sa mi príjemným nezdá, aleani zvlášť nepríjemným.. V obci máme 3 kostoly rôzných vyznaní. Všetky začínajú zvonením ráno o 5.00 hod. Priznám sa, že v sobotu a nedeľu mi to prekáža, lebo v týždni vstávam o 5.30, čiže pol hodinu bo zobudení a vo voľných dňoch by som trochu pospala, ale na zvony sa zobudím a už neviem spať. Zvony zvonia aj v meste práve tak ako na dedine, len človek ktorý je v práci nemá čas ich registrovať. Pravdupovediac viac mi vadia štekajúce psy, ktoré nepoznajú čo je nočný kľud, a keď sa tak rad radom pripájajú............Kaco 11 nemusiš sa hanbiť za to že vieš dať na papier to čo cítiš a ani sa ospravedlňovať za svoj názor. Nesúhlasim však s tebou v tom, že ....Veriť neznamená pravidelne navštevovať kostol a nevedieť preco....., lebo veriaci človek vie prečo chodí do chrámu. Nemienim nikomu vstupovať do svedomia, alebo rozoberať tu kresťanstvo ako také.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
pivko Pozri príspevok
Keby si byvala od kostola 100m ako moj kamarat a v nedelu rano o 6am ti to začne vyzváňať tak by si inač hovorila.som veriaci ale som proti vyzváňaniu.
Bývam vedľa kostola, v susedstve sme do nedávna mali aj potraviny, často som robil v noci a spať som chodil ráno. Nikdy ma nenapadlo, že by mi tie zvony vadili, skôr viac ma obťažoval hluk áut dovážajúcich tovar od skorého rána, ale ale im som nikdy nemal chuť povedať, že mi to vadí. Vadí snáď niekomu hluk výťahu, iba ak sa ním vezie niekto iný. Čo tí čo bývajú blízko železnice, idalnice a podobne.
Môže to ale vadiť niekomu, keď je chorý. Verím, že ak trpí niekto nespavosťou, tak ho môže zobúdzať aj nepatrný hluk.
Na Silvestra napríklad robí problém hluk pyrotechniky, zvlášť psom, tam je to možné riešiť tabletkami. Možno pozná aj humánna medicína niečo podobné. Treba sa spýtať lekára.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Nehnevajte sa na mňa ale ľudia už nevedia na čo sa majú sťažovať ..keď už nedovolíte ani tým zvonom vyzváňať

Ľudia v minulosti sa mali právo sťažovať ked bola vojna,koncentračné tábory,chudoba atď...zdá sa že my sa máme v dnešnej dobe moc dobre tak hľadáme každú blbosť na ktorú by sme sa sťažovali...
aj mne pod oknom zvonia zvony ale zamýšľam sa nad inými vecami...
Naposledy upravil piggos : 23.05.09 at 08:45
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Niektorym ludom vadi vsetko, najviac si vadia sami sebe. No, ale aj s nimi treba mat trpezlivost, ved P.Boh ma vo svojej zahradke kadejake zvieratka.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
tutiola Pozri príspevok
. Nesúhlasim však s tebou v tom, že ....Veriť neznamená pravidelne navštevovať kostol a nevedieť preco....., lebo veriaci človek vie prečo chodí do chrámu. ...
Myslim ze si ju nepochopila. Reagovala na to, ze povedali ze asi nie je veriaca, a ze chodi asi iba sem tam do kostola (nieco v tom zmysle).Teda, dalo sa to vysvetlit aj tak, ze ten kto to napisal povazuje pravidelne chodenie do kostola za pravdepodobny dokaz vieri. Chcel by som vidiet ,kolky z tych co chodia pravidelne do kostola, sa cez den (napr v praci, doma...) spravaju podla toho alebo sa aspon o to snazia.Nikoho neodsudzujem, ja sa nepovazujem uplne za veriaceho . Zvony mi nevadia, tiez mame blizko kostol (BA),ale tiez neviem co by som vravel, keby zacali zvonit rano o 5.00, ci 6.00...Zvuk zvonov sa mi paci,ale vstavat by som chcel vtedy, kedy chcem ja, resp kedy si nastavim budik....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A čo tak si zaspievať : Zvony už ôsmu bijú, ak cítiš ...
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Táto téma je síce o kostolných zvonoch ale spomenulo sa tu: veriaci a chodenie do kostola..no nedá mi nereagovať..
Tak že..chodíš do kostola každú neďelu si 100% veriaci...chodíš do kostola raz za mesiac si 50% veriaci....to je úplná somarina...Pretože Bohu vôbec nezáleží na tom ako často chodíš do kostola a prečo..veriaci niesme preto ako často chodíme do kostola ale preto že veríme v Boha..a dôležitejšie je aj tak to aké je naše srdce, preto že na to Boh hladí najviac a nie na to ako často chodím do kostola a či tam vôbec chodím.a veriaci sme iba jeden deň v týždni a to v nedelu.lebo treba ísť do kostola a čo ostatných šesť dní?....ja do kostola nechodím a som veriaca...
tak že nie kostol vás robí veriacimi ale viera v Boha..
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

piggos Pozri príspevok
Pretože Bohu vôbec nezáleží na tom ako často chodíš do kostola a prečo..
Tymto by som si nebol celkom isty. Skus pozriet prve prikazanie...

piggos Pozri príspevok
a veriaci sme iba jeden deň v týždni a to v nedelu.lebo treba ísť do kostola a čo ostatných šesť dní?....ja do kostola nechodím a som veriaca...
A kto take povedal? Uz si niekedy pocula knaza pri nedelnej omsi povedat, ze veriaci maju na sest dni "volno" a ze sa treba stretnut zasa o tyzden v kostole a tym je to vybavene?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

piggos Pozri príspevok
1. to je že nebudeš mať iných Bohov...nie že máš chodiť do kostola.. ale pokiaľ viem v kostole sa viac ospevuje panenka mária ako samotný Boh..a hned je porušené prvé prikázanie
No prve tri prilazania s tykaju Boha, az tie dalsie vztahov s ludmi, pricom tretie vyslovne horori o svateni nedele.

piggos Pozri príspevok
2. vieš môj zlatý ale by si sa čudoval koľko ľudí tak žije v nedelu idú do kostola..tam farár káže o smilstve krádeži,cudzoložstve klamstve..vídu s kostola a hned v pondelok smilní v stredu kradne atď...tak že farár to nemusí povedať..(vodu kážu víno pijú)...lenže ľudia tak žijú..že v nedelu sú v kostole a 6 dní majú voľno...ja nechcem nikoho súdiť ak to tak vyzerá nie je to tak.. je to len môj názor...
A co Teba do inych ludi? Niektori ludia z tych, co spominas mozno vobec nestoja s spasu a do kostola chodia z roznych pricin (mna by to ale rozhodne netrapilo, ja to ich sukromna vac). Ini, sa zas mozno stazia zo vsetkych sil prekonat svoju nachylost k hriechom a vedia, ze im v tom pomaha navsteva svatych omsi. To, ze uz potom v realnom zivote nedokazu na 100% praktizovat svoje predsavzatia vobac nevadi, naopak - s tym sa rata (naco by potom inak bolo Bozie milosrdenstvo?).

Ja jediny rozdiel medzi tymi, ktorych kritizuje, a Tebou vidim v tom, ze oni sa aspon snazia, zatial co u Teba som si nie isty.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

No ešte to tak, aby zvony nezvonili. Ako by som vedela, že je poludnie, keď som niekde v poli ďaleko. Obecný rozhlas nečujem a keď zvonia aspoň viem, že niekto zomrel a podľa toho ako zvonia, zistím či zomrela žena, muž alebo niekto z filiálky. A večer decká vedia, kedy zvonia na klekání a idú domov. Inak by do samej tmy po dedine lietali. Ale či zvonia v sobotu a nedelu ráno o šiestej to som si ešte nevšimla, možno tak dobre spím a možno to ani nevnímam. Keď som bývala u rodičov mala som pod oknom autobusovú zastávku a 100 metrov kostol a nevadilo mi to. Keď som prišla za nevestu skôr mi vadilo to ticho, čo tu vládne. Všetky zvuky počujem len tak "opodál" a aj na to som si zvykla. Čo už?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať